Judovereniging Clinge is weer 12 ZE Pittige WK-loting Van 't Westende Zuijdwegt terug op het oude nest Veldman grijpt net naast gouden plak ARNEMUIDEN TITELKANDIDAAT Judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen treft in de eerste ronde van het wereldkampi oenschap judo meteen een sterke tegenstan der. De Vlissinger neemt het in de klasse -73 kilo eerst op tegen de Hongaar Miklós Ung- vari, die drievoudig Europees kampioen is en viervoudig olympiër. Op papier is Van 't Westende overigens wel favoriet. Hij staat namelijk 22ste op de wereld ranglijst, waar Ungvari de nummer 32 is. De twee troffen elkaar pas tweemaal. Beiden wonnen één keer. Het WK in Azerbeidzjan begint donderdag. Van 't Westende komt zaterdag in actie. Het is de derde keer dat hij meedoet. Ronald Zuijdwegt (46) hoeft na zijn vertrek bij het zaterdagteam van Vlissingen niet lang stil te zitten. De oefenmeester wordt met on middellijke ingang verantwoordelijk voor het tweede elftal van Kloetinge. Eerder deze week - nog voor het begin van de competitie - vertrok Zuijdwegt in goed over leg met het bestuur bij Vlissingen. Hij werd opgevolgd door Thomas Ragut. Zelfheeft de trainer dus ook snel een nieuwe uitdaging ge vonden. Bij Kloetinge keert Zuijdwegt terug op het oude nest. Als speler kwam hij zeven tien seizoenen uit voor de club. Daarin maakte hij 100 (na)competitiegoals. Bamisrun Stephan Veldman heeft net naast de titel ge grepen tijdens het open Belgisch kampioen schap Zeilen. De uit Middelburg afkomstige stuurman eindigde op plek drie, maar de ver schillen waren klein. Tijdens het kampioenschap (zeven races) werd iedere eindklassering omgezet in pun ten. De slechtste race mochten de stuurman nen schrappen. Uiteindelijk kwam winnaar Stefan Rassau (Duitsland) uit op twaalf pun ten, zijn landgenoot Claus Stockhardt op der tien punten en Veldman voer vijftien punten bijeen. Hij won drie races, maar moest toch genoegen nemen met brons. De florerende judoclub in het grensdorp telt ruim zeventig leden, waarvan het overgrote deel uit jeugd bestaat. Eén verrassing voor de festiviteiten is inmiddels uitge lekt... De jongeren krijgen van sponsor De Happerij zaterdag op de receptie een heuse jubileumsport tas cadeau. De judoclub zag in het voorjaar van 1968 het levenslicht, vanuit het Oude Patronaatsgebouw naast de kerk in Clinge. Een half jaar later, toen Malpertuus zijn deuren opende, werd het nieuwe gemeen schapscentrum het vaste thuis- honk. Judovereniging Clinge werd (mede) opgericht door Eugène Ver- Hij zei: 'het is niet veel werk', maar dat klopte achteraf bezien niet straeten (80), Theo van den Brande (73) en Jan van de Walle (73), die dertig jaar het kloppend hart vorm den van het bestuur. In 2008 werden de ereleden be noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. „Eugène, Theo en Jan worden 'de jokers' genoemd, omdat ze als vrijwilliger overal in zetbaar zijn. Nog steeds overigens", aldus voorzitter Etienne de Burger. Het huidige bestuur van judover- eniging Clinge bestaat verder uit Chantal de Beule (penningmees ter), Jerry Roctus (secretaris) en Eddy de Maayer (vicevoorzitter). „Ik werd in 1992 benaderd door toenmalig voorzitter Theo van den Brande om bestuurslid te worden", vertelt De Burger. „We zagen elkaar toevallig in het café. Hij zei: 'jij hebt veel affiniteit met judo. Het is niet veel werk'. Dat laatste klopte ach teraf bezien niet. Het is meer dan alleen judo. Naast de wedstrijden organiseren we het jaarlijkse judo kamp, de clubkampioenschappen, het Sinterklaastoernooi en niet te vergeten het Paastoernooi, waar tel kens zo'n 200 judoka's aan deelne men." Etienne de Burger (60) werd al in het prille begin enthousiast ge maakt voor het judo. „Eugène Ver- Goethem Minnaard donderdag 20 september 2018 GO JUDO VOETBAL Zuijdwegt bij Kloetinge. fotojacobdijkstra ZEILEN In en rondom Vlissingen zal morgen en za terdag volop gesport worden. Dan is de eerste editie van de Vaart van Vlissingen, een meer daags evenement. Morgen wordt er vooral hardgelopen. Achtereenvolgens starten vanaf het Bellamypark diverse kidsruns (17.00 uur), een halve marathon (18.00 uur), een Ladiesrun (18.15 uur) en een wedstrijd over 10 kilometer (18.30 uur). Zaterdag zijn er twee wandeltoch ten. Om 14.00 uur kan er op het Bellamypark vertrokken worden voor een Sunsetwalk van 30 kilometer. De route voert naar Westkapelle en weer terug. Er is ook een Sunsetwalk van 15 kilometer. Deze start om 17.00 uur bij de tank in Westkapelle. Tegelijkertijd is er een Bike Run, waarbij duo's fietsen én lopen. Er is veel hectiek in de sportzaal van Malpertuus te Clinge. Tien tallen jongens en meisjes leven zich uit op de judomat, onder lei ding van diverse trainers. Het is een 'gewone' maandagavond training. Maar enkele dagen later, vanaf morgen, is het groot feest. Judovereniging Clinge viert namelijk het 50-jarig jubi leum. Henk van de Voorde Clinge - Etienne de Burger 1GN In Klooster- zande staat za terdag de Ba misrun op het programma. At leten kunnen kiezen voor twee afstan den: 5900 en 11200 meter. De start vindt plaats om 15.00 uur. I Brian van Goe them is 50ste geworden in de Belgische wed strijd Omloop van het Hout- land Lichter- velde. De wiel renner uit Phi- lippine, uitko mend voor Roompot-Ne derlandse Lo terij, was de negende Ne derlander. II Wielrenner Marco Minn aard heeft zich gisteren niet kunnen men gen in de strijd om de winst in de Giro della Toscana. De coureur uit We- meldinge, rij dend voor Wanty-Groupe Gobert, werd 81ste. Joey dos Santos Galhetas (links) waagt een poging op doel namens Arnemuiden in de bekerwedstrijd tegen De Meeuwen, foto RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40