MIJN FOTO V TA 11 Het plaatje getuigt van een blije jeugd: een zomerfoto uit 1965. Anke van den Ende-Hoogstrate(61) uit Zierikzee koestert de herinneringen aan die gezinsvakanties in de duinen tussen Renesse en Scharendijke. ***>^£'1:7 ,!J!' 1 m v' Anke lijkt zich als 9-jarige al bewust van het belang van een elegante uitstra ling op de foto, die haar vader Johan Hoogstrate daar in de zomer van 1965 in de duinen aan de Rampweg nam. Bevallig vouwt ze haar handen achter haar hoofd. Zij staat op deze familiefoto samen met haar zusje Cora, haar kleine broertje Peter, haar moeder Cor- rie, tante Marie en oom Rinus Leendertse en haar nichtjes Anja en Jeannet. Het plaatje staat sym bool voor heerlijke jeugdherinne ringen. Primitief Anke vertelt: „Mijn vader werkte bij het KNMI en was voor de Del tawerken gedetacheerd bij Rijks waterstaat in Zierikzee. Zij hadden voor personeelsleden een houten vakantiehuis aan de voet van de duinen aan de Rampweg beschik baar. Daar zijn we minstens zes jaar elke zomer een week naartoe geweest. Het was best groot, ik ge loof dat er wel acht mensen kon den slapen. Mijn oom en tante met de kinderen kwamen dan ook lo geren. Maar het was ook heel pri mitief. Er was geen elektriciteit. We kookten op butaangas en we hadden een petroleumlamp. Dan moest je oppassen dat hij niet ging walmen, want dan zat alles onder een laag roet. Poepdoos Buiten stond een grote watertank met een kraantje. Daar wasten we ons ook. Douchen? Ach, je zwom in zee. In mijn herinnering was het in die zomers altijd mooi weer. En het toilet was 50 meter ver derop: een echte poepdoos met een deksel erop en een deur met zo'n hartje erin. Dat paadje er naartoe was soms vochtig en dan liepen er van die dikke slakken waar je langs moest slalommen. We hadden ook een eigen strand- overgang. Zo spannend allemaal, we vonden het heerlijk. We wer den er met al onze spullen door een busje van Rijkswaterstaat naartoe gebracht en mijn vader en moeder hadden alletwee een brommertje. Ik denk dat ze daar ook boodschappen mee haalden. Niet avontuurlijk Plotseling was het voorbij. De dui nen moesten vanaf de buitenkant worden versterkt en het vakantie huis werd afgebroken. We zijn toen nog een jaar naar een huisje op de Molenhoeve geweest, maar daar waren allemaal moderne voorzieningen. Niet avontuurlijk, dus vonden wij het helemaal niet leuk. Nou ja, behalve mijn moeder waarschijnlijk, want later heb ik wel bedacht dat het voor haar toch wel een heel gesjouw moet zijn geweest. Zij nam zelfs de moeite om in die primitieve keuken jam te maken van de bramen die mijn oom zo graag ging plukken in de duinen." Anke herinnert zich dat het toen nog stil en weids was aan de Rampweg. Haar voorliefde nu nog elk jaar een weekje op simpele wijze te gaan kamperen, schrijft ze toe aan die mooie zomerse jeugd ervaringen. donderdag 20 september 2018 GO 'Het leek altijd mooi weer' Ali Pankow ■jjx -Ti j" 9 Anke van den Ende- Hoogstrate. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Vlnr: Anke, haar zusje Cora, nichtje Anja, zit tend: tante Marie Leendertse-Kole, nichtje Jean net, oom Rinus Leendertse, broertje Peter en moeder Corrie Hoogstrate-Kole. FOTO JOHAN HOOGSTRATE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39