10 ZE Belangstelling voor Burendag groeit De animo voor Burendag is in Zeeland de afgelopen jaren fors gestegen. Van 50 aangemelde activiteiten in 2016 naar 106 in 2017 en 114 dit jaar. De allereerste Burendag van de Middelburgse wijk Rittenburg dreigt een doorslaand succes te worden. „Het is een beetje uit de hand gelopen!", zegt Irene van Meel. „Zaterdag vieren we hier feest met 190 volwassenen en ze ventig kinderen. Er zijn zelfs men sen uit Eindhoven die speciaal voor de barbecue naar de wijk komen, terwijl van hun huis alleen de hei palen nog staan." Irene is een van de zeven wijkbe woners die het plan opvatten mee te doen aan Burendag, zaterdag 22 september. Een jaar of twee gele den kwamen de eerste mensen in de nieuwbouwwijk. Inmiddels zijn bijna alle kavels bebouwd en be woond. De wijk is een leuke mix van starters, ouderen en jonge ge zinnen. Het nieuwe begin, in de gloednieuwe wijk, schept een band. „Acht huizen werden tegelijk opge leverd hier in de P.J. Meertens- straat. Op 24 december 2017 reed hier de verhuiswagen voor", vertelt Irene. „Carolien en Eelke van num mer 18 en René en Sietske van 16 waren ook aan het verhuizen. Ie dereen ging de zolder witten, één van de buren had een steiger en die leenden we dan om beurten. We hebben met zijn allen offertes voor de schuttingen aangevraagd, we zochten elkaar op om te overleggen over drainage toen de tuinen in een modderpoel veranderden, we tip ten elkaar als we een goede stuka door of hovenier wisten." Barbecue Het idee om aan Burendag mee te doen met een barbecue - de Buren- dagactiviteitbij uitstek - en spring kussens voor de kinderen kwam spontaan op. Zeven vrouwen uit de wijk besloten het feest te organise ren. De mannen mogen op de dag zelf met stoelen en tafels sjouwen en vlaggetjes ophangen, zegt mede organisator Marjan Jobse lachend. „Helaas waren we te laat met de in schrijving om een beroep te kun nen doen op een bijdrage uit het Oranjefonds. Maar we hebben sponsors gevonden, veel uit de wijk zelf ook. De cliënten van stichting Philadelphia maken bloemetjes om de wijk te versieren en lichtjes voor op tafel. Hobbybakker Aart van Goudswaard, ook uit de Meertens- straat, bakt 120 stokbroden, De We hebben sponsors gevonden, veel uit de wijk zelf springkussens komen van Qui Vive Evenementen; ook iemand uit de wijk. We kregen hulp uit onver wachte hoeken", zegt Irene. Regen Alleen het weer kan nog roet in het eten gooien; de voorspellingen zijn niet best. Maar ach, in Rittenburg is het elke dag burendag. Irene: „Het is echt niet alleen een vrouwending hoor. Als mijn vriend naar de con tainer gaat om een zak weg te gooien, is hij wel eens een uur weg, terwijl het drie minuten lopen is. Omdat hij onderweg steeds een praatje maakt." Annemieke Jonge pier uit de Hans Warrenstraat, waar het feest gehouden wordt: „De kin deren spelen heel veel samen, bu ren passen op eikaars kinderen, je geeft de plantjes water en houdt een oogje in het zeil als de buren op vakantie zijn, je leent elkaar spulle tjes of een kopje suiker. We hebben ook een Facebookpagina. Daar staan noodkreten op als 'Wie heeft mijn konijn gezien?', of dat ergens een postpakket verkeerd bezorgd is, of dat iemand tegels over heeft." Het fijne contact met de buren maakt dat ze nóg blijer zijn met hun nieuwe wijk. Irene: „Gisteren, in de tuin, had ik zoveel tuinafval dat ik het niet in mijn container kwijt kon. Dan zeggen de buren: pak die van mij maar. Zo gaat dat hier. Heel gemoe delijk." donderdag 20 september 2018 Hier zijn alle buren nieuw Ondine van der Vleuten Middelburg Annemieke Jongepier (links) en Irene van Meel van het actieco mité Burendag in de Hans Warrenstraat, waar het alle maal gaat ge beuren. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA -Marjan Jobse Op www.buren- dag.nl is een inter actieve kaart te zien met daarop alle activi teiten. Met stip op 1: de buurtbarbeque.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38