V Waarom de ene 4-0 score 22 Vier jaar hunkerde Ajax naar Cham pions League-voetbal, gisteren was er de perfecte rentree: 3-0 tegen AEK Athe ne. Met Nicolas Tagliafico als uitblinker en symbool voor het overtuigende Ajax. Kort Rode kaart voor Ronaldo Cristiano Ronaldo zal zijn eerste Champions League-duel voor Juventus niet snel verge ten. De Portugese ster werd uit bij Valencia uit het veld gestuurd door Felix Brych. Vol gens de Duitse arbiter beging hij een over treding op Jeison Murillo. Ronaldo (foto) be greep er niets van en verliet huilend het veld. Ook aanklacht tegen Lovren Na Luka Modric is ook Dejan Lovren in Kroatië, voor een vergelijkbare misstap, aan geklaagd door het Openbaar Ministerie. De international zou vorig jaar als getuige heb ben gelogen bij een rechtszaak vanwege be lastingontduiking en geldverduistering bij zijn oude club Dinamo Zagreb. Inmiddels speelt Lovren bij Liverpool. Dost lang uit de roulatie Bas Dost kan vanwege een blessure aan zijn rechterbeen zeker nog een maand niet voor Sporting Lissabon spelen. De Nederlandse spits begon het seizoen goed door in de eer ste wedstrijd twee keer te scoren, maar raakte daarna geblesseerd. Knie houdt Nadal thuis Rafael Nadal (foto) zal niet deelnemen aan de komende toernooien van Peking en Sjanghai. De peesontsteking in zijn rechter knie die hem bij de US Open tot opgave dwong, is nog niet hersteld. De Spanjaard levert nu veel punten in en moet vrezen dat vooral Novak Djokovic zijn nummer ï-posi- tie zal gaan bedreigen. Flitsen Quote van de dag 'Ik zou het ze eenvoudigweg verbieden' Donatie Overstap Voetbal De zoon van Bob Marley voorspelt het al tijdens zijn optreden in de rust van de wedstrijd. Dat alles goed zal komen. En dat komt het. Ajax worstelt een helft lang tegen een stel taaie Grieken, maar doet uitein delijk precies wat het moet doen. Toch nog overtuigend de perfecte start van deze Champions League neerzetten. Natuurlijk kolkt de Jo han Cruijff Arena weer. Inmiddels een gewoonte op Europese avon den. Bijna vier jaar na de laatste wed strijd in deze roemruchte competi tie staat het publiek in de slotfase massaal op voor Ajax. Letterlijk. Nee, met AEK Athene troffen de Amsterdammers in de ouverture geen tegenstander van naam en faam. Geen sterren bij de tegenstan der. Maar die komen later tegen Bayern München wel. Juist daarom is de overwinning op AEK zo welkom. Een vliegende start, die het vooraf voorspelde per spectief in de poule daadwerkelijk fundament geeft. Een avond waar op uiteindelijk bijna alles goed valt. Publiekslieveling Donny van de Beek, pijnlijk genoeg voor hem weer gepasseerd, die de bevrijdende 2-0 maakt. Een uitstekende inval beurt, bekroond met een raak schot vol overtuiging en venijn. Nicolas Tagliafico, de letterlijk foutloze Argentijn die niet alleen alle onderlinge duels met zijn di recte tegenstanders wint, maar ook prompt twee keer scoort. Als sym bool voor het overtuigende Ajax. Ook nog: Kasper Dolberg, de mysterieuze spits die zo lang geblesseerd was, mag ook nog even meedoen. Voor hem daalt het warme applaus neer op zijn koele Deense blonde kop. Misschien op tijd ook wel. Want Klaas-Jan Hun- telaar valt met een hamstringbles sure uit. Al vult Dusan Tadic de spitspositie daarna ook prima in. Het uitvallen van Huntelaar is één van de minpuntjes op een avond die aanvankelijk ook somber begint. Matthijs de Ligt, de dag voor de wedstrijd geblesseerd geraakt aan zijn knie, kan namelijk niet spelen. Jarenlang keek hij uit naar het mo- - GROEPE Ook in Camp Nou lagen ze na af loop keurig klaar: de Aatjes met wedstrijddata van de UEFA. Ze meldden dat PSV tegen Barcelona tot veertien doelpogingen kwam. Het meest van alle verliezende teams op de eerste speelavond in deze CL en bijna twee keer zoveel als Feyenoord vorig jaar in zijn ope ningswedstrijd. Destijds schoot en kopte de kampioen van de eredivi sie acht keer op doel tegen een an der team met sterspelers, het Man chester City van Pep Guardiola. De stootkracht Dat is meteen een eerste verschil tussen beide CL-starts. De ene 4-0 was de andere niet als het gaat om het aandeel in de wedstrijd. PSV wilde compact verdedigen en de ruimtes zoeken achter de offen sieve Catalaanse backs. Vier, vijf keer kwam het tot tegenstoten. Bergwijn, Lozano, Pereiro kregen kansen. Lozano leek ook te scoren, maar zijn goal werd afgekeurd. PSV overleefde daarnaast een openingsfase, waar Feyenoord deze een jaar terug fataal werd. Na twee minuten was het in de Kuip al 0-1. Tonny Vilhena liet een bal bij de paal zo door zijn benen gaan op een inzet van John Stones. En een aan geslagen ploeg incasseerde daarna binnen 25 minuten de 0-2 en 0-3. 'Game over', nog voor het goed en wel begon. Bij PSV nu geen fla grante missers of naïef verdedigen. Ook dat incasseerde drie goals in korte tijd, maar pas in het slotkwar- tier. Toen de vermoeidheid toe- PSV kwam tegen Barcelona tot 14 doelpogingen. Het meest van alle verliezende teams op de eerste CL-avond donderdag 20 september 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS Voor profwielrenner Bram Tankink (39) is de Bart Brentjens Challenge op 7 oktober zijn laatste officiële wedstrijd. Hij kondigde eerder dit jaar zijn afscheid aan. Jeanne Korevaar vervangt de geblesseerde Sabrina Stultiens bij de wegwedstrijd van de WK wielrennen in Innsbruck op 29 september. Oud-wereldkampioen Nico Rosberg reageert op de suggestie dat een van zijn kinderen een carrière zou ambiëren in de Formule 1, volgens hem'één L grote zenuwentoestand'. 5 l Basketballe gende Michael Jordan (55) heeft twee miljoen dollar (ruim 1,7 mil joen euro) ge doneerd voor hulp aan de gebieden in de VS die zijn ge troffen door de orkaan Florence. l De Zwitserse Elise Chabbey (foto) maakt een bijzondere overstap. In 2012 nam ze deel aan olym pische kano wedstrijden. In 2019 komt ze uit voor wieler ploeg Cervélo Bigla. Ze zit pas twee jaar op een racefiets. S Chelsea heeft de net 18 ge worden Ethan Ampadu voor vijf jaar vastge legd. De jeug dige internatio nal van Wales kwam al tot zeven optre dens voor de Londense club. O Q. <0 Droomstart El Ajax U AEK Athene Daniël Dwarswaard Ajax - AEK Athene 3-0 Johan Cruijff Arena 46. Tagliafico 1-0 77. Van de Beek 2-0 90. Tagliafico 3-0 Opstellingen Onana Barkas Mazraoui Cosic De Jong Oikonomou Blind Lampropoulos Tagliafico Hult Schone Bakakis Neres 70. Gianniotas 78. Dolberg Galanopoulos Eiting 61. Alef Ziyech Simoes Huntelaar Mantalos 62. Huntelaar Ponce Tadic 81. Giakoumakis Klonaridis Scheidsrechter: Del Cerro (Spa) Toeschouwers: 52.285 Gisteren Ajax - AEK Athene 3-0 Benfica - Bayern München 0-2 10. Lewandowski 0-1, 54. Sanches 0-2. Programma (dinsdag 2 oktober) 21.00 uur Bayern München - Ajax 21.00 uur AEK Athene - Benfica 1. Ajax 1-3 (3-0) Bayern München 1-3 (2-0) Benfica 1-0 (0-2) 4. AEK Athene 1-0 (0-3) Een 4-0 verlies voor PSV tegen Barcelona, dat is dezelfde score als waarmee Feyenoord in 2017 de Champions League opende tegen Manchester City. Puzzel mee en zoek overeenkomsten, maar vooral verschillen. Maarten Wijffels Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22