O Opnieuw onderzoek naar dood van Prince Mopperkont Eddie Murphy 20 MEE ANGELA KIJKT TV Actrice Margo Dames speelt Sonja, de oudste zus van Willem Holleeder in de toneelbewerking van Judas, de bestseller van Astrid Holleeder, die vanavond in première gaat. „Het wordt geen Pistolen Paultjeophet podium." Ik geloof niet dat er iemand bij stilstond, maar er was dinsdagavond toch heus sprake van een historisch moment. Voor het eerst in twee decennia werd op de Nederlandse televisie de Champions League weer door een vrouw ge presenteerd. Bescheiden trompetgeschal, een confettikanon of een ballonnenregen op het hoofd van Hélène Hendriks - want om haar gaat het natuurlijk - hadden wat mij betreft niet misstaan in de Vero- nica-studio om dit heugelijke feit te benadruk ken. Maar misschien draaf ik ietwat door, omdat het mij zo'n doorn in het oog is dat voetbalver- slaggeving in dit land nog steeds een mannendo- mein is. Ook bij kranten overigens, maar in dit hoekje hoort het nu eenmaal over tv te gaan. We mogen als vrouwen al bijna honderd jaar stemmen, er loopt inmiddels ook in de hoofd stad een dame met ambtsketting rond en bij Boer zoekt Vrouw rukken de single boerinnen gestaag op. Maar als het om kletsen over voetbal gaat, is het signaal nog steeds dat vrouwen daar totaal ongeschikt voor zijn. Ze mogen hooguit de eind stand van NAC-AZ oplezen van de autocue in het Sportjournaal. Belachelijk gewoon. Leg dat mijn 11-jarige dochter maar eens uit. En kom niet aanzetten met de naam Annette van Trigt, die eind jaren negentig af en toe de hoogmis van het Europese voetbal mocht presenteren van de NOS, want dat zegt haar natuurlijk helemaal niets meer. Maar nu is er dus Hélène. Halleluja. Hélène die volgens mij helemaal niet op zo'n confettikanon zit te wachten. Het mooie aan haar vind ik name lijk dat ze zo'n voetbalavond met een enorme vanzelfsprekendheid voorzit. Ze hóórt daar, straalt ze uit. En niemand die daar aan twijfelt. Zelfs de meest orthodoxe aanhangers van de reli gie dat voetbal een mannenzaak is, accepteren haar moeiteloos, merk ik in mijn omgeving. Ze is one of the guys, zonder een centimeter van haar vrouwelijkheid in te leveren. En - om er nog maar een woordspeling in te gooien - ze staat haar mannetje tegenover Johan Derksen, Jeroen Pauw of een speler die naar haar knipoogt vanuit het veld. Dus bij deze: bedankt Hélène. Op de kamer van mijn 11-jarige dochter komt jouw poster naast die van het Nederlands dameselftal te hangen. Door jou heeft ze er weer een droom bij. Alle meisjes van Nederland trouwens. Quote van de dag Maan pakt hoofdrol Dulfer in het theater Voor Willem Hollee der is in de toneel versie van Judas, de bestseller van Astrid Holleeder, geen rol weggelegd. Sterker: de naam van de Amsterdamse crimineel valt niet één keer. „We noemen hem bewust niet. In de voorstelling spreken we over hij, hem of broertje. Juist dat maakt dat hij indringend aanwezig is", zegt Margo Dames (55), die Sonja, de oud ste zus van het gezin Holleeder, speelt. Evenmin, zegt Dames, valt er ook maar één schot in Judas, anders dan in het boek, dat bol staat van de liqui daties en is gedrenkt in bloed. „Het wordt geen Pistolen Paultje op het podium." Daarentegen vertelt Judas, geregis seerd door Johan Doesburg en be werkt door Sophie Kassies, het ver haal van Astrid Holleeder uitsluitend vanuit het perspectief van vier vrou wen: de zussen Astrid (Renée Fok ker) en Sonja Holleeder, moeder Stien (Trudy de Jong) en de dochter Een clan beschermt, maar is ook uiterst benauwend van Astrid (Eva van de Wijdeven), die in het stuk Sam heet. Margo Dames: „Het toneelstuk be gint waar het boek begint: op de laat ste avond voor de vrijlating van Wil lem Holleeder 27 januari 2012. Hij heeft dan zes jaar gezeten, maar pakt moeiteloos de draad op waar het gaat om het terroriseren van zijn familie. En dan besluit Astrid - de jongste van het gezin - op te staan tegen haar broer." De dramatische lijn van het stuk, zegt Dames, is voelbaar in de relatie Duizenden fans van Prince hebben de federale autoriteiten gevraagd om een grand jury-onderzoek te laten doen naar de dood van de pop ster. Meer dan 6000 mensen on dertekenden een petitie die is aan geboden aan het Openbaar Ministe rie. Een van de initiatiefne mers van de petitie, Nicole Welage, zei dat er meer duidelijkheid nodig is over de overdosis fentanyl waaraan de popster in 2016 overleed. Welage zei tegen The Star Tribune dat de gene die de drug heeft geleverd ter verant woording moet worden geroepen. Federale, natio nale en provinci ale onderzoekers hebben bijna twee jaar de dood van Prince onderzocht, maar zijn er niet in geslaagd om de herkomst van de dodelijke drug te traceren. Eddie Murphy is in gesprek met film producent New Line voor een rol in een remake van de film Grumpy Old Men. Dat meldt entertainmentweb- site The Hollywood Reporter. In de filmkomedie Grumpy Old Men uit 1993 spelen Jack Lemmon en Walther Matthau twee oudere buur mannen die al jaren ruzie hebben. De relatie van de twee mopperkonten verslechtert nog eens door de komst van een nieuwe buurvrouw. Twee jaar later kwam het vervolg Grumpier Old Men, met dezelfde cast. Murphy, die eerder in remakes van bekende films speelde als Dr. D00I- ittle en The Nutty Professor, moet in de film een van de oude mopperkonten gaan spelen. TONEELBEWERKING PREMIERE We gaan onsriu richtemop het oudersoiap Hélène FILM Zangeres Maan de Steenwinkel is volgend jaar voor het eerst in een speelfilm te zien. Zij speelt een van de hoofdrollen in de familiefilm De Club van Le lijke Kinderen, gebaseerd op het gelijknamige boek van Koos Meinderts. MUZIEK Saxofonist Hans Dulfer gaat het theater in met een muziek- show rondom bluesgenie Lead Belly. De 78-jarige Dulfer stond in zijn carrière op vele podia in binnen- en buitenland, maar speelde nooit eerder in het theater. ■o Arno Gelder 44 —Margo Dames donderdag 20 september 2018 Carlo Boszhard (49) vertelt in Story dat hij en zijn vriend besloten hebben het adoptietraject stop te zetten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20