Draaien startbaan kent vele gezichten Kamer wenst onderzoek naar gevolgen van snelle bevolkingsgroei Zeeuwse babbelaars Burendag Walcheren Kan het ook anders dan met suiker en roomboter? Zeeuwse buren organiseren met elkaar meer leuke dingen tijdens Burendag dan ooit tevoren De gemeente Middelburg wil het, projectontwikkelaar Driestar wil het, maar verder lijken er niet veel betrokken partijen trek te hebben in het draaien van de start- en landingsbaan op vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden. Je wordt bijna draaierig van alle meningen en belangen. En wat vindt de provincie Zeeland ervan, want die gaat tenslotte als enige echt over het al dan niet verleggen van de baan.zeeland 2, commentaar Het kabinet moet een staatscom missie instellen die precies uitzoekt hoeveel Nederlanders er de ko mende jaren bijkomen en wat dat gaat betekenen voor de verzor gingsstaat, het verkeer, de zorg en de woningmarkt. Dat willen rege ringspartijen VVD en CDA. Ook coalitiepartner D66 en oppositie partij PvdA zijn positief. Dat bleek gisteren tijdens de Alge mene Politieke Beschouwingen. „De bevolking groeit aanzienlijk harder dan we dachten", zegt CDA- leider Sybrand Buma. „Stel dat de groei doorzet naar twintig miljoen inwoners, dan komt de generatie na ons voor klemmende vragen te staan. Waar gaan die extra Neder landers wonen, werken en recreë ren? Hoe krijgen ze energie?" VVD-fractievoorzitter Klaas Dijk- ln Canada weten ze: zoveel migranten komen erbij en zoveel vluchtelingen hoff wil ook weten wat de groei van de bevolking betekent voor 'onze vrije Nederlandse waarden'. „De groei komt door migratie", zegt hij. „Wij kunnen beslissen om daar meer grip op te hebben en meer orde in te scheppen." In 2060 telt Nederland mogelijk zo'n twintig miljoen inwoners, blijkt uit recent onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek en de Weten schappelijke Raad voor het Rege ringsbeleid. Die groei wordt volle dig veroorzaakt door immigratie: de autochtone bevolking wordt juist kleiner. Nu telt Nederland 17,2 mil joen inwoners. Onderzoeker Paul Scheffer bena drukt dat er iets te kiezen valt: „Als er jaarlijks 50.000 nieuwkomers zijn, groeien we naar twintig mil joen inwoners. Maar als jaarlijks 8000 mensen vertrekken, komen we uit op 16 miljoen inwoners.'Tn de jaren 70 is voor het laatst door een staatscommissie onderzoek ge daan naar de bevolkingsgroei. „De materie lag gevoelig", zegt WD'er Dijkhoff. Dat is ook nu het geval: net als toen vinden partijen dat Ne derlandse waarden onder druk staan door de komst van mensen van niet-westerse afkomst. Scheffer is blij met de steun voor het onderzoek. „In Canada gebeurt dit al veel langer. Daar is meer rust rond het immigratievraagstuk. Zij weten: zoveel arbeidsmigranten komen erbij, zoveel vluchtelingen vangen we op." P6 22°C Nieuwsmedia ZEELAND 4 ZEELAND 10 Overbevolking baart zorgen De Tweede Kamer wil een groot onderzoek naar de bevolkings groei. Mogelijk telt Nederland in 2060 zo'n twintig miljoen inwo ners. Belangrijkste oorzaak: im migratie. Partijen vragen zich af of dat wel goed gaat. Hans van Soest Peter Winterman Den Haag -Paul Scheffer, onderzoeker donderdag 20 september 2018 Morgen weersomslag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1