Huisarts de cel in voor misbruik »Voorzitter politiebond boos over vertrek woordvoerder Stemmen tellen in Den Haag moet anders Schipbreuk in Congo eist veel levens 15 Jan Struijs, voorzitter van de Nederlandse Politie Bond, is woedend over het vertrek van Ellie Lust bij de politie. Hij vindt dat ze moet blijven. DEN HAAG Bij de volgende ge meenteraadsverkiezingen moet ook Den Haag de stemmen anders gaan tellen. Op de verkiezingsavond zelf zou den alleen de stemmen per partij moeten worden bijgehouden. Pas de volgende dag, in alle rust en met een frisse blik, worden dan de stemmen per kandidaat geteld. Dat kan fouten voorkomen, adviseert de gemeentelijke ombudsman in Den Haag. Hij had onderzoek ge daan na een klacht over de verkie zingen van dit jaar. Bij het registre ren van de stemmen was een schrijffout gemaakt. Kandidaat 22 van Groep de Mos had volgens de papieren 22 stemmen gekregen op een bepaald stembureau, maar dat waren er slechts twee. In de hectiek was de positie op de lijst verward met het aantal stemmen. KINSHASA In het noordwesten van Congo zijn bij een schipbreuk zeker 27 mensen verdronken. Het ongeluk deed zich voor op de Mon- gala, een zijrivier van de Congo-ri- vier. Zo'n dertig opvarenden konden zich redden. Lokale autoriteiten zoeken nog altijd naar vermisten. Onduidelijk is hoeveel passagiers de boot vervoerde. Het merendeel van hen waren handelaars en leer lingen. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn doordat de boot te veel passagiers vervoerde en in een gammele staat verkeerde. Veel mensen in Congo kunnen bovendien niet zwemmen. Om die redenen - plus het gebrek aan reddingsvesten - krijgt het Afrikaanse land geregeld met schipbreuken te maken die veel slachtoffers eisen. De eigenaar van de boot is na de ramp op de vlucht geslagen. De bekende agente Ellie Lust heeft na druk van de leiding gekozen voor haar televisiecarrière. Struijs zal morgen korpschef Erik Aker boom om opheldering vragen. De mailbox van de vakbonds man stroomde gistermiddag vol. Agenten, in alle soorten en maten, die allemaal dezelfde vraag had den: hoe heeft dit kunnen gebeu ren? Struijs kreeg het proces van dichtbij mee - hij en medewerkers van de vakbond hebben haar de af gelopen maanden bijgestaan - maar begrijpt er nog altijd niets van. „Dit is een schande. Ik ben bang dat dit voor iets groters staat. Iedereen heeft zijn mond vol over meer diversiteit bij de politie, maar als je echt anders bent, treden er kennelijk andere mechanismen in werking. Er is blijkbaar een onder stroom bij een deel van de leiding dat je drie strappen terug moet doen als je je kop boven het maai veld uitsteekt." Lust begon in 1987 bij de Am sterdamse politie. Ze was onder meer wijkagent en ging in 2007 als woordvoerder aan de slag. Ze zette Roze in Blauw op, een netwerk van LHBT'ers bij de politie. Als woord voerder was ze geregeld te zien in nieuws- en opsporingsprogram ma's. In 2016 deed ze mee aan Wie is de Mol? en daarna kreeg ze een ei gen programma, Ellie op Patrouille. Voor de politieleiding de reden om haar voor het blok te zetten: óf voor haar televisiecarrière kiezen, óf voor haar politiewerk. De 'amu sementscarrière' zou niet te ver enigen zijn met haar werk voor de politie. Onzin, volgens Struijs. „Ik ken haar goed, en dit dossier eve neens. Ze is hartstikke zuiver en integer. De politietop wist wat ze deed, alles werd keurig gemeld. Het was tot voor kort geen enkel probleem." Haar werk als woordvoerder was onverenigbaar met haartv-loopbaan Struijs betoogt dat Lust met het programma Ellie op Patrouille het draagvlak onder de bevolking voor de politie juist vergrootte. Ellie was een boegbeeld. Als we haar op een politieposter zetten, hadden we er direct een paar duizend sol licitanten bij." Hoofd communicatie fean Fransman van de Amsterdamse politie zegt dat Ellie Lust al voor de opnames van de eerste Ellie op pa trouille voor de keuze is gesteld tus sen haar baan als politiewoord voerder en haar televisiecarrière. „De bottom line is dat we haar werk als woordvoerster onverenigbaar vonden met haar televisieloop baan. Ze moest dus kiezen", zegt Fransman. „Dat had ook met de tijd en energie te maken die je maar één keer kunt besteden. Ze heeft gekozen voor haar televisie carrière. Dat is het, wat ons betreft. Meer is er niet aan de hand." De huisarts (53) leidde zo'n tien jaar lang een dubbelleven. Hij had een gezin, maar bewoog zich in het ge niep in de homoscene voor seks- avontuurtjes. Met zijn kennis Wim P. (64) en een voor justitie onbe kende man had hij een date met de jongen. Ook P. moet een jaar zitten. De zwaarste straf werd gisteren opgelegd aan Nico V. (46), voorma lig fractievoorzitter van D66 in Ca pelle: vier jaar cel waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij ging volgens de rechtbank 'nog een stapje verder'. Zijn ex-partner die erbij was, werd eerder al veroordeeld. V. drogeerde de knul, wat grote psychische gevolgen had voor het slachtoffer. Bij de man werd boven dien veel kinderporno gevonden. De jongen kwam met alle man nen in contact via homosites. Het Openbaar Ministerie (OM) zegt dat er geen sprake is van een netwerk. Later dit jaar moeten twee mannen van in de 40 en in de 60 voorkomen voor misbruik van dezelfde jongen. Het OM is tevreden met de uit spraak. „Omdat de rechtbank stellig is in de bescherming van minderja rigen, ook als die aan het experi menteren zijn", reageerde persoffi cier Paul Morsch. De rechtbank re kende de huisarts zwaar aan dat hij vanuit zijn beroepservaring als geen ander had moeten beseffen wat de gevolgen zijn voor de min derjarige jongen. Van de rechtbank mag B. min derjarige kinderen niet meer behandelen zonder dat daar een ou der of praktijkondersteuner bij is. Of hij zal terugkeren naar zijn prak tijk in Rotterdam-Oost is nog de vraag. Zijn compagnon liet al weten hem niet in de praktijk te willen zien. iimru IIUllll va. 999,- Kerstspecial Budapest Ellie Lust in haar programma Ellie op patrouille, fotoavrotros 'Ellie Lust was boegbeeld' donderdag 20 september 2018 GO Tim Niemandsverdriet Amsterdam - Jean Fransman, politie De Rotterdamse huisarts Bert B. gaat een jaar de gevangenis in voor het seksueel misbruik van een 14-jarige jongen. Nico V., voormalig D66-fractievoorzitter in Capelle aan den IJssel, moet drie jaar zitten voor misbruik van hetzelfde slachtoffer. Later dit jaar vervolgt justitie nog eens twee mannen. Salwa van der Gaag Sander Sonnemans Rotterdam 8-daagse busreis vertrek op 22/12 6-daagse vliegreis vertrek op 23/12 Hoogtepunten stadsrondritten o.l.v. Nederlandssprekende gids y nachtmis in de St. Stephans Basiliek y galadiner in het Gundel restaurant y barokslot Gödöllö o.l.v. Nederlandssprekende gids y candle-light dinercruise met muziek Boek nu op oad.nl/kerstspecials of l 0547 20 16 83 (ma-zaf^ Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl, res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v, typefouten, (tP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15