L.\l0<v4& TEL: 0113-229021 Lintje voor Boonman Appartementen in oude Schoenenreus Goes 7 Zeeuwse oldtimers van dichtbij te bewonderen THEATERJUBILEUM REIMERSWAAL Theater om de hoek. Dat is al van midden jaren 80 het streven geweest van Podium Reimerswaal. Dat ooit begon als Werkgroep Kulturele Evenementen, al vroeg hoog inzette met namen als Herman Finkersen Jules Deelderen na 35 jaar ook jong talent nog steeds onverminderd de kans geeft. Toen in 1983 de Werk groep werd opgezet, bestond die uit drie personen. Eén uit de culturele wereld. Eén uit het onder wijs. En één begeleidend ambte naar vanuit de gemeente. Dat was Jacques Boonman, inmiddels al ja ren programmeur bij het podium. „We begonnen heel bescheiden met zes a zeven voorstellingen", herinnert Kitty van Hoek zich, die ook nog steeds betrokken is bij Podium Reimerswaal. „Het was de tijd dat wij subsidie gaven aan evenementen waarbij een combi natie gevonden werd van professi onele en amateuristische kunst beoefening. Zo vroeg cultuurwet houder Kees Verburg in 1991 voor zijn muziekvereniging Schelde- galm subsidie aan voor het 105-ja- rig bestaan. Gelukkig hebben we dat gehonoreerd!" Waar in de beginperiode be hoorlijk werd ingezet op grote na men - zoals Gerard Cox, Herman Finkers, Jules Deelder, Urbanus - was Podium Reimerswaal ook niet verlegen om jong talent een kans te geven. Zo gaf de toen nog volslagen on bekende Stef Bos midden jaren 90 een try-out in Yerseke. „Als je ze een kans geeft als ze nog niet be kend zijn dan blijven ze je trouw", zegt Boonman. „Zoals Stef. Die trad voor de eerste keer in Neder land bij ons op. En nog steeds staat die iedere paar jaar op het programma. We zorgen altijd voor eten voor de artiesten. Dat gebeurt bijna nergens meer in Nederland. Ze spelen hier een try-out, en als de voorstelling uiteindelijk klaar is ga ik nog een keer kijken in de buurt. Jochem Myjer belt altijd op als-ie in de buurt is. Kom je even mee, vraagt hij dan. Dan klets je weer even bij en zie je hoe de voorstelling uiteindelijk gewor den is. Claudia de Breij doet dat ook. Je moet je contacten onder houden. Ze blijven je altijd dank baar voor het feit dat je ze de kans hebt gegeven om als jong talent op te treden voor veertig men sen." ZIERIKZEE Oldtimerclub Mid den-Zeeland (OMZ) houdt zon dag een toertocht over Schou- wen-Duiveland. Wie de oldti mers 'van dichtbij' wil bekijken, kan in Zierikzee terecht. Daar parkeren de deelnemers rond 13.00 uur hun wagens op het Havenplein. De oldtimers trekken het hele eiland over, met restaurant Wendy's bij de Zee- landbrug als begin- en eindpunt, 's Ochtends trekt de stoet vanaf 11.30 uur over Duiveland, 's mid dags vanaf 15.00 uur over Schou wen. Meer info op oldtimerclub- middenzeeland.nl GOES In het voormalige pand van schoenwinkel Schoenen reus aan het Schuttershof in Goes komt geen winkel meer. De winkelruimte zal worden omgebouwd tot vijf apparte menten. De gemeente heeft daar inmiddels een vergunning voor verleend. Op het moment loopt de periode nog waarin bezwaar kan worden aangete kend. Het pand, gelegen net buiten de echte loop van het winkelge bied, kwam in 2015 leeg te staan na het faillissement van Schoe nenreus. Na ruim een jaar van leegstand heeft er nog een tijdje een vestiging van de Finse ke ten Mijn Tafel in gezeten. Daar kon iedereen een kast of tafel huren om eigen (tweedehands) spullen te verkopen. Die winkel sloot vorig jaar november de deuren door per soonlijke omstandigheden van de uitbaatster. Mijn Tafel is een zogeheten franchise-formule. De eigenaar heeft nog een po ging gedaan een nieuwe uitba ter voor de winkel in Goes te vinden, maar dat is niet gelukt. De komst van woningen in het winkelpand lijkt prima te passen in de omgeving: erbo ven zitten al appartementen. - Nieuwe kunsfgebitfen evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici woensdag 19 september 2018 Podium geeft talent al 35 jaar de kans Michiel Bouwman Rilland Jacques Boonman komt aan bij het dorpshuis in Rilland, waar hij een koninklijke onderscheiding ont vangt. FOTO'S MARCELLEDAVIDSE Jacques Boonman, grond legger van Podium Reimers waal, is gistermiddag be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dat ge beurde in het dorpshuis in Ril land, waar het 35-jarig be staan gevierd werd. Boonman kreeg zijn onder scheiding van burgemeester José van Egmond (I) voor zijn 'jarenlange verdiensten op cultureel gebied, met uitstra ling naar de hele regio'. In het dorpshuis, de thuisbasis van Podium Reimerswaal, werd Boonman verrast door vrienden en bekenden. Caba retier Jochem Myjer sprak Boonman toe via een filmpje. „Ik mag je feliciteren. Konink lijke Hoogheid, Hare Majesteit Boonman! Totaal terecht, je bent het kloppend hart van alle Zeeuwse theaters." Zanger Stef Bos wijdde een lied aan hem. Bos kreeg begin jaren 90 de kans van Boon man om een try-out te spelen in Yerseke. Dat was hij nog niet vergeten, en vergeleek 'die ouwe Boonman' met de Zeeuwse leeuw: „Op het lage land geboren, uit klei gekneed en uit storm ontstaan. Niet een schreeuwer die je overal kunt horen en zijn gal spuugt omdat hij zelf nooit iets heeft gedaan." Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52