O CD Dekker met verve gekroond tot 'Generaal Hokkampioen' 10 ZE Zuijdwegt maakt plaats voor Ragut Sportweekloop en Kidsrun in Den Inkel KUSTMARATHON NICKY AALDERS Veere ontvangt Kraay in sportcaf NickyAalders loopt op 6 oktober zijn twaalfde Kustmarathon. Do atleet uit 's-Heer Hendrikskinderen haalt daarmee geld op voor de Stichting ALS. Nog voor de competitie is begonnen, is de eer ste club al van trainer gewisseld. Bij de zater- dagtak van VC Vlissingen is Ronald Zuijd wegt na goed overleg met het bestuur vertrok ken. Zijn plaats wordt per direct ingenomen door Thomas Ragut. Zuijdwegt stond één sei zoen voor de groep bij de zaterdag-derdeklas ser. Hij voorkwam dat het team degradeerde. Ragut is al assistent-trainer bij de zondag ploeg van VC Vlissingen. Deze komt uit in de hoofdklasse. Hij gaat die functie combineren met het zaterdagteam. Het is de eerste keer dat hij de eindverantwoordelijke wordt bij een standaardelftal. Zaterdag begint het seizoen voor VC Vlissingen, met Ragut op de bank. Wim Wouters, atleet en als trainer verbonden aan de Goese atletiekvereniging AV56, orga niseert donderdag in samenwerking met Jor- dan van Langevelde van de gemeente Rei- merswaal de Sportweekloop en een kidsrun in recreatiegebied Den Inkel. De wedstrijden zijn voor iedereen toegankelijk. Kinderen uit groep 5 tot en met 8 kunnen zich 's middags uitleven op de kidsrun (van 16.00 uur tot 17.00 uur). Voor hen is een uitdagend parkoers van 1.5 kilometer uitgezet door de Kruiningse bos sen. Deelnemers kunnen kiezen voor één, twee of drie ronden. Inschrijven kan via j.van.langevelde@reimerswaal.nl of bel 140113. HC Zeeland Hans Kraay jr. is woensdagavond te gast op de sponsoravond van Voetbalvereniging Veere. De sponsoravond wordt gehouden in de vorm van een sportcafé in de kantine van Veere. Het Sportcafé zal onder leiding staan van presen tator Eddy van der Ley. Hans Kraay jr. is ex-betaald voetballer en speelde voor liefst vijftien verschillende clubs, voetbaltrainer, analist, presentator en media- persoonlijkheid. Velen zullen hem ook ken nen als vaste panelgast bij Voetbal Internatio nal (voorheen RTL 7/ nu Veronica). V Kerkhove Och, Nicky Aalders (32) zou best de Kustmarathon een keer onder de 4 uur willen lopen. „Maar dat is maar een kleine, persoonlijke wens." Het valt in het niet bij zijn grotere doel op 6 oktober: zo veel mogelijk geld ophalen voor de Stichting ALS, dat wetenschappe lijke onderzoek doet naar de oor zaak van de ernstige ziekte. De atleet uit 's-Heer Hendriks kinderen is al twee ooms, broers van zijn vader Berend, kwijtge raakt aan ALS. En sinds anderhalf jaar heeft zijn vader het ook. „Ik loop al zo'n vijftien jaar hard en hij is altijd bij mijn wedstrijden aan wezig geweest. Hij is één van mijn grootste supporters", vertelt Aal ders. „Hij zal nu ook proberen om langs de kant te gaan staan." In Nederland zijn er ongeveer 1500 mensen met ALS. Die hebben een levensverwachting van drie a vijfjaar. Het functioneren van de spieren - op de hartspier na - gaat zienderogen achteruit. „Nog altijd is niet duidelijk wat de ziekte ver oorzaakt. Daarom is onderzoek zo hard nodig", zegt Aalders. „Ik weet het: het gaat mijn vader niet meer helpen. Maar anderen wel." Aalders' vader kan inmiddels niet meer praten. Slikken en ademhalen is ook bijzonder moei lijk. „Maar", zegt de hardloper, „hij kan nog wel fietsen. Hij vindt het heerlijk om nog in de polders te fotograferen. Dan zoekt hij naar vogels, naar mooie plaatjes. Met hulpmiddelen - hij heeft bijvoor beeld een spraakcomputer - kan hij zich nu nog redden. Gelukkig Het zorgt er ook voor dat we allemaal heel bewust leven. We nemen niets meer voor lief. De uitslagen van de twee laatste vluchten van het seizoen 2018, uit respectievelijk Arras en Orleans, zouden gaan bepalen wie er dit jaar gekroond zou worden. Bij aanvang van deze vluchten stonden Gebr. Dekker uit Terneu zen als eerste geklasseerd, met mi nimaal verschil gevolgd door Gebr. Scheele uit Terneuzen en Herman Calon uit Hoofdplaat. Gebr. Dekker verdedigden hun eerste plaats ech ter met verve. Met een werelduit slag op Arras, met achttien van de achttien ingezette duiven in de prijzen in hun Samenspel, was hun voorsprong in ieder geval nog gro ter geworden. Met achttien van de achttien ingezette duiven in de prijzen, werd hun voorsprong nog groter Orleans Het was afwachten wat Orleans zou brengen, maar daar pakten ze zo maar even ook de eerste prijs provinciaal. Weliswaar met wat minder prijzen totaal, maar vol doende om de titel Generaal Hok kampioen Afdeling Zeeland binnen te halen. De tweede en derde plaats en vier duiven bij de eerste tien op Orleans was voor Adrie Thijs en zo nen uit Heikant. Arras De laatste Natoervlucht uit Arras bracht in Zeeland 3544 duiven aan de start. De snelste daarvan werd geklokt door Remco, Lars en Ta mara Ridderhof uit Sluiskil. Hun jonge duivin legde de afstand van 131 kilometer af met een snelheid van 94 kilometer per uur af. Ze bleef daarmee de tsunami van dui ven van Gebr. Dekker net voor. Ook de familie Ridderhof speelde een prima totaal uitslag met 32 van de 47 ingezette duiven in de prijzen en veel prijzen per tiental woensdag 19 september 2018 GO VOETBAL ATLETIEK VOETBAL Rick van Drongelen heeft gisteravond met Hamburger SV een 0-1-zege geboekt bij Dy namo Dresden. De verdediger uit Axel speelde de gehele wedstrijd. Na vijf competitiewedstrij den bezetten Van Drongelen en HSV met 12 punten nu de koppositie in de Tweede Bun- desliga. In de strijd om de districtsbeker heeft GPC Vlissingen gisteravond met 2-0 gewonnen van Aardenburg. De doelpunten voor de Walche- naren werden gescoord door Robin de Pagter en Dennis Jobse. I Ter voorberei ding op het nieuwe hand balseizoen hebben de vrouwen van HC Zeeland af gelopen week end vertrouwen getankt met twee zeges. In een driekamp in Heinkens- zand werden zowel Tachos 2 (18-11) als Inter nos 2 (28-10) verslagen. - Lesley Kerhove (foto) is voort varend van start gegaan in het 25.000 dol lar-toernooi van Lissabon. De 26-jarige tennisster uit Zierikzee was met 6-0 6-1 te sterk voor de Portugese wildcard-speel ster Ines Tei- xeira. Kerkhove is in Portugal als derde ge plaatst. In de tweede ronde speelt ze tegen de Francaise qualificatie- speelster Lou Adler. O CL 'Het gaat mijn vader Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen Nicky, broer Mark en vader Berend Aalders. foto familie aalders - Nicky Aalders (32) Gebr. Dekker uit Terneuzen heb ben met een ijzersterk slotweek end beslag gelegd op de titel 'Ge neraal Hokkampioen' van de Af deling Zeeland. Marcel Buijsse Terneuzen Uitslagen: pzc.nl/zeeuwse-sport Hans Kraay jr. fotomoniekarends

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42