Vijftig jaar toneel door Zeeuwse Komedie Vliegtuigen komen straks over Wolphaartsdijk Marinebouw Kustmarathon 1968, in dat veelbetekenende jaar begon de Zeeuwse Komedie haar bestaan. Vele stukken bracht het gezelschap op de bühne, waaronder in 2013 Acht Vrouwen (foto). Toneel als spiegel van de maatschappij. Draaien van de baan is een eis van Drie star, dat het failliete Waterpark Veerse Meer wil kopen en een compleet nieuw park voor 6oo - en op termijn 8oo - huizen wil bouwen naast het vliegveld. Als het niet lukt de baan te verleggen, komen vliegtuigen over het park. Voor de veilig heid kunnen er dan minder vakantiehui zen worden gebouwd en dan wordt het park financieel minder rendabel. Het college van B en W van Middelburg heeft gisteren ingestemd met draaien van de baan. Die is nu oost-west gericht en dat wordt noordoost-zuidwest. Door de pro cedure hiervoor te beginnen, voldoet de gemeente aan een voorwaarde van Drie star. Doet de gemeente dat niet, dan ziet het bedrijf af van de aankoop van het Wa terpark. En dan gaat Middelburg voor ruim vijf miljoen euro het schip in; geld dat eerder is geïnvesteerd in het project en dan niet kan worden terugverdiend. Een andere ontbindende voorwaarde van Driestar voor de koop van het failliete Draaien van de baan en het bouwen van meer vakantiehuizen zijn eisen van ontwikkelaar Driestar park is dat de gemeente instemt met het plan voor het nieuwe park. Dat beslaat een groter gebied dan eerst de bedoeling was. In de eerste fase komt er een stuk grond bij naast de locatie van hotel Het Veerse Meer. En op de lange termijn wil Driestar daaraan grenzend nog een stuk grond be bouwen én een stuk nieuwe natuur ont wikkelen tussen die uitbreiding en re creatiegebied De Piet. Volgens wethouder Chris Simons moet de gemeenteraad op 8 oktober dus in stemmen met zowel het plan voor Water park Veerse Meer als het beginnen van de procedure voor het verleggen van de lan dingsbaan om ervoor te zorgen dat de koop doorgaat. Alleen dan kan Middel burg een miljoenenverlies voorkomen. Om de landingsbaan te kunnen verleg gen, is extra grond nodig. Dat geldt ook voor de uitbreidingsplannen van Water park Veerse Meer. Bovendien zijn waar schijnlijk verkeersmaatregelen nodig. Vol gens Simons is Driestar bereid om het geld voor al die investeringen buiten het eigen park voor te schieten. Om dat terug te verdienen, krijgt het bedrijf gedurende maximaal tien jaar de helft van de toeris tenbelasting terug. Dat gaat waarschijnlijk om in totaal zeven miljoen euro; de an dere zeven miljoen is voor de gemeente. Aan het draaien van de baan gaat een procedure vooraf. Daarin kan ook bezwaar worden gemaakt tegen dat plan. Konink lijke Maatschap de Wilhelminapolder komt ook onder de nieuwe aanvliegroute te liggen en heeft via de Wet Openbaar heid van Bestuur alle documenten opge vraagd die hiermee te maken hebben. Rapport wil dat overheid marinewerf Damen Schelde voortrektzeeland s Nicky Aalders haalt geld op voor ALS 13 woensdag 19 september 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Wilma Selen (links op de bank) met aa|jJ.< haar Annet Minderhout (I) en Anneke van Jaarsveld, speelden in 2013 samen met an deren in Acht Vrouwen onder regie van Ka- tinka van den Dool. archieffoto lex de meester Landingsbaan wordt gedraaid Inwoners van Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge moeten er rekening mee houden dat over enkele jaren vliegtui gen over hun huizen komen. De lan dingsbaan van vliegveld Midden-Zee land bij Arnemuiden wordt namelijk gedraaid. Dat gebeurt zodat vliegtui gen niet over het nieuw te bouwen re creatiepark Waterpark Veerse Meer komen. Maurits Sep Arnemuiden ZEELAND10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33