Het kampioenenbal is navier 22 'Een thuisduel speel je niet in een ander land' CHAMPIONS LEAGUE FC BARCELONA-PSV AJAX-AEK PSV bleef 65 minuten moedig overeind op bezoek bij Barcelona. Toen was het kaarsje opgebrand en ging het toch nog hard naar een stevige nederlaag (4-0). Kort Jorgensen valt weer uit Nicolai Jorgensen (27, foto) heeft gisteren tijdens een oefenwedstrijd tussen het eerste en tweede elftal van Feyenoord weer last ge kregen van zijn voet en viel vroegtijdig uit. Jorgensen maakte zondag in de uitwedstrijd tegen AZ (ï-r) als invaller zijn rentree. „Ni colai voelde wat in zijn voet. Daardoor is hij naar binnengegaan", aldus trainer Giovanni van Bronckhorst op de website van Feyen oord. „Gelukkig heeft hij geen schade." Poulsen: stage bij Ajax Christian Poulsen is even terug bij Ajax. De oud-middenvelder loopt stage bij de techni sche staf van het eerste elftal van zijn oude club uit Amsterdam. Poulsen zal trainer Erik ten Hag enkele dagen per week assisteren tijdens de trainingen. Makkelie leidt PSV-Ajax Danny Makkelie leidt zondag in Eindhoven de topper tussen PSV en Ajax. De KNVB heeft de 35-jarige scheidsrechter gisteren aangesteld voor het duel (aftrap 26.45 uur). Fontijn en Betrian op WK Flitsen Quote van de dag James Celstraf Ciccone Q psv Op dag één in de Champions League met 4-0 verliezen. Laat dat nou precies de uitslag zijn die Frank de Boer voorspelde. Hij zei het in de uren voor de wedstrijd, toekijkend bij het CL-duel tussen de A-junio ren van PSV en Barcelona in de schaduw van Camp Nou. „4-0. En dan komen ze er nog goed vanaf, denk ik", zei De Boer hardop. „Want van de eredivisie naar de Champions League, dat blijft ge- woon een enorme stap. Ook voor dit PSV dat leuke jonge spelers heeft en kwaliteit als team." Magie Kan PSV voorbij de magie van Messi? Vooraf was dat al de vraag natuurlijk. Nee dus, is het ant woord. Maar je mag er zeker wel iets bij zeggen: 65 minuten lang ging er relatief gezien ook een hoop goed. Barcelona had ook toen al het bal bezit, de meeste doelpogingen en op elke positie een betere speler of tenminste één die al een stuk ver der gevorderd is in zijn loopbaan. Maar PSV hoefde zich niet te scha men voor het eigen verweer, zette zich schrap en toonde moed met de jongste selectie van de hele Cham pions League. Pereiro De eerste kans van de avond was bijvoorbeeld voor Pereiro, die uit de rebound na een vrije trap over schoot. En spelers als Pablo Rosario, Angelino, Denzei Dumfries: vorig seizoen voetbalden ze nog in de eerste divisie. Of als backs bij NAC en Heerenveen. Nu hielden ze het zo compact als ze konden tegen de wereldtop. Rosario stak op het middenveld soms brutaal zijn uitschuifbenen tussen een Bar^a-aanval, alsof hij niet op dit podium debuteerde. An gelino is geen pure verdediger, maar werd zelden naïef in zijn rug gepakt met een steekpass. Ze had den bij PSV zelfs gedacht aan een detail bij de vrije trappen van Messi. Hirving Lozano knielend achter de muur, voor het geval Messi laag on- der de opspringende muur door zou schieten. Maar op het eind stond er tóch Vanaf een indrukwekkend grote poster kijkt Matthijs de Ligt het Museumplein over. Naast hem hangt een al even grote afbeelding van Hakim Ziyech. 'Welkom thuis in de Champions League' kunnen de tienduizenden voorbijgangers er op lezen. Op 10 december 2014 speelden de Amsterdammers voor het laatst in de Champions League. Apoel Nicosia uit Cyprus werd toen met 4-0 verslagen, waardoor Ajax verder mocht in de Europa League. Het voelt als een eeuwigheid ge leden. De Ligt, nu als t9-jarige aan voerder dus letterlijk en figuurlijk het uithangbord van de club, weet het. Zijn herinneringen aan de Champions League zijn die van een fan, als jochie op de tribune. Zwaai end met zijn vlaggetje, het handels merk op de Europese avonden. Zijn mooiste herinnering aan het elite- W Ajax moet winnen om de hoop op de tweede ronde levend te houden toernooi als supporter op de tri bune? „De 2-1 winst op Barcelona (november 2013). Ajax kreeg rood (Veltman), maar won toch. Die sfeer was echt geweldig." Vlaggetjes Nu speelt De Ligt vanavond zelf en kijkt hij naar de 50.000 wapperende vlaggetjes. Tegen de Griekse kam pioen AEK Athene, geen aanspre kende tegenstander om bij weg te dromen. In het toernooi dat jaren lang te hoog gegrepen was voor Ajax is het tijdens de rentree direct de grote favoriet. Een ideaal begin op voorhand, tegen de zwakste ploeg van de groep. Een elftal dat bovendien kampt met problemen. Drie spelers (Bakasetas, Lopes en Livaja) zijn na de verhitte potjes in N ouchka Fontij n (foto) en Jemyma Be trian doen namens Nederland over twee maanden mee aan de WK boksen voor vrouwen in New Delhi (15 - 24 novem- ber). Fontijn (30) mikt in India op haar eerste wereldtitel in de klasse tot 75 kilogram. De Schiedamse fysiotherapeute behaalde in 2016 WK-zilver en in 2014 WK-brons. Bij de Olympische Spelen van Rio 2016 eindigde Fontijn als tweede. Betrian (27) maakte in het bantamgewicht (-52 kg) enige naam in het kickboksen. woensdag 19 september 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL BOKSEN Joshua Brenet is niet meegereisd met Hoffenheim voor het Europese uitduel met Sjachtar Donetsk. De club laat weten dat het om een 'disciplinaire straf' gaat. De nieuwe bondscoach van Tsjechië is Ja- roslav Silhavy. Hij volgt Karei Jarolim op die stopte na de zware oefennederlaag tegen Rusland (1-5). Douglas Costa van Juventus is voor vier duels geschorst. Hij misdroeg zich afgelopen zondag ernstig in het duel met Sassuolo. FIFA-voorzitter Gianni Infantino (48) vindt het niks dat wedstrijden uit de Primera División in de VS worden gespeeld ILH De Spaanse belastingdienst heeft een boete van 11,65 miljoen euro voor voetballer James Rodri- guez (Bayern München) laten vallen. Hij moet wel op draaien voor zogenoemde technische kosten: 4 mil joen euro. I Ex-Heeren- veen-speler Yassine El Ghanassy (foto) moet voor een jaar de cel in. Hij werd aange houden in zijn auto - al telefo nerend - terwijl hij al een rijver bod had. l Giulio Ciccone rijdt de ko mende twee jaar voor wie lerploeg Trek- Segafredo. De 23-jarige cou reur wordt ploeggenoot van onder an deren Bauke Mollema. O Q. <0 PSV: moedig, Q Barcelona Maarten Wijffels Barcelona FC Barcelona - PSV 4-0 31. Messi 1-0 74. Dembélé 2-0 77. Messi 3-0 87. Messi 4-0 Opstellingen Ter Stegen Zoet Sergi Roberto Dumfries Piqué Schwaab Umtiti (79.) Viergever Alba 66. Isimat Rakitic Angelino 85. Vidal Rosario Busquets 82. Gutiérrez Coutinho Pereiro 81. Lenglet Hendrix Messi Berg wijn Suarez 78. Malen Dembélé De Jong 83. Arthur Lozano Scheidsrechter: Sidiropoulos (Gri) Toeschouwers: 73.462 Lionel Messi krult de bal met gevoel over de PSV-muur, al zal hij deze keer niet scoren. Eerder in de wedstrijd deed hij dat wel. Spelen in de Champions League werd bijna een obsessie voor Ajax. Vanavond is het dan na bijna vier jaar afwezigheid ein delijk weer zo ver. De thuiswed strijd tegen AEK voelt vooraf als een ideale start. Of is dat juist het gevaar? Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22