Spektakel van grote artiesten! Fll v 399,- *^9 baldErman.nl militair toestel neer 15 Rusland heeft de Israëlische ambassadeur op het matje geroepen nadat een Russisch patrouillevliegtuig uit de lucht is geschoten door het Syrische leger. Het ongeval zou de schuld zijn van Israël. Er vielen vijftien doden. 5 DAGEN ALL-INCLUSIVE JIL De 11-20 werd neergeschoten door het Syrische leger met een door Rusland geleverde S-200-raket. Die moest eigenlijk een Israëlische F-16 treffen die met drie andere Israëli sche straaljagers doelen rond de ha venstad Latakia bestookte. Moskou verwijt Israël roekeloos gedrag. Israël legt de schuld van het incident neer bij Syrië, Iran en de door Teheran gesteunde sjiitische Hezbollah-beweging. De Russische minister Sjojgoe (Defensie, foto) gaf Israël voor de 'volle ïoo procent' de schuld van het neerschieten van de II-20. Dat gebeurde in een telefoongesprek met zijn Israëlische collega Lieber- man. Bovendien, zo stelde Sjojgoe SYRIË gisteren, hebben de Israëli's het Russische leger in Syrië te laat op de hoogte gebracht van hun acties. De Russische president Poetin probeerde de zaak enigszins te sus sen door te stellen dat het ging om een ongeluk en een 'keten van tra gische omstandigheden'. Syrië is al decennia aartsvijand nummer één van Israël. De situatie tussen beide landen was redelijk stabiel, maar sinds in 2011 de bur geroorlog in Syrië losbarstte, begon Iran zich met het conflict te be moeien. Dat land steunt het regime van Bashar al-Assad. Iran geeft ook bijstand aan de sji itische strijders van de Hezbollah in Syrië, die eveneens aan de kant van Assad vechten. Israël richt zijn aan vallen vooral op militaire bases van Hezbollah. Het 'eigen vuur'-incident kan de relaties tussen Rusland en Israël schaden, dreigt Moskou. „Als ge volg van de onverantwoordelijke acties van Israëlische militairen hebben Russische militairen het le ven gelaten. Dit correspondeert ab soluut niet met de geest van het Russisch-Israëlische partner schap", foeterde de defensiewoord voerder Konashenkov. „We behou den ons het recht voor met evenre dige maatregelen te reageren." De generaal zei er niet bij welke maat regelen dat kunnen zijn. Rusland geeft Assad al drie jaar steun om in de burgeroorlog in Sy rië overeind te blijven tegen rebel- lenfacties. Zonder deze steun was dat waarschijnlijk niet gelukt. Turkije wil zo snel mogelijk van Assad af en steunt verschillende rebellen groepen. Het leidde eind 2025 al tot een con flict tussen Ankara en Moskou: Turkije schoot twee Russische gevechts vliegtuigen neer boven Syrië, waarbij twee piloten omkwamen. Een halfjaar lang golden er import sancties tussen beide landen. Het neerschieten van de II-20 viel maandag vrijwel samen met een akkoord dat Poetin en zijn Turkse collega Erdogan sloten over een gedemilitariseerde bufferzone in de noordwestelijke provincie Id- lib, tegen de Turkse grens. Het is nog de enige locatie waar zich re bellen ophouden. Wekenlang gingen er geruchten dat het Syrische regeringsleger met steun van Rusland de provincie wilde binnenvallen om haar van opstandelingen te zuiveren. Dit met mogelijk een bloedbad onder burgers tot gevolg. Door het akkoord van maandagavond is die aanval voorlopig van de baan. De oorlog in Syrië is niet populair onder de Russische bevolking, hoe zeer het Kremlin en de pro-Poe- tin-media ook een beeld schetsen dat het Russische leger terreurbe weging IS heeft uitgeschakeld en nu de berooide Syrische bevolking helpt om te overleven. „Onze jon gens sterven in Syrië, terwijl wij daar niets te zoeken hebben", zei de liberale politicus Leonid Gozman dinsdag in een discussiepro gramma op tv. WAk. vanaf ■IftStes MUZIEKSPEKTAKEL NOORD-NEDERLAND VERTREK: 12 NOV. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ANVR woensdag 19 september 2018 GO Relatie Rusland en Israël onder druk na crash Joost Bosman Moskou Khmeimim JsAieppo luchtbasis orris Damascus ©1909181 BRON: M4PS4NEVVS Een Russische 11-20. Het vlieg tuig wordt gebruikt voor patrouillevluchten. fotoafp t-1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15