Jeffrey Herlings Inspectie constateert ernstige tekortkomingen in zorg centrum Aagtekerke CZAV: Plant toch veldbonen ft Ongenaakbare wereldkampioen r-,' - Coöperatie pleit voor comeback bonensoort als alternatief voor soja Op 11 en 12 september heeft de in spectie een bezoek gebracht aan het behandelcentrum van Arduin in Aagtekerke. Daar heeft ze 'ernstige tekortkomingen' vastgesteld 'in de wijze waarop Arduin zorg verleent' aan cliënten die op last van de rech ter zijn opgenomen. In Aagtekerke biedt Arduin onder meer zorg aan cliënten die door een uitspraak van de rechter gedwongen zijn opgeno men. De gebreken zijn zo ernstig dat de inspectie Arduin verplicht om die cliënten per direct over te plaatsen. Daar is zelfs zoveel haast bij dat ze niet de tijd neemt om haar besluit verder te onderbouwen. Volgens de inspectie is het perso neel onvoldoende in staat de zorg te verlenen die nodig is. Ook rammelt de organisatie. Ze stelt vast dat Ar duin in Aagtekerke geen goede zorg biedt aan cliënten die worden 'op gesloten'. Vrijheidsbeperkende maatregelen worden niet zorgvul dig afgewogen en ook niet vastge legd in het patiëntendossier, oor deelt de inspectie. Ook trof ze een cliënt aan die een dag voor het be zoek in een extra beveiligde kamer was geplaatst. Dat was niet vastge legd in het dossier van de cliënt. Ook was er onvoldoende toezicht. Daarnaast legt de inspectie een ver- Er zijn ernstige tekortkomingen in de wijze waarop Arduin zorg verleent band tussen de situatie in het cen trum en het overlijden van Moha- meddien Salarbux (30). Hij werd op 28 juni dood gevonden in het cen trum van Middelburg. 'Mo' liep weg uit het behandelcentrum in Aagtekerke en nam waarschijnlijk een overdosis drugs. Arduin is op 23 september op de hoogte gebracht van de bevindin gen. Ze 'respecteert en herkent die, schrijft de instelling in een reactie. Ze voelt zich overvallen en vindt het 'jammer dat de inspectie niet met de directeur zorg en de mana ger inhoudelijke ondersteuning heeft gesproken'. Arduin wijst er op dat ze sinds 2015 in een reorganisa tie zit om de zorg en de organisatie te verbeteren. Als oorzaak van de problemen noemt Arduin 'de krapte op de ar beidsmarkt'. Daardoor is er een te kort aan personeel. Door onder meer samen te werken met andere zorginstellingen probeert Arduin de tekorten op te lossen. Arduin laat weten dat ze voor de zeven cliënten een nieuwe plek probeert te vinden. Arduin is ver plicht zich aan 'het bevel' te hou den. Doet ze dat niet, dan kan mi nister Hugo de Jonge van Volksge zondheid dat afdwingen. Pas als de zorg weer in orde is, kunnen in Aagtekerke weer cliënten terecht die op last van de rechter gedwon gen moeten worden opgenomen. Nieuwsmedia Pk CS Sport 21 v J ZEELAND1 r Alle ogen zijn vandaag ge richt op de troonrede. Maar zelf kijkt het kabinet met angst en beven naar wat er gebeurt in Londen. Het lijkt alsof de Britse premier May meedoet aan Prinsjesdag. Want als zij geen nieuw han delsverdrag sluit met de EU, wordt de brexit een kleine ramp voor Nederland en kan de Miljoenennota die vandaag wordt gepresenteerd zo door de papierversnipperaar. Reden waarom de agenda voor de rest van de week drastisch wordt omgegooid. Een informeel brexit-overleg in het Oostenrijkse Salzburg is komende donderdag be langrijker dan de Algemene Politieke Beschouwingen in de Tweede Kamer. Die wor den ervoor onderbroken. »P8 Kabinet ziet donkere wolken aan de horizon »P10 Is Rutte ineens Sinterklaas geworden? Cliënten moeten weg bij Arduin Zorginstelling Arduin moet per direct een nieuwe plek vinden voor zeven cliënten die gedwon gen zijn opgenomen in het be handelcentrum in Aagtekerke. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd vindt dat er 'geen goede en veilige zorg' wordt ge geven, maakte de inspectie gis terochtend bekend. Jeffrey Kutterink Aagtekerke -Inspectie Gezondheidszorg ZEELAND 2, COMMENTAAR dinsdag 18 september 2018 Zomerse pzc.nl dag Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1