II Geen hulp: restaurant moet dicht Zonder pijn in één keer de trap op naar zolder? 5 Met een traplift van thyssenkrupp veilig en pijnloos de trap op. thyssenkrupp 0800-5003 trapliften.nl nale. Daarin zaten alleen Neder landers van is tot 65 in plaats van 75 jaar. Ook telden mensen al mee als werkloos als ze minder dan twaalf uur per week werkten. Nu is de internationale definitie de standaard. En dat is best jam mer, vindt hoogleraar arbeids recht Paul de Beer. „We tellen heel veel mensen mee die hele kleine baantjes hebben. Studenten die een paar uur in de week afwassen, rekenen we plots tot de beroeps bevolking." Het werkloosheidscijfer zou je zo bezien best geflatteerd kunnen noemen, zeker omdat het voor stelbaar is dat het Nederlandse CBS er misschien wel veel beter in slaagt om kleine baantjes te detec teren dan statistici in andere lan den. „Het nieuwe cijfer dat steeds door het kabinet en het CBS wordt genoemd, doet het probleem toch wel iets kleiner lijken dan het is. Het stelt de zaken iets te mooi voor." Met het nieuwe cijfer van het kabinet lijkt het probleem kleiner dan het is Van Mulligen benadrukt dat het CBS ook nog steeds de werkloos heid volgens de nationale definitie uitrekent. „Dat werkloosheidscij fer ligt doorgaans inderdaad iets hoger", stelt hij. Verder berekent het CBS ook de arbeidsdeelname, zegt Van Mulli gen: „De netto-particpatie ligt op 67,8 procent. Negen jaar geleden lag dat nog op 68,3 procent. Terwijl we nu langer doorwerken." Ofwel: wie zich echt bekom mert om de arbeidsmarkt, moet zich niet blindstaren op dat ene werkloosheidscijfer. Het aantal langdurig werklozen is nog altijd beduidend hoger dan voor de cri sis, stelt Van Mulligen. „Vooral voor mensen boven de 50 blijft het ondanks de krapte op de arbeids markt lastig om werk te vinden. Macro, dus in het algemeen, gaat het best goed, maar er zijn ver schillen." Advertentie maandag 17 september 2018 GO —Paul de Beer, expert arbeidsrecht Dat vraag en aanbod op de arbeidsmarkt niet op elkaar aansluiten, blijft een hard nekkig probleem. Werkge vers kunnen vaak gewoon geen personeel vinden. Een voorbeeld: Het ging maar om één vaca ture. Bediening. 32 uur in de week. Maar na tien maanden zoeken had Marit Passenier he-le-maal niemand kunnen vinden. Vijf sollicitanten kwa men opdraven, maar haakten allemaal af. Voor haar Zeeuwse restaurant De Goese Kade bleek gewoon geen hulp te vinden. „We zijn minder dagen opengegaan. Maar we kwamen echt han den tekort", zegt Passenier. Het draaide er twee weken geleden op uit dat ze de deu ren van de zaak sloot. „Bizar wel, want qua klanten liep het goed. We hadden een prima eerste jaar en een nog beter tweede jaar. Maar we konden het gewoon niet bolwerken met z'n tweeën." Het is de 'mismatch' van de arbeidsmarkt die economen op meer terreinen zien. „Er is veel vraag naar technici, iet- personeel en zorgmedewer- kers, terwijl werkzoekenden vaak mensen zijn met een ad ministratieve achtergrond", zegt Rob Witjes, hoofd ar beidsmarktinformatie van uit keringsinstantie UWV. Voor werkgevers geldt overi gens dat ze er met werving niet zijn. Mensen vasthouden is in een krappe arbeidsmarkt net zo belangrijk. Onderne mingen proberen gewilde krachten los te weken bij de concurrent. „Als werkgever moet je boeien en binden. De verleiding toch eens bij een andere werkgever te gaan praten kan voor werknemers groot zijn." Veel senioren vrezen dat ze de bovenverdieping van hun woning niet meer kunnen bereiken als ze minder mobiel worden. De trap dreigt dan een te groot obstakel te worden voor de dagelijkse bezigheden, waardoor sommigen zelfs overwegen hun thuis te verlaten en te verhuizen naar een gelijkvloerse woning. Een traplift als oplossing De thyssenkrupp Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Deze traplift maakt de bovenverdieping weer bereikbaar, en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Bovendien past hij op iedere mogelijke trap. Of u nu een wenteltrap heeft, een trap met een of meerdere bochten of met een heel smalle opgang. Met een traplift van thyssenkrupp ervaart u optimale veiligheid tijdens de rit. Zo draait de stoelzitting van de Swing met de trap mee, en boven aan de trap altijd van het trapgat af. Bovendien installeren onze monteurs de traplift doorgaans aan de binnenkant van de trap. Geen obstakel meer De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Een tevreden gebruiker vertelt: "Toen ik steeds slechter ter been werd, beschouwde ik de bovenverdieping eigenlijk al als een afgesloten hoofdstuk van mijn leven. De enige optie om in mijn eigen huis te kunnen blijven wonen was door mijn bed in de woonkamer te zetten. Gelukkig kwam de Swing-traplift net op tijd op mijn pad. Nu kan ik weer zonder dat het al mijn energie kost naar beneden en weer terug, én is de bovenverdieping weer onderdeel van mijn leven." Profiteer van onze korting! U ontvangt de hele maand september 750,- korting op de aanschaf van een Swing-traplift! Vraag een vrijblijvend gesprek aan met een van de adviseurs van thyssenkrupp. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5