Maurits den Boer is de beste ploeger 19 MODE PARADE Hoe ziet de mode voor de komende herfst en winter eruit? Het winkelend publiek in Zierikzee kreeg het antwoord daarop zaterdagmiddag op ludieke wijze gepresenteerd met een modeparade meanderend door de binnenstad. 2 jaar gratis DELTA Interactieve TV Het gaat in de eerste plaats om een rechte, vlakke voor én vooral de be- ginvoor moet schoon zijn. Dat wil zeggen: scherp gesneden zonder los liggende kluiten aarde. Daar let ju rylid Co Stols in de eerste plaats op. Samen met Peter de Vrieze beoor deelt hij de prestaties met de an tieke ploegen. Vier andere juryle den geven hun oordeel over de ver richtingen van de deelnemers met moderne ploegen. Veel verschil is er in feite niet, volgens Stols. Werken met antieke ploegen geldt als hobby. Alleen de moderne ploegers dingen mee voor afvaardiging naar de provinciale en landelijke kampioenschappen. Zo doet Niek den Boer, de winnaar van vorig jaar, binnenkort in oktober mee met de landelijke ploegkampi- oenschappen. Zaterdag bij de regio nale wedstrijden werd hij derde en op de tweede plaats eindigde Leon van de Velde uit Kerkwerve. Secretaris van de organisatie Sjaak de Bree zegt blij te zijn met deze dag met de mooist denkbare weersomstandigheden voor deze wedstrijd. „Vroeger hadden we soms 25 a 30 deelnemers. Nu zijn het er 16, maar dat zijn er in elk ge val twee meer dan vorig jaar", aldus De Bree. Volgens jurylid Stols is er op dit moment best nog wat werk te doen op het land voor veel boeren en ontbrak voor hen de tijd om te oe fenen. Dat is wel een vereiste bij deelname. Bart van der Wekken zorgde met zijn ploeg met paarden voor een mooi nostalgisch tafereel. Animalprints en vooral tijgermotie ven zijn het komend seizoen helemaal in, maar ook allerlei an dersoortige printjes van bloem of bladmotiefjes mogen er zijn. Felle kleuren als groen, paars en geel, al of niet in combinatie met zwart maar ook aardetinten, ma honie en oker doen het goed in de collectie voor herfst en winter. Flamboyant Wie de mode op de voet wil vol gen én ermee overweg kan, doet er goed aan op schoenen met hoge hakken te lopen. Hoewel ook robuuster schoeisel ruim schoots in de collectie aanwezig is. Flamboyante hoeden voor mannen en vrouwen hebben een plek veroverd in het actuele mo debeeld en dat geldt ook voor soe pele vesten en capes die op non chalante wijze gedragen kunnen worden. Het zijn enkele conclu sies die getrokken kunnen wor den na het aanschouwen van de modeparade in Zierikzee. In totaal 27 bedrijven in kle ding, schoenen, lingerie, optiek, kapsels, schoonheidsverzorging en accessoires namen deel aan deze presentatie over de rode lo per die over een lengte van 750 meter op de straatstenen van het centrum was geplakt. Dat opplak ken bleek overigens nog een heel karwei. Het vergde iets meer tijd Felle kleuren als groen, paars en geel doen het goed in de collectie voor herfst en winter dan gepland, waardoor de parade ruim een kwartier later begon. Dat prikkelde overigens wel weer de nieuwsgierigheid van de talrijke bezoekers. „Waar zou dit voor zijn?" vraagt een moeder zich af. Zij constateert dat die rode loper allemaal zijpaadjes heeft naar aangrenzende winkels. „Allemaal kledingwinkels", stelt de moeder vast. „Nee, hoor ook naar de patatwinkel, kijk maar", probeert haar zoontje. Maar daar trapt moeder niet in. „Natuurlijk zijn er wat verbe- terpunten, maar wat mij betreft, komt er een vervolg", zegt Ellen van Velthoven van kledingspeci- aalzaak Kompassen. Zij is de be denkster van deze modeparade en werd door ondernemersver eniging InZzee uitgenodigd haar plan nader uit te werken in de praktijk. Dat heeft ze met plezier gedaan. Rode loper Van Velthoven was jaren geleden al betrokken bij de modeshows die in combinatie met de uitvoe ringen van de Stichting Histori sche Spelen werden georgani seerd. Toen kon gebruik worden ge maakt van de tribunes die daar voor stonden opgesteld. Die tijd is voorbij, maar Van Velthoven zag in een parade over een rode loper door het centrum een mooi alter natief. Zij is tevreden over de respons die zij hierop kreeg. Al hoopt zij het aantal van 27 deelnemers nog wel wat te kunnen uitbreiden in de toekomst. Drie modellen „De deelnemers zijn natuurlijk vrij in hun keus wat ze willen presenteren, maar op een aantal punten heb ik bewust zelf de re gie gehouden. Dat betreft onder meer de route en het feit dat elk bedrijf drie modellen kan inzet ten. Wat die verbeteringen be treffen: er moet wat meer muziek bijkomen. Nu liep alleen mijn man mee met een gettoblaster ter muzikale begeleiding van de pa rade, maar dat trok te weinig aan dacht." Verder constateert Van Veltho ven dat er op veel plekken in de route wat gaten vielen. Het pu bliek op het Havenplein had het beste zicht op de gevarieerde pa rade. f Bij Alles-in-1 Premium eerste U maanden 2 weken! KieS VOOr per maand delta.nl/zomeractie maandag 17 september 2018 SD Maurits den Boer uit Nieuwer- kerk is winnaar van de jaarlijkse ploegwedstrijd die zaterdag in Scharendijke werd gehouden. Voor het werken met antieke ploegen kreeg Joan Dorst uit Oosterland de meeste punten. Scharendijke Op de rode loper in de Zierikzeese binnenstad presenteerden modellen onder meer kleding en accessoires van in totaal 27 bedrijven, foto marieke mandemaker Nieuwe trends kronkelen langs Ali Pankow Zierikzee Nog maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59