11 AMATEUR VOETBAL2018 Floris de Jonge (40) staat sinds dit seizoen aan het roer bij Hoek 2 8 i in de eerste klasse opereert. Maar hij vindt het ook wel eens prettig. „De tweede klasse is een prachtige klasse, met al die derby's", zegt Eiken hout. „Het is alleen verfrissend om ook een keer tegenover andere ploegen te staan, waar we he lemaal niets van weten. Neem nou Forum Sport, onze eerste tegenstander. Ik had echt nog nooit van die club gehoord." Busreizen Forum Sport komt uit Voorburg. Op Kloetinge na komt ook de rest van de opponenten uit de buurt van Den Haag en Rotterdam. Voorzitter Lampert weet: dat worden veel busreizen. „Vorig seizoen hebben we maar twee keer een touring car gehuurd, nu gaan we twaalf keer met de bus. We hebben onze sponsoren daarvoor om een iets hogere bijdrage gevraagd. Gelukkig dachten velen daarvan al gelijk met ons mee." De voorbereiding van De Meeuwen verliep stroef. In de districtsbeker werd de ploeg roem loos uitgeschakeld en bij de Borsele Sloepoort Cup maakte het Walcherse team ook niet veel indruk, al ging men wel met de eindzege aan de haal. Eikenhout: „Het klopt dat het niet zo ging als we wilden. Ik heb dingen in wedstrijden uit geprobeerd waarvan ik na afloop dacht: 'dat moet ik in de competitie maar niet meer doen'. Maar ik til niet al te zwaar aan hoe het in een voorbereiding gaat. De ene keer loopt die goed en begint de competitie juist slecht, de andere keer is het precies andersom. Dat was toen ik zelf nog speelde al zo en nu is het niet veel anders." Of er werd gelachen na zijn aanstelling als nieuwe trai ner van Hoek 2? Natuurlijk, dat weet Floris de Jonge ook wel. „En ik snap het nog ook", zegt de 40-ja- rige Terneuzenaar. „Veel mensen kenden me als vlagger bij Terneu- zense Boys. Dat ik werd aangesteld als trainer van een ploeg in de re serve hoofdklasse, kwam daarom voor velen als een verrassing. En voor mijzelf eigenlijk ook." Hij was jarenlang assistent- scheidsrechter bij het eerste elftal van Terneuzense Boys. „Ik ben een paar jaar geleden gestopt en had toen al heel wat trainers meegemaakt. Ik sta zelf voor de klas en voor zo'n spelers groep staan leek me ook wel gaaf. Ik ben vijftien jaar trainer geweest bij de KNVB Voetbaldagen en heb ook jeugd getraind, dus een beetje erva ring had ik wel. Vorig seizoen was ik assistent van Kees Duitemeijer bij het tweede elftal van Terneuzense Boys. Toen dacht ik: als de kans zich voor doet, zou ik wel trainer van het tweede willen worden." Die kans leek zich eerder dan ge dacht voor te doen, toen Duitemeijer werd benaderd door Hoek om bij het tweede de opvolger van Bart Cor- stanje te worden. Beide partijen kwa men er niet uit. „En toen belde Johhny de Ritter, de leider van Hoek 2, mij en vroeg of ik interesse had. Ik heb er wel even over na moeten den ken, want het is een hele stap. Dat weet ik dondersgoed. Maar ik sta overal voor open, voor tips and tricks. Ik heb bij Hoek een goede aan Dennis de Nooijer, aan hem kan ik veel vra gen." Trainerscursus De Jonge zit ook al een tijd in een app-groep met verschillende trai ners, zoals Alexander van Keulen, Gérard de Nooijer en Hubert van den Hemel. „De reacties nadat be kend was dat ik trainer van Hoek 2 zou worden, waren heel positief. Bij Terneuzense Boys sowieso, ze gun den me het beste. Kijk, in die app- groep komt veel onzin voorbij en er wordt veel gelachen, maar er is ook ruimte om serieuze vragen te stel len. Er zit voor honderd jaar ervaring in die groep. Dat is wel lekker." Begimseptember begon hij aan de trainepscursus Uefa C, die iedere vrij dagmiddag in Goes wordt gegeven. ,<Arie van der Zouwen en Diederik Hiensch zijn de docenten. Ik zit in een klas met zo'n twintig Cios-stu- denten en mannen als André Siere- veld en Salim Sandee." Hij heeft veel zaken opgezocht, veel gelezen en vragen gesteld aan andere trainers. „Ik heb een map met trainin gen gekregen, ben eens een middagje bij een trainer langs geweest en heb zo zelf een beetje mijn weg gezocht. Mijn geluk is wel dat ik bij Hoek 2 met Johnny de Ritter en Erwin van Hoorn een fantastische technische staf heb. Het zijn mannen van de club, die goud waard zijn. Ze regelen heel veel. Zelf pak ik de avond voor een training of wedstrijd twee uur om alles voor te bereiden en echt goed uit te werken." Floris de Jonge werkt al een jaar of zestien in het onderwijs, dus een slechtnieuwsgesprek voeren is niet vreemd voor hem. „Met voetballers komt het op hetzelfde neer. Dan komt een pedagogische achtergrond wel van pas. Ik heb een selectie van 23 man, dan moet je wel eens spelers te leurstellen. Voor een groep praten vind ik ook geen probleem. Dat scheelt vaak al de helft. Alleen moet ik op voetbaltactisch gebied nog veel leren. Dat vind ik alleen maar mooi. Bij Hoek krijg ik nu de kans als trai ner. Als vlagger of toeschouwer heb ik jarenlang heel anders naar een wed strijd gekeken. Nu moet ik aangeven wat er goed en fout gaat en het team aansturen. Dat zal met vallen en op staan gaan." Achterzak Zijn verleden als assistent-scheids- rechter zal hem misschien nog wel even achtervolgen. De Jonge vindt het niet erg. „Toen we in de voorbe reiding tegen Zaamslag speelden kreeg ik al de vraag of ik mijn vlag in mijn achterzak had zitten. Voetbal humor noemen ze dat, haha. Ik had ook niet in kunnen stappen bij Hoek 2, dat was de makkelijke weg ge weest. Maar als ze je vragen om bij één van de gaafste clubs van Zeeland te werken, dan zeg je geen nee." 'iü PZ maandag 17 september 2018 Y Daan Eikenhout hoopt dat zijn ploeg snel stappen zet. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 450 Bij thuiswedstrijden kon De Meeuwen afgelopen seizoen steevast rekenen op zo'n 450 toeschou wers. Vanuit andere Zeeuwse dorpen, zoals Serooskerke, Arnemuiden en Nieuwdorp, kwamen ook vaak veel supporters mee met hun club. De ver wachting is dat bij de du els in de eerste klasse minder kijkers zullen zijn. Vanuit de Randstad is het minder aantrekkelijk om naar Zoutelande af te rei zen. Andersom zal het ook het geval zijn: waar De Meeuwen vaak zo'n 100 aanhangers mee kreeg naar nabije uitwedstrijden, zal dat aantal komend sei zoen lager liggen. Voorzit ter Piet Lampert: „Alleen Kloetinge is voor iedereen makkelijk aan te rijden." Ineens ben je trainer.. Barry van der Hooft Hoek ■+<■-> 'ijj. 'r-v'rT-tf Floris de Jonge beseft terdege dat hij een grote stap waagt om in te stappen als trainer bij Hoek 2. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55