10 'Niks boven echte grasmat' in plaats van wedstrijdpremie AMATEUR VOETBAL2018 De Meeuwen verandert niet nu het eerste elftal in de eerste klasse gaat spelen. Spelers zullen bijvoorbeeld - anders dan gebruikelijk op dit niveau - nog steeds niet betaald krijgen. Neem nou Forum Sport, onze eerste tegenstander. Ik had echt nog nooit van die club gehoord Camiel Kleppe - WIK'57 PORTRET VAN EEN CLUB DE MEEUWEN y» Het kampioenschap van De Meeuwen kwam vorig seizoen min of meer uit de lucht vallen. „Tijdens de drie seizoenen ervoor bungelden we namelijk onder aan in de tweede klasse", herin nert voorzitter Piet Lampert zich. „Afgelopen jaar begonnen we opeens vaak te winnen. Niemand had dat zo zien aankomen. Nu moet de ploeg het maar proberen op een ho ger niveau, ondersteund door de rest van de ver eniging." Volgens Lampert wil De Meeuwen, de dorps club uit Zoutelande, „op de lange termijn een stabiele tweedeklasser zijn". Nu er een sprong naar de eerste klasse is gemaakt, verandert de vereniging dan ook niet ineens. De Meeuwen blijft een plek waar iedereen louter voor zijn ple zier komt voetballen. „Wij betalen hier geen spelers, wat bij andere eersteklassers misschien wel het geval is. Wij houden vast aan de echte amateurgedachte." „Tja, het is natuurlijk even anders of je een wedstrijdpremie van de club krijgt of een ac ceptgiro voor de contributie", zegt trainer Daan Eikenhout lachend. Maar dan serieus: „Wij heb ben inderdaad geen spelers die voor het geld voetballen. Onze jongens hebben daardoor juist heel veel binding met de vereniging en je ziet ook een grote saamhorigheid. Daarbij komt dat ze ook gewoon goed kunnen voetballen." En willen ze zich redden in de eerste klasse, dan zullen ze dat laatste nog vaker moeten eta leren. Eikenhout: „Op fysiek gebied wordt er meer van ons geëist, onze handelingssnelheid zal omhoog moeten en het elftal mag wel wat meer gogme krijgen. Het liefst maken we op al die terreinen snel grote stappen." Verfrissend De trainer vindt het best een beetje een „vreemde gewaarwording" dat De Meeuwen nu Naam: Camiel Kleppe Leeftijd: 23 jaar Club: WIK'57 maandag 17 september 2018 PZ Favoriete ondergrond Normaal gras. Ik ben geen tegenstan der van goed kunstgras, maar er gaat niks boven een 'echte' grasmat. Favoriete game Fortnite en Fifa. Recent moest ik een knieoperatie ondergaan en in de peri ode van herstel was de PlayStation een welkome afleiding. Favoriete voetbalschoen Adidas. Het model maakt we weinig uit, want ze zitten allemaal lekker. Ik heb smalle voeten en daarvoor is Adi das het meest geschikt. Favoriete profclub Feyenoord. Al mijn hele leven ben ik trouw supporter. Ik kijk alle wedstrij den op tv en ga een aantal keer per seizoen naar de Kuip. Favoriete tweede sport Tennis. En handbal vind ik ook leuk, die sport heb ik in het verleden zelf beoe fend. Favoriete manier van juichen Ingetogen. Ik juich nooit overdreven, je zult mij geen vreemde dansjes zien maken. Een doelpunt vieren met mijn teamgenoten blijft het leukste. Favoriete website AD.nl. Op mijn telefoon check ik regel matig het laatste nieuws. Daarnaast vind ik het ouderwetse teletekst nog steeds een leuke en goede informatie bron. Favoriete positie Aanvallende middenvelder. Ik sta de laatste jaren in de spits, maar ben van origine een nummer 10. Favoriete tegenstander SKNWK. Derby's op het eiland bren gen altijd iets extra's. Vroeger hadden we tegen SKNWK weinig in te bren gen, maar de laatste jaren gaat het steeds beter. Favoriet in jullie klasse Duiveland. Vorig jaar zaten we in de 'andere' vierde klasse en waren er twee duidelijke titelfavorieten. Dit jaar is het moeilijker te voorspellen. Hans Puik Acceptgiro Roeland van Vliet Zoutelande - Daan Eikenhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54