AMATEUR VOETBAL2018 5üeeWle% op werd. „Zestien jaar lang heb ik een seizoen kaart gehad, volgde de club zelfs tot in Frankrijk. Ik kwam al in het oude stadion aan De Beatrix- straat; mythisch. En nog steeds kom ik regelma tig bij NAC." Licht glimlachend: „Maar het fana tieke 'vakkie G' is de rolstoeltribune geworden." Tijdens het vijftigjarig jubileum van SDO'63 was het uitgerekend NAC Breda dat het feest met een oefenwedstrijd kwam opluisteren. „Prachtig, toen kwamen ervoor mij echt twee werelden samen. Aanvoerder Jelle ten Rouwe- laar overhandigde mij toen op de middenstip een shirt met de handtekeningen van alle NAC-spelers." Oudste zoon Terug naar begin deze eeuw. Na twee zware ja ren gloort er weer hoop. Van Troost kan weer parttime gaan werken en pakt zijn sociale leven - zij het aangepast - weer grotendeels op. „Na de kans gekregen te hebben bij CVB Bank en een fantastische tijd bij Hoefeijzers Automatiserin gen kon ik bij de VW aan de slag in de marke ting en communicatie. Een heerlijk baan, totdat het in 2009 echt niet meer ging. In dat jaar werd ook onze oudste zoon Kai geboren. Werken lukte niet meer, maar ik kon thuis wel zorgen voor Kai. Lopen ging toen nog." Maar in 2012, als ook jongste zoon Mika al is ge boren, moet Van Troost steun zoeken bij één kruk. Dat worden er al vlug twee. „En dan weet je al dat het snel kan gaan. Dat is ook het lastigste van deze ziekte. Je krijgt steeds een terugslag, steeds je doelen opnieuw naar beneden bijstel len. Ook nu merk ik langzaam weer wat achter uitgang in m'n spierkracht. Soms voelt het als onrecht, maar gelukkig is daar dan Petra, met Mijn vrienden hadden al eens meegedaan met 'Klimmen tegen MS', wat bijzonder emotioneel was wie ik nu vijftien jaar samen ben. Dankzij haar leg ik me niet overal te snel bij neer." Bloedsomloop Zijn vrouw, zijn kinderen; Van Troost is enorm dankbaar. En ook bij de steun van familie, vrien den en de gemeenschap van Lamswaarde koes tert hij warme gevoelens. Als voorbeeld noemt Van Troost zijn speciale ligfiets. „Mijn vrienden hadden al eens meegedaan met 'Klimmen tegen MS', wat bijzonder emotioneel was. En toen werd er ook nog eens een bingo georganiseerd waarmee er geld werd ingezameld voor deze fiets. Echt geweldig. Drie keer per week maak ik een rondje. Het geeft me een vrij gevoel, en het is belangrijk voor m'n conditie en bloedsom loop." En een beetje conditie heeft de veertiger ook nog wel nodig met twee voetbalgekke zoons. 'Papa, wat moeten we doen?' „Dan geef ik ze trai ning, of ben ik scheidsrechter. Ze zijn enorm ge dreven, zitten ook bij een voetbalschool. Ik wil zo veel mogelijk met ze meemaken. Nee, ik ver veel me gelukkig écht nooit." maandag 17 september 2018 - Elmer van Troost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53