7 AMATEUR VOETTBAL2018 RCS is toe aan gezonde stap Wat doet Smerdiek na twee nederlagen? Het is aanpoten, maar heel leerzaam Davy van Puijvelde weet wat het is Oostburg heeft vrede met rol als stamgast Graauw is elfde plaats nu wel een beetje beu DERDE KLASSE O ZATERDAG DERDE KLASSE 0 ZATERDAG VIERDE KLASSEQ ZATERDAG DERDE KLASSE Q ZONDAG VIERDE KLASSE Q ZONDAG VIJFDE KLASSE Q ZONDAG maandag 17 september 2018 Twee jaar op rij pakte RCS in de nacompetitie van de derde klasse naast een pro motieticket, maar trainer John Bentschapknook (foto) gaat vol goede moed het nieuwe seizoen in. „Driemaal is scheepsrecht in alle facetten", geeft hij aan. Voor het derde jaar op rij verliep de bekercampagne moeizaam door uitstel van duels, voor het derde jaar op rij speelt RCS derde klasse, het is het derde jaar onder Bentschapknook, maar als het aan heel RCS ligt wordt het niet voor de derde keer nacompetitie. „We hadden de afgelopen seizoenen specifieke kwali teiten. Vorig jaar konden we meer op snelheid spelen, maar we hebben nog steeds heel erg veel voet ballend vermogen. Ik heb wel het gevoel dat het alle maal dichter bij elkaar zit. Het zal een interessante strijd worden in de top vijf." Hij verwacht daarin ook VCK, Zaamslag, Walcheren en Kapelle. „De intentie is er absoluut om bovenin met RCS het verschil te maken. We heb ben er twee jaar achteraan gelopen en het besef is er dat het een keertje moet gebeuren. Het zou een ge zonde stap zijn voor RCS. Een klasse hoger spelen zou mooi zijn voor de ont wikkeling van jonge spelers, voor het behouden van spe lers en voor de vereniging op zich." Senioren De laatste seizoenen zette Bentschapknook zich niet alleen in voor het eerste. „We heb ben er voor ge zorgd dat het bij de senioren wat breder is geworden. Dat is een proces dat is in gezet." Hij kijkt nog één keer terug op vorig jaar. „We hebben het twee keer in de laatste minuten tegen Yer- seke weggegeven. Dat zijn zes punten. We hebben het simpelweg nog niet gedaan, maar na twee jaar is het tijd om de vruchten te plukken." Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? RCS Zaamslag VCK, Luctor Hkz Natuurlijk kent Bram Kot (foto) de geschiedenis. Twee keer eerder degra deerde Smerdiek in het laat ste decennium meteen na de promotie uit de derde klasse. „We werken er kei hard aan om het dit keer an ders te laten verlopen." Kot beschikt in zijn tweede seizoen op Haestinge over een vrijwel ongewijzigde se lectie. Alleen de gerouti neerde doelman Alex Stout- jesdijk heeft een stapje terug gedaan. Kot heeft ver trouwen in de missie: derde klasser blijven. „De jongens hebben er allemaal naar uit gekeken om op dit niveau te spelen. Het is een groep met potentie. We beschik ken over de wil, de gretig heid en de deskundigheid om in meer dan de helft van de wedstrijden tenminste gelijkwaardig, of zelfs de bovenliggende partij te zijn." Levi Lindhout Natuurlijk heeft zijn team te kortkomingen, beseft Kot. „We missen een speler met net dat beetje extra inzicht, een jongen die anderen beter laat voetballen. In aan leg kan Levi Lindhout zo ie mand zijn. Maar ook hij is vaak nog te driftig bezig met zijn eigen spel." Smerdiek probeert volgens Kot altijd verzorgd voetbal te spelen, ook straks in de derde klasse. „Maar de hande lingssnel heid zal omhoog moeten." Het wordt in alle op zichten een leerjaar voor het team, zegt de coach. „Ook qua mentale weer baarheid zal er meer wor den gevraagd. Smerdiek heeft door de jaren heen steeds bovenin de vierde klasse gespeeld en weinig verloren. De vraag is of we na twee nederlagen meteen gaan morren en de proble men over onszelf afroepen, of dat we als team overeind blijven. Ons doel is om der deklasser te blijven. De jon gens zijn bereid daar alles voor te doen. ledereen traint en neemt uren vrij, om er op zaterdag bij te zijn. Dat mag je gerust uniek noemen." Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Noad'67 WHS De jeugdteams van Hoe- dekenskerke en Kwaden- damme werkten al samen, maar vanaf dit seizoen zal er ook een gezamenlijk eerste elftal van beide clubs actief zijn in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. Hoede- kenskerke/Kwaden- damme kent een 14-kop- pige selectie, de 20-jarige Robin van Eijkeren voet balt al zijn hele leven bij Kwadendamme en sluit samen met vijf teamgeno ten van vorig jaar aan bij de groep. Hij merkt dat het niveau omhoog is ge gaan sinds de fusie. „Het niveau bij Hoedekens- kerke ligt hoger. Voor ons is het aanpoten, maar wel heel leerzaam." De middenvelder merkt dat het spel sneller gaat en heeft in de eerste weken al veel geleerd van zijn nieuwe trainer. Oud prof Rinie Verwest stond vorig jaar voor de groep bij Hoedekenskerke en is nu de oefenmeester bij de nieuwe fusieclub. Van Eij keren: „Het is nu een stuk serieuzer, vooral ook omdat de selectie groter is. Vorig jaar stond je er bij gebrek aan spelers ook in als je een hele week niet had getraind, dat kan nu niet meer." Uitdaging Relatief veel 'nieuwe' ge zichten dus voor Van Eij keren, al zijn de meeste spelers geen onbekenden voor hem. Toch zal de grootste uitdaging hem zitten in het smeden van een team, maar daar heeft de inwoner van Kwadendamme vertrou wen in. „We liggen elkaar goed en het is tot nu toe gezellig. Dus dat moet wel lukken." Over de prestaties op het veld durft hij nog geen uit spraken te doen, behalve dan dat hij verwacht dat ze het elke ploeg moeilijk kunnen maken. Tot slot hoopt hij in ieder geval op meer publiek. „Op Kwa dendamme leeft voetbal niet echt, dus hopelijk gaat het niveau omhoog en staan er straks meer mensen langs de lijn!" Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Patrijzen Wemeldinge Colijnsplaatse Boys Lukt het Clinge deze keer om zich te handhaven in de derde klasse? De ploeg de gradeerde in 2002, 2008 en 2015 telkens na één seizoen uit de derde klasse. Assis tent-trainer Davy van Puij velde (foto) maakte het van dichtbij mee. Niet altijd als speler, want hij werd geplaagd door veel blessureleed. Bij de promo tie naar de derde klasse in 2001 was hij door een knie blessure (kruisbanden) een jaar uitgeschakeld. „Vanuit de jeugd stroomden toen zes spelers door naar de eerste selectie. In 2007 scheurde ik mijn kruisban den. Dat kostte me een half seizoen, net als Jurgen Ras. Bovendien was Tristan van Acker vertrokken. Daardoor werd de kern verzwakt. We degradeerden na een be slissingsduel met Meto." Aanvalsduo Clinge degradeerde in 2015 op de voorlaatste competi tiedag. Van Puijvelde vindt het een van zijn beste sei zoenen. Niet als aanvaller, maar als middenvelder. „We eindigden toen redelijk sterk. We wonnen van Bres- kens, maar de andere resul taten zaten tegen." Van zijn generatie spelen Bert Buijs en Thomas Leegwater, met wie hij jarenlang een gevaarlijk aanvalsduo vormde, nog in het eerste elftal. Zelf moest hij stoppen vanwege zijn knie. Clinge mag het nu opnieuw proberen in de derde klasse. „Het niveauverschil is best groot, al ken ik niet alle teams. We moeten ons rich ten op de mindere tegen standers. Met de vrij smalle selectie van vijftien spelers ben je afhankelijk van bles sures en schorsingen." Tim Mechelinck ging terug naar HVV'24. Chris Seghers keerde terug bij zijn oude club en Thomas Bals kwam over van Kieldrecht (B). „Je hebt eigenlijk twee, drie sei zoenen nodig om te wennen aan het niveau van de derde klasse", meent Van Puij velde, die vooral uitkijkt naar de Zeeuws-Vlaamse der by's. Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Philippine HVV'24 Terneuzen Met elf opeenvolgende jaren in de vierde klasse A van het zondagvoetbal is Oostburg met afstand de meest vaste waarde in deze klasse. Een paar keer lonkte promotie naar de derde klasse, maar de laatste jaren moesten de West-Zeeuws- Vlamingen vooral naar onder kijken. Silvan Dingemanse, die onder meer drieënhalf jaar de hoofdmacht onder zijn hoede had en nu jeugdcoör- dinator is, vindt dat er niks mis mee is om in de vierde klasse te spelen. Vorig jaar moesten we veel naar Bra bant. Komend seizoen spe len we vooral weer tegen ploegen dicht bij Oostburg." Dorpsclub „Oostburg is een beetje een stadsclub", legt Dingeman- sen uit. „Veel mensen van buitenaf zijn hier komen wonen. Mensen kennen el kaar niet zo goed als in echte dorpsclubs als Groede en Cadzand. Het is hier iets zakelijker, maar wel goed geregeld. Dat is pret tig." Hij vervolgt: „Ik ben blij dat we niet gepromoveerd zijn, want in de derde klasse hebben we niks te zoeken. Die stap is groter dan de mensen denken. Oostburg heeft er de kwaliteit niet voor, maar ook de mentali teit niet. Vier jaar geleden eindigden we als tweede, toen Clinge kampioen werd. Ik vond dat we toen geen slechte groep hadden, voet ballend zelfs beter dan Clinge." „Je moet altijd hoger willen spelen, maar daar moet je wel iets voor over hebben. In mijn laatste jaar had ik het in december qua menta liteit wel gezien. Daarna is het alleen maar minder ge worden. De vijfde klasse? Er is hier zo veel jeugd, waar mee we in de eerste en tweede klasse voetballen. Een club als Oostburg moet dat niet willen." Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Hontenisse Steen Breskens Mede door twee nederla gen in de slotfase van het seizoen tegen laag vlieger Corn Boys ein digde Graauw de vorige competitie in de vijfde klasse opnieuw op de elfde plaats. Dat was voor de vierde keer op rij. De teleurstelling daarover was binnen de club groot, omdat de verwachtingen hoger lagen. Voorzitter Jos de Block wijt de lage klassering aan een combinatie van factoren. Verjonging Graauw nam in een paar jaar tijd afscheid van de gevestigde orde en voerde een drastische verjonging door. „We heb ben de afgelopen twee, drie jaar moeten bouwen aan een nieuwe ploeg. Dat heeft op zich niet ver keerd uitgepakt. Maar we konden op cruciale mo menten niet over gebles seerde spelers en men sen die in ploegendienst werken beschikken. We hadden bovendien een enorm probleem met sco ren, omdat we geen echte spits hadden. Er is vooral gescoord vanuit de tweede lijn." De Block, die al sinds 2000 voorzitter is van Graauw, is blij met een fikse ledengroei. „Het grootste deel van de spe lersgroep van Terhole heeft zich bij ons aange sloten. Voor de breedte van onze selectie is dat goed. We zouden eerst met drie seniorenploegen beginnen, maar zijn nu met vier seniorenelftallen, een damesteam, een meisjesteam onder zeven tien en redelijk wat jeugd een gezonde vereniging." De grootste wens is om komend seizoen meer dan twee duels achter el kaar goed te spelen en toch weer in het linkerrij tje te eindigen. „Telkens bij de laatste vier van onder eindigen is niet leuk. We moeten de mou wen opstropen, positief zijn en naar boven kijken." Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Hoofdplaat Sluiskil Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51