'In de zomer sla ik graag een balletje' VOETBAL 2018 Hij doet niets liever dan op zaterdagmiddag een wedstrijd in goede banen leiden. Scheidsrechter Rick Sturm (21) is op jonge leeftijd al verknocht aan het vak. De inwoner van Oostkapelle raakte zijn hobby echter bijna kwijt. Tekst Stefan Maas Oostkapelle Deze zomer werd hij aangesteld als assis tent-scheidsrechter voor RCS-FC Dor drecht én mocht assisteren bij de wed strijd van het Zeeuws elftal tegen eredi- visionist Feyenoord. „Die eerste wed strijd was leuk hoor, maar het verschil met een week erna was groot", grijnst Sturm. „Dat was een dag om nooit te vergeten. Alles er omheen, zoveel publiek en natuurlijk FOX Sports, dat de wedstrijd live uitzond. Ik heb 'm thuis helemaal te ruggekeken. Dat was wel mooi om te zien." Het leven van Sturm hing enkele jaren terug nog aan een zijden draadje. We spoelen terug naar mei 2015. Met vier vrienden stapt Sturm 's avonds laat op de fiets, rich ting Domburg. Wat een gezellige avond stappen moet worden, eindigt in een heuse nachtmerrie. Het is pikke donker buiten en de weg is onvoldoende verlicht. Sturm raakt onderweg met zijn stuur een boom en komt hard ten val. Zijn hoofd klettert tegen het asfalt. Vanaf dat mo ment gaat het licht uit. „Ik weet nog dat ik 's middags ge voetbald én gescoord heb tegen De Westhoek", haalt Sturm zich voor de geest. „Maar wat er daarna is gebeurd, weet ik echt niet." Levenloos ligt hij op de grond. Hij krijgt een doek om zijn hoofd gewikkeld om het bloeden te stelpen en nood nummer 112 wordt gebeld. Er wordt zelfs een traumahe likopter ingeschakeld, zo ernstig is de situatie. Nadat er eerste hulp is verleend, wordt de tiener met spoed ver voerd naar het Erasmus MC te Rotterdam. „Er zat heel veel druk op mijn hersenen, dat was het probleem", her innert Sturm zich. Hij wordt naar de operatiekamer ge bracht en ondergaat een hevige ingreep. „Ze hebben een stuk schedel weggehaald en in mijn buik geplaatst om het te bewaren. Dat kon geen kwaad. Later is het weer terug gezet", reconstrueert Sturm. Hij trekt zijn shirt omhoog en wijst naar het litteken op zijn buik. „Die op m'n hoofd zie je niet vanwege mijn haar." Intensive care Onlangs keek Sturm even in het systeem van zijn zorg- iptember 2018 Naam: Joshua van Dolder Leeftijd: 25 jaar Club: VCK Favoriete ondergrond Kunstgras. Iedere voetballer speelt het liefst op natuurgras, maar in het ama teurvoetbal liggen die velden er vaak slecht bij. VCK heeft relatief nieuw kunstgras en daar is het hele jaar prima op te voetballen. Favoriete game Fifa. Na wedstrijden gaan we regelma tig met een groep spelers Fifa spelen bij iemand thuis. Favoriete voetbalschoen Adidas. Of dat een Predator of een Copa Mundial is, maakt me niet uit, maar ik vind dat schoenen moeten matchen bij het tenue. Favoriete profclub Barcelona en PSV. Ik zie alle wedstrij den van die twee teams en naar PSV ga ik jaarlijks een keer of tien kijken in het stadion. Favoriete tweede sport Tennis en fitness. In de zomermaan den sla ik graag een balletje en als re giomanager van Basic-Fit moet ik na tuurlijk fitness noemen. Favoriete manier van juichen Vroeger, bij JVOZ scoorde ik regelma tig uit een strafschop. Bij juichen hoort volgens mij veel beleving en het creë ren van een teamgevoel. Favoriete website Voetbalprimeur.nl. Minstens drie keer per dag check ik de laatste voetbal nieuwtjes. Favoriete positie Keeper. Toen ik 8 jaar was ging ik kee pen. Voetballen vind ik ook leuk, maar ik ben op mijn best onder de lat. Favoriete tegenstander (club) De Meeuwen en Dauwendaele. Duels met De Meeuwen waren altijd span nend en Dauwendaele vind ik mooi, omdat het mijn vorige club is. Favoriet in jullie klasse RCS. Al een aantal jaren zijn ze er dicht bij, maar steeds lukt het net niet. Hans Puik elke minuut op het veld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48