Haar favorieten 'Ik kijk graag naar een film of serie' 2 AMATEUR VOETBAL 2018 Bij de voetbalclub Krabbendijke profiteren ze dankbaar van de familie Jansen. Het zijn stuk voor stuk winnaars. Een familieverhaal met vader Alidus (58), Elco (29), Rens (28), Sjoerd (23), Matthijs (20) en Lotte (18). Aan het gespek konden moeder Marieke (55), De samenhang bij Krabbendijke is groot. Er is respect voor iedereen, ongeacht waar je vandaan komt of welke levensovertiging je hebt Carmen Foks -1 Jzendijke Rick (31) en OhriS~Jan (26) niet deelnemen. Tekst Ben van der Aarssen Oostdijk In huize Jansen werd er vroeger altijd en overal gevoetbald, tot in de huiskamer toe. Pa Alidus kan er met smaak over ver tellen, met Elco en Rens als aangevers. Hoe twee bankstellen haaks op elkaar een doel werden. De doorgang naar de keuken als tweede doel. Het ging er fanatiek aan toe, destijds in het dorp Oostdijk, nabij Krabbendijke. Pa: „De lampen zijn altijd wel blijven hangen." Sport zit in de genen van de familie, tot in de diepste vezels. Pa, gymleraar, zal er vast en ze ker een rol in hebben gespeeld. De beroepskeu zes en studierichtingen in de familie zeggen al les. Elco is in de voetsporen van zijn vader ge treden en geeft les, op een school in Kampen. Doordeweeks woont hij in Wezep, in een huisje dat de uit Overijssel afkomstige familie daar lang geleden heeft gekocht. Zijn huisgeno ten: jongere broer Matthijs en zusje Lotte. Zij volgen de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding in Zwolle, dezelfde school waar Elco les kreeg. Het verhaal is nog niet af: de ondertussen naar Zeeland teruggekeerde Rens is ook be voegd gymdocent. Het perspectief op werk is niet rooskleurig, hoewel er positieve verande ringen zijn te bespeuren. Rens wil er niet op wachten. „Ik ben bezig met een omscholing tot verpleegkundige." En Sjoerd, hoe zit het daar mee? Sjoerd had ook best in het sport- en be- weegonderwijs terecht willen komen. Een on geluk met een grasmaaier gaf zijn leven een an dere wending. „Met één been is het lastig om gymleraar te zijn." Rolstoelhockey Sjoerd koos voor de pabo: lesgeven, kennis overdragen, anderen motiveren, ook dat zit in de familie. Sjoerd is onderwijsassistent op het Calvijn College in Krabbendijke. „En ik doe rolstoelhockey." Insiders weten dat Sjoerd in zijn sport tot de besten van het land behoort. Tegenwoordig komt hij uit voor De Pont, een club in Rotterdam. Het Nederlands team ligt binnen zijn bereik. Maar er wordt door Oranje getraind op zondag. In de kerkelijk meelevende familie Jansen is dat geen optie, ook voor Sjoerd niet. „Daar doe ik dus niet aan mee." De competitie in het rolstoelhockey wordt gespeeld in een soort van mini-toernooien, verspreid over locaties in het hele land. „Tot in Groningen toe." Sjoerd heeft er allemaal graag voor over, de lange reistijden incluis. Hij is fa natiek, net als iedereen in de familie. „We wil len allemaal winnen." Er volgt nog een anekdote, uit de vroege jaren in Oostdijk. Het decor van de huiskamer is ver ruild voor het trapveldje, vlakbij. Sjoerd revali deert van zijn ongeluk. Overal zijn de gevolgen van dat kwade moment te zien, op zijn hoofd en hand ook. Elco en Rens roepen het beeld sa men op. Natuurlijk waren ze aan het voetbal len, en Sjoerd deed mee. „Hij zat op het gras, een grote helm op en met motorhandschoenen aan." Koopvaardij Doorzettingsvermogen, toewijding, liefde voor de bal, het komt steeds in het gesprek met de familie terug. Daarom ook keren Elco, Lotte en Matthijs elke week terug naar huis. Lotte speelt in het meidenteam Onder 19. Het meidenvoet bal in Krabbendijke bloeit, met ondertussen vier teams. Lotte wil graag deel uitmaken van dat succesverhaal. Ze heeft nog een goede re den om in het weekeinde thuis te zijn. „Ik heb ook een paard." Matthijs speelt doorgaans in het tweede elf tal. Door de studie is het lastig om de stap naar de hoofdmacht te zetten. Soms denkt hij aan stoppen. Natuurlijk is Chris-Jan er ook nog, de broer die op de koopvaardij zit en meestal zo'n week of zes van huis is. Terug in Zeeland maakt Chris-Jan altijd meteen deel uit van de selectie, ergens tussen het tweede en eerste in. De oud ste broer Rick heeft andere interesses. Pa: „Hij geeft het meest om muziek." De broertjes Jansen spelen al van jongs af aan bij Krabbendijke. Oostdijker Leen Zuidweg, de vader van Ronald, maakte hen destijds enthou- Naam: Carmen Foks Leeftijd: 24 Club: IJzendijke maandag 17 september 2018 Favoriete ondergrond Natuurgras. Onze uitwedstrijden spe len we vaak op kunstgras, maar de kwaliteitsverschillen van die onder grond zijn enorm. Favoriete game Cluedo. Ik vind het gezellig om op een rustig avondje met vrienden of familie een gezelschapsspel te spelen met een hapje en een drankje erbij. Favoriete voetbalschoen Nike Tiempo. Voorheen zou ik hierop antwoorden; als ze maar lekker zitten en zwart zijn. Dat kan ik nu niet meer zeggen, want dit is het eerste seizoen dat ik witte voetbalschoenen draag. Favoriete profclub Barcelona. Hoe zij spelen, is in mijn ogen 'echt' voetbal. De laatste jaren is dat iets minder geworden en heeft Manchester City de 'oude' speelstijl van Barga overgenomen. Favoriete tweede sport Wielrennen. Van het voorjaar kocht ik een racefiets en het is goed bevallen om van de zomer stukjes te fietsen. Favoriete manier van juichen Altijd met teamgenoten. Ik denk er niet over een goal in mijn eentje te vieren. Favoriete website Netflix.com. Als we niet moeten trai nen kijk ik 's avonds graag een goede serie of film op Netflix. Favoriete positie Nummer 10. De mooiste positie op het veld. Je wordt vaak betrokken in het spel en hebt de mogelijkheid een steekpass te geven, het spel te verleg gen en mee te doen met aanvallen. Favoriete tegenstander Viod. De Friese en Zeeuwse mentali teit matchen goed en het zijn altijd sportieve en spannende wedstrijden. Favoriet in jullie klasse Lastig te zeggen, we spelen tegen veel onbekende clubs. Het liefst zou ik ant woorden IJzendijke, maar ik verwacht dat het geen makkelijk jaar wordt. Hans Puik Doorzettings toewij ding, en liefde voor de bal -Elco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46