Van de Ketterij slaat toe Oude tijden herleven bij verliezend Dallinga 13 Vereniging uit Ritthem zit binnen én buiten het veld in de lift TOP onderuit bij debutant Tijdens de derby Atlas-Stormvogels (20-15) legt Van Hese uit dat de club recent van een naderende onder gang is gered. „Als we twee jaar ge leden niet hadden ingegrepen, had den we misschien over tien jaar niet meer bestaan." Atlas zag het aantal (spelende) le den dalen, het tekort aan vrijwilli gers oplopen en de accommodatie verslonzen. Om het tij te keren, richtte de vereniging een interne werkgroep op. En die overlegde met een externe klankbordgroep, met daarin wijze mensen uit het dorp. Binnen een jaar lag er een stevig toekomstplan. Als de club wilde overleven, moest er hard gewerkt worden aan ledenwerving bij de jeugd, een professioneler bestuur komen, een actief vrijwilligersbe- leid gevoerd worden, meer voor het dorp gedaan worden en het terrein opgefrist worden. „Dat plan werd breed omarmd", aldus Van Hese. „Iedereen zag dat dat echt allemaal nodig was." Inmiddels zit er een nieuw be stuur, zijn er weer drie jeugdteams, loopt de kantine op zaterdag vol en krijgt de accommodatie een make over. Zaterdagochtend werd er nog een nieuw straatje gelegd langs het korfbalveld. En na afloop van de eerste helft van de veldcompetitie krijgt Atlas nieuw kunstgras. Ieder een kan zien: in het dorp waar wei nig voorzieningen zijn en het schooltje is gesloten, is de sportver eniging springlevend. De reanima tie heeft geholpen. Tweede klasse Niet geheel toevallig valt de ople ving van de club samen met de op leving binnen de lijnen. Het eerste team van Atlas promoveerde in 2017 zowel op het veld als in de zaal naar de tweede klasse. En in 2028 hand haafde de Ritthemse ploeg zich tweemaal. Daarmee baarde het team van coach Reinoud Bakker opzien; veel Zeeuwse nieuwko mers in de tweede klasse vallen meteen weer terug. „Het grote verschil tussen de twee niveaus is het spel dat ge speeld wordt", zegt Bakker. „In de derde klasse heb je echt werkkorf- bal. Ik heb wedstrijden meege maakt waarin het er heel fysiek aan toe ging. In de tweede klasse wordt er meer gekorfbald zoals het be doeld is. Met meer combinatiespel, met goede lijnen lopen, met het weglaten van al te veel lichamelijk contact. Van dat spel houd ik het OEGSTGEEST TOP zou door de overwinning van hoofdklasse-debutant Fiks op Tweemaal Zes een gewaar schuwde ploeg moeten zijn. Daarvan gaf de ploeg geen blijk. De Arnemuidenaren gingen onderuit in Oegst- geest: 19-16. „100 procent on nodig", aldus TOP-coach Kees-Jan Oppe. „Vooral ver dedigend hebben we er niet het maximale uit gehaald", stelde de Dordtse oefenmees- ter teleurgesteld vast. meest." Met de vooral beweeglijke mannen kan Atlas dat korfbal ook spelen. En de vier vrouwen zijn meer dan alleen ondersteunend. In het duel met Stormvogels uit West- kapelle, dat juist dit seizoen nieuw is op dit niveau, was te zien dat At las al een stuk verder is. Van werk- korfbal is nauwelijks sprake meer. Toekomstplan „Vorig seizoen wilden we overle ven in deze klasse", vertelt Bakker. „Dat is gelukt. Veel tegenstanders onderschatten ons. Ze dachten: 'Zo'n klein clubje kan nooit iets voorstellen.' Daardoor hebben we nog best veel punten gepakt. Nu willen we kijken of we verder kun nen komen. Natuurlijk is ons doel erin blijven, maar hopelijk kunnen we ons al eerder veilig spelen." In het toekomstplan van Atlas werd niet met zoveel woorden gerept over het niveau waarop het eerste team zou moeten spelen. Maar vol gens Bakker gaat alles hand in hand met elkaar. Dat Atlas 1 fris korfbalt en op een hoger niveau speelt, straalt af op de rest van de club. En dat de club opleeft, heeft weer ef fect op de spelers en speelsters in het eerste team. „Dit is een vereniging waarin ie dereen meehelpt", zegt Bakker. Hij geeft een praktijkvoorbeeld van die dag. „Vanochtend hebben we met een heel stel mensen tegels ge sjouwd voor dit nieuwe straatje. Daar zaten ook gewoon spelers van mijn team bij, terwijl ze een paar uur later moesten spelen." Ondanks de 8-o-nederlaag van eredivisionist Dallinga.com vielen er toch nog mooie dingen te bele ven bij de driebanders uit Sluiskil. Roland Forthomme, kopman bij de bezoekers van STZ Zundert, scoorde tegen Jean Paul de Bruijn bijvoorbeeld met een superieure serie van 18:21-40 in 18 beurten. De Bruijn en Forthomme ken nen elkaar goed. samen speelden ze voor het Goese Ockenburg, dat in 2005 de eredivisie won en dus landskampioen werd. Fort homme: „We hebben prachtige tijden beleefd bij de familie Nico- dem en met Jean Paul, Martin Spoormans en Henk Habraken. Die periode zal ik nooit vergeten. Het was een club van vrienden, met mooie resultaten en altijd volle bak. Maar ik heb het nu ook geweldig naar mijn zin in Zun dert. In de Duitse competitie trof Forthomme een dag eerder Spoormans al. Deze bokaal wordt jaarlijks be schikbaar gesteld door een aantal vrienden als eerbetoon aan de tij dens het Open Zeeuws Kampioen schap 2014 verongelukte crosser. Gedurende de vijf wedstrijden zag het er lange tijd naar uit dat Ke vin Spruijt uit Axel deze bokaal zou binnenhalen, maar door een ka potte versnellingsbak bleef de Ya maha-coureur in Rilland puntloos. Als pleister op de wonden werd hij wel gekroond tot kampioen in de 500 cc. De dagprijs in deze klasse ging nu naar Maik Wedage uit Noordhoek, voor de Belg Jochem Walckiers. Guido Boone uit Oost- Souburg werd de beste Zeeuw op de derde plaats, gevolgd door plaatsgenoot Casper Ovaa. Van de Ketterij werd ook kampi oen in de 225 cc. Hij miste de ope ningswedstrijd in Axel, maar kon dat als schrapresultaat gebruiken doordat alle vijf tellende wedstrij den doorgingen. Dit tot tegenstel ling tot voorgaande jaren. Hiervan profiteerde Van de Ketterij opti maal, door beide manches op de slotdag winnend af te sluiten, voor Jochem van de Wiele uit Hulst en Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen. In de 250 cc moest Mark Boot uit Kamperland door het missen van een wedstrijd beide manches win nen om de titel te grijpen. Dat lukte niet. De winst in de tweede man che bracht hem nog wel naar de tweede plaats in het eindklasse ment. De titel ging naar zijn directe concurrent Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. Hij pakte ook de dagprijs. maandag 17 september 2018 PM Succesvolle reanimatie Atlas Ron van Hese wijst op het terras voor de kantine van Atlas. „Zie je hoe vol het staat? Daar gaat het ons om", zegt de voorzitter van de omnisportvereniging in Ritthem. „Ons dorp heeft zo'n 400 inwoners. En hier staan toch al gauw zo'n 100 mensen. Wij zorgen hier voor binding. Dat er ook nog aardig gekorfbald wordt, is alleen maar mooi mee genomen." Roeland van Vliet Ritthem Seran de Witte van Atlas (rechts) passt een bal in de met 20-15 gewonnen derby tegen Stormvogels, foto ruben oreel Joop van den Oudenhoven Sluiskil Motorcrosser Dailey van de Ket terij uit Vlissingen heeft op het Scheldecircuit in Rilland-Bath de Erik Koote-bokaal gewonnen. Herman Heuvink Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41