T CM verdwenen bij Vlissingen Bannani meldt zich bij Hoek 11 D Drie punten Groene Ster Basketballers goed van start RCT slikt zware nederlaag: 10-0 HÖEk vooral via Jesper van den Bosch, hun aanvoerder, heel gevaarlijk. Wat een slimme speler is dat. We gaven voor rust weinig kansen weg, maar ASWH had wel moge lijkheden om een kans te creëren. Maar dat mislukte dan steeds." Wat er na rust misging, kon de trainer kort na de wedstrijd nog niet vertellen. „Ik moet de beelden nog eens goed terugkijken." ASWH zette meer druk en speelde gedurfder. Daardoor kreeg Hoek in aanvallend opzicht wel meer ruimte, maar verzuimde het de marge te vergroten. „In de tweede helft kregen we weer drie kansen, alleen scoorden we niet. Dat was wel het verschil." ASWH kwam via een beauty van Lars Bosscha terug in de wed strijd (2-1), drong daarna aan, maar slaagde er niet meer in de gelijk maker te forceren. „We leverden ballen zomaar in, we waren echt slordig", vond De Nooijer. „Dan breng je jezelf in de problemen. In het laatste halfuur was het af en toe billenknijpen. Ik was even bang dat het net als in de beker wedstrijd tegen Gemert in de slot fase nog gelijk zou worden. Geluk kig hebben we deze wel over de streep getrokken." Deze week zal De Nooijer met zijn manschappen de houding in de tweede helft bespreken, die soms dus wat hautain en arrogant was. 'Het komt wel goed', dat straalden sommige spelers uit. Die houding had Hoek bij het laatste avontuur in de - toen nog - top klasse ook vaak. Aan het eind van de rit donderde de ploeg er vervol gens uit en kon Hoek weer op nieuw beginnen. De komende tijd mag het laten zien dat het heeft geleerd van het verleden. De eerste weken hebben echter ook al aan getoond dat Hoek best ver zou kunnen komen dit seizoen. Zeker als iedereen geconcentreerd zijn taak uit blijft voeren en meer van de gecreëerde kansen worden om gezet in een doelpunt. MEETRAINEN met Rik Impens en de Belg schoot vervolgens in de korte hoek raak. Een kwartier later stoomde Jelle Klap op aan de rechterkant. Hij speelde Reguillo Vandepitte aan, diens voorzet werd met het hoofd teruggelegd door Ruben de Jager op Kyle Doesburg, die met links afrondde (2-0). De derde kans van de eerste helft leverde vervolgens geen treffer op - Impens schoot de bal in het zijnet - maar Hoek stond wel op een comfortabele voor sprong. „Ik vond het twee fantastische goals", keek De Nooijer terug. „Mooi dat Rik zijn eerste in de derde divisie maakte en ook mooi voor Kyle dat hij tegen zijn oude club scoorde. Maar in de rust heb ik wel gezegd dat de wedstrijd nog niet gelopen was. Ik vond ASWH voor de thuisploeg. Saïd Bouzam bou kreeg de bal voor zijn voeten in een overvol strafschopgebied en haalde uit, maar zijn poging miste richting. Even later was het aan de andere kant wel raak, via de bere sterke spits Van Delden: 1-1. „De wetten van het voetbal", aldus Ben Sellam. „Als je 'm zelf niet maakt, valt-ie aan de andere kant. Dat is voetbal, dat weet je." Niet fris Bouzambou werd in de 60ste mi nuut afgelost door Tiamo Roose. „Ik vond hem niet fris", verklaarde Ka- relse na afloop. Bouzambou, Ben Sellam, Abdenbi en Josimar Patti- nama hadden de avond ervoor nog gespeeld met zaalvoetbalclub Hoofdklasse B Groene Ster Vlissingen. Volgens Karim Ben Sellam mocht dat geen excuus of reden zij n voor de neder laag. „Dat is heel makkelijk", oor deelde de 25-jarige keeper. „We hebben verloren door twee fouten, that's it. En we hadden in de eerste helft de kansen moeten afmaken. Dan heb je die wedstrijd in de rust al in je zak." In de 82ste minuut bepaalde op nieuw Van Delden met een streep in de bovenhoek de eindstand op 1-2. „Met vertrouwen heeft het niks te maken", stelde Ben Sellam, die zich meermaals onderscheidde. In de slotfase kreeg Unitas namelijk nog enkele mogelijkheden om de score verder uit te breiden, maar de sluitpost was de volle negentig mi nuten geconcentreerd en scherp. „Natuurlijk wil je in de eerste plaats winnen", sprak Ben Sellam. „Maar daarna kijk je naar je persoonlijke prestaties. Vandaag ging het wel goed. Ik heb er wel de pest in dat we hebben verloren. Het liefst pak je drie punten." Volgende week is er weer een kans op revanche, als Vlissingen op bezoek gaat bij Leonidas. maandag 17 september 2018 PM Karim Bannani traint vanavond voor de eerste keer mee bij Hoek. Bij de derde divisionist krijgt de linksbenige Terneu- zenaar in eerste in stantie de kans om zijn conditie op peil te houden. Bannani (20) is sinds deze zomer club loos, nadat FC Dor drecht de optie in zijn contract niet lichtte. Hij speelde een half jaar bij de club van trainer Gé- rard de Nooijer, nadat hij daarvoor bijna zes jaar bij PSV speelde. Ban nani was deze zomer op proef in Tunesië, bij Club Africain maar te kende daar geen contract. Of hij spe ler van Hoek wordt, zal pas duidelijk wor den nadat hij een tijdje heeft meege- traind. 1 Hoek-ASWH 15. Impens 1-0 31. Doesburg 2-0 2-1 64. Bosscha Opstellingen De Jonghe Doedée Klap Almeida Fitsch 65. Van de Kreeke Van Leiden Van der Werp Chergui Verhoeve Vandepitte Belghar Tiebosch 71. Bijl 74. Mbikulu Van den Bosch Impens Korporaal 89. Van Renterghem Bosscha Constansia Tiryakioglu De Jager El Amrani 55. Nyemb 46. Pires Doesburg Scheidsrechter: M.A. de Bruijn Toeschouwers: 750 moet er snel uit bij Hoek Rik Impens (10) schiet de 1-0 binnen tegen ASWH. Zijn ploegge noten Ruben de Jager, Lionel Fitsch (midden) en Gert-Jan van Lei den (rechts) zijn toeschouwers, foto peter nicolai ROTTERDAM De zaalvoet ballers van Groene Ster Vlis- singen boekten zaterdag avond in de eredivisie de eerste overwinning van het seizoen. Op bezoek bij Fey- enoord Futsal werd met 3-5 gewonnen. Halverwege leidde de ploeg van coach Samir Yaqoobi met 0-4. Fut sal Feyenoord kwam terug tot 3-4, waarna Hoessein Bouzambou het duel be sliste: 3-5. Saïd Bouzambou (2x), Lotfi Salhi en Salim Sandee waren ook trefzeker voor de Vlissingers. VLISSINGEN De basketbal lers van BC Vlissingen zijn uitstekend begonnen aan het nieuwe seizoen in de eerste divisie. In eigen huis werd Attacus met 70-67 ver slagen. Halverwege het duel leidde BC Vlissingen met 43-34. In het derde kwart was het de beurt aan de ploeg uit Veghel, die op een voorsprong kwam (51-55). Daarna stelde BC Vlissingen orde op zaken, zag Attacus nog wel tegenspartelen maar trok uitendelijk wel aan het langste eind. URK De darters van Racket Centrum Terneuzen gingen zwaar onderuit bij hun eer ste kennismaking met de hoofdklasse van de Superle ague: 10-0. Toch was team- coach Wesley van Hoeijen van RCT niet echt teleurge steld. „We hebben ook wat pech gehad. Het niveau was hoog, maar de uitslag geflat teerd." Zo werden drie van de vier dubbels in Urk met het kleinste verschil (3-2) verloren. In de singles leden Pieter Otten, Kevin Blomme en Wesley Bour nederlagen met twee punten verschil. 16. Dangelo Martien 1-0 58. Pascal van Delden 1-1 82. Pascal van Delden 1-2 Renzo Roemeratoe, aangever bij de openingstreffer van Dangelo Martien, stoomt op in het duel met Unitas. foto ruben oreel i.n I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39