Volleyballers raken op stoom 6 Chinees Ashan Wu wint KLM Open WIELRENNEN VUELTA A ESPANA Steven Kruijswijk leek deze Vuelta op weg naar de grote prestatie waar hij al jaren op jaagt. Maar hij viel alsnog van het podium „Eeuwig zonde." De Chinees Ashun Wu heeft het KLM Open op golfbaan The Dutch in Spijk gewon nen. De nummer 344 van de wereldranglijst bleek op de slotdag de betere speler van de belangrijkste titelkandida ten. Met een rondje van 67 sla gen (-4) stelde hij zijn derde titel op de Europese Tour vei lig. Wu eindigde op een totaal van 268 slagen (-16). De En gelsman Chris Wood moest met de tweede plek genoegen nemen (269 slagen). De Belg Thomas Detry en de Japanner Elideto Tanihara (beiden 270) belandden gezamenlijk op de derde plek. Beste Nederlan der, bij absentie van tweevou dig winnaar Joost Luiten (polsblessure), was Mark Rey nolds op de 53ste plek met een score van 283. Hij ging giste ren rond in 69 slagen. Max Al- bertus eindigde als 57ste met een totaal van 284. Hij sloot af met een rondje van 73. Bouwmeester: goud en ticket voor Spelen Lars van der Haar wint eerste veldrit Mayer pakt wereldrecord UITSLAGEN Van Dijk pakt eindzege Roeiers vallen tegen op WK Steven Kruijswijk (31) probeert steun te zoeken bij de ambulance waar hij zijn fiets naast geparkeerd heeft. Het liefst zou hij hier op de top van Coll de la Gallina spontaan willen verdwijnen. In die ambu lance bijvoorbeeld. De klap die Kruijswijk op de laatste Vuelta-be- klimming te verwerken krijgt, is er een van het hardste soort. In de al- lesbeslissende etappe vertrekt hij als nummer drie. Alejandro Val- verde die twintig tellen voorsprong heeft in het klassement breekt, maar Enric Mas en Miguel Angel López rijden zo ver weg dat de Vu- elta voor Kruijswijk eindigt in mi neur. Oplettend Terwijl Kruijswijk alles goed doet, 21 Vuelta-etappes lang. Hij rijdt op lettend, agressief, gedurfd en tac tisch geslepen. Altijd met dezelfde instelling. Hij valt aan om zo de de marrages van rasklimmers als Yates en López voor te zijn zoals op de Oranje kwam in de vierde groeps wedstrijd tegen het al gekwalifi ceerde Frankrijk op een achterstand van 0-2 in sets. De ploeg van bonds coach Gido Vermeulen vocht knap terug en met de winst van de derde set verzekerde Nederland zich vroegtijdig van deelname aan de WK-ronde. Die meevaller zorgde voor nog wat meer inspiratie en strijdlust bij Oranje, dat vervolgens ook zegevierde in de vierde en vijfde set: 23-2519-25 25-2125-2315- 13- steile flanken van Les Praeres. Of juist om zijn concurrenten op ach terstand te zetten, zoals in de eerste van de twee afsluitende Andorra- ritten. In de tijdrit toont Kruijswijk zich de beste van de klassements renners. Maar ook zonder fouten of pech kan het gebeuren dat Kruijs wijk op het laatste moment van het podium kiepert. Wielrennen is geen sport van mededogen. Kruijswijk zal zelf nooit zeggen dat hij een podiumplek heeft ver diend. Daarvoor is hij te veel realist. Dat is hij na de etappes waar hij tijd pakte en ook na de voor hem dra matisch verlopen Vuelta-finale. Dit is shit. Ik heb gereden voor wat ik waard was, maar er blijken toch drie man iets sterker te zijn Het verrassende Nederland be haalde tegen Frankrijk de derde overwinning op rij. Oranje opende het WK met een kansloze neder laag tegen Canada (0-3). In de tweede groepswedstrijd tegen con current China toonde Nederland herstel (3-1) waarna zaterdag tegen olympisch kampioen Brazilië een grote stunt volgde (3-1). Sensationeel Dankzij die sensationele overwin ning had Oranje in het voorlaatste groepsduel met Frankrijk vol doende aan de winst van één set om zich te kwalificeren voor de laatste zestien. Oranje leek het kar wei tegen Frankrijk, de nummer vier van het vorige WK, snel te kla- „Dit is shit. Ik heb gereden voor wat ik waard was. Gisteren zit ik iets voor ze, vandaag zitten zij er iets voor. Dat is het verhaal van heel de Vuelta. Er blijken toch drie man iets sterker te zijn. Dan is het eerlijk en denk ik dat ik gewoon niet goed ge noeg was. Het blijft eeuwig zonde." Zoveel realiteitszin terwijl de te leurstelling zo groot en zo vers is. Ook daarmee verdient Kruijswijk geen podiumplek, maar een com pliment is op zijn plaats. Palmares Wie cynisch wil zijn, zal zeggen dat het weer net niet is voor Kruijswijk. Hij is al geen veelwinnaar. Op zijn palmares staan alleen een ritzege in de Ronde van Zwitserland en het eindklassement van de Artic Race of Norway. Al jaren jaagt hij op een prestatie die beklijft. Eentje met eeuwigheidswaarde. Dat had de Giro van 2016 moeten zijn, maar op de Colle del Agenello ramde hij een sneeuwmuur en scheurde zijn roze trui aan flarden. Hij wist dat hem een unieke - en hoogstwaarschijn lijk enige - kans op de eindzege in ren. De ploeg van Vermeulen leidde in vrijwel de gehele eerste set, maar de Franse ploeg wist uit eindelijk toch het eerste setpoint te benutten. Die zware tegenvaller kon Oranje in de tweede set niet van zich afschudden. In de derde set vocht Oranje te rug. Mede dankzij twee ijzersterke blokkeringen van Michael Parkin- son pakte de Nederlandse ploeg de bevrijdende setwinst. Daarbij liet Oranje het echter niet. Mede dank zij de punten van Nimir Abdel- Aziz (31) en Maarten van Garderen (12) wisten de manschappen van Vermeulen ook de vierde en vijfde set winnend af te sluiten. Vandaag is de laatste poulewedstrijd tegen Egypte. GOLF ZEILEN Marit Bouwmeester won gis teren in de Laser Radial de medalrace bij de wereldbe kerwedstrijd in Enoshima. Een dag eerder al stelde de zeilster deelname aan de Olympische Spelen van Tokio in 2020 veilig. Afrodite Zegers en Anneloes van Veen behaalden gisteren in de 470-klasse goud zonder te varen, omdat er een ge brek aan wind was. VELDRIJDEN Lars van der Haar heeft de eerste veldrit van het sei zoen gewonnen. De Neder lander van Telenet-Fidea Lions was de beste in de Brico Cross van Geraards- bergen. Van der Haar was in de slotfase wereldkampioen Wout van Aert voorbijgere den. De Belg kampte na een val met materiaalpech, wis selde van fiets, maar was na nog een val kansloos. TIENKAMP Kévin Mayer heeft het wereldrecord op de tienkamp aangescherpt. De 26-jarige atleet kwam tijdens wed strijden in het Franse Talence tot een totaal van 9126 punten. Het oude record was in het bezit van Ashton Eaton. De Ameri kaan verbaasde driejaar geleden tij dens het WK met 9045 punten. ATLETIEK Berlijn. Marathon Mannen: 1. Kipchoge (Ken) 2.01.39*, 2. Ki- pruto (Ken) 2.06.23,3. Kipsang (Ken) 2.06.48; 10. Van Nunen (debutant) 2.13.09. Wereldrecord Kipchoge. WIELRENNEN Wielrenster Ellen van Dijk (foto) heeft de eindzege gepakt van de Madrid Chal- lenge, de vrouwen wedstrijd die onder deel is van de Vu- elta. Ze sprintte gis teren naar de zesde plaats in de etappe. ROEIEN De Nederlandse roeiploeg heeft bij de WK niet aan de verwachtingen kun nen voldoen. Oranje veroverde in alle olympische klassen twee medailles. De lichte dubbeltwee (Marieke Keijser/llse Paulis) en de dubbelvier (Olivia van Rooijen, Karolien Florijn, So- phie Souwer en Ni- cole Beukers) ver overden brons. Programma, vandaag 16.00 uur: Nederland - Egypte. Stand: 1. Canada* 3-9,2. Nederland* 4-8,3. Frankrijk* 4-8 4. Brazilië 3-5,5. Egypte 4-3, 6. China 4-0. zeker van tweede ronde Nummers 1-4 naar tweede ronde. Vrouwen: 1. Cherono (Ken) 2.18.11, 2. Aga (Eth) 2.18.31,3. Dibaba (Eth) 2.18.55; 8. Deel stra 2.32.41. GOLF Spijk. KLM Open Eindstand (par=284): 1. Ashun (Chi) 64/66/71/67 -16,2. Wood (Eng) 65/70/65/69 -15,3. Tanihara (Japan) 68/70/63/69 -en Detry (Bel) 74/67/63/66 beiden -14. TENNIS Toronto (Can). Play-offs Davis Cup Canada - Nederland 2-1 Raonic - De Bakker 6-3 6-2 6-2, Shapova- lov - Haase 3-6 3-6 7-5 6-3 6-4, Nestor/Po- spisil - Middelkoop/Rojer 6-4 3-6 4-6 4-6. Raonic - Griekspoor* nnb, Shapolov - De Bakker nnb. vervangt Haase, die last van een kniebles sure heeft. VOLLEYBAL Ruse (Bul). WK, mannen. Groep B. Gisteren: Nederland - Frankrijk 3-2 Setstan den: 23-25,19-25, 25-21, 25-23,15-13. Zaterdag: Nederland - Brazilië 3-1. Setstan den: 21-25, 25-20, 25-20, 25-21. A Oranje viert de overwin ning op Brazilië tijdens het WK volleybal. FOTOEPA Daan Hakkenberg Coll de la Gallina RUSE De Nederlandse volleybal lers hebben bij het WK in Bulga rije en Italië opnieuw indruk ge maakt. Na een zege op Brazilië (zaterdag) werd er gisteren ook van Frankrijk gewonnen. -Steven Kruijswijk (31) maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34