hè Cr 5 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN SINGAPORE Zijn vierde F1-seizoen beschouwde hij door motorproblemen twee maanden terug al als verloren. Maar na een derde plaats in Spa en een bijna- podium in Monza scoorde Max Verstappen (20) weer maximaal: tweede. Geinen. Giebelen. Champagne in het gezicht van Lewis Hamilton spuiten. Een beetje dollen met de Britse superster, achter de perscon ferentietafel, waar Sebastian Vettel zit te chagrijnen. Voor de grap la chend twee middelvingers opste ken naar een iets te bijdehante jour nalist. Ja, Max Verstappen was in Singa pore weer helemaal Max Verstappen, na zijn sterke race en tweede plaats achter de Britse we reldkampioen en vóór Vettel. Weer helemaal het mannetje. De rising star die de door twee dertigers be heerste koningsklasse zo naarstig nodig heeft. Wie hem onder het kunstlicht van het Marina Bay Circuit bezig zag, kon maar moeilijk geloven dat deze rijzende Formule t-ster pre cies zeven weken terug zijn seizoen al zo'n beetje opgegeven had. Het was na de GP van Hongarije, waar Verstappen woest was na weer eens Toen ik voor Vettel kwam, besefte ik meteen dat ik die 2de plek gewoon naar huis moest brengen een uitvalbeurt. Ziedend over die 'fucking troep' van Renault achterin zijn wagen, waar hij nog mee door moet tot eind dit seizoen, waarna Honda in stapt als motorleverancier. In de auto had hij zich op de Hungaro- ring verloren in een ongekende scheldpartij. En die Verstappen be staat nog steeds, na een zomertje uitblazen, maar zijn agressieve toon is wel wat gematigd. Cynisme Natuurlijk droop ook in Singapore het cynisme af en toe weer van zijn commentaar, als er motorisch wat haperde. Maar op de cruciale momenten - kwalificatie en race - bleef zijn krachtbron wél heel, wat hem in staat stelde om met een briljante kwalificatie en een oerdegelijke race weer eens te tonen wat een begaafd racer hij werkelijk is. Al derde in Spa, een net gemist podium op Monza na een tijdstraf, en nu vormde nachtelijk Singapore het perfecte decor om zijn blazoen maximaal op te vijze len. Daarvoor hoefde hij onder het kunstlicht niet eens die agressieve straatvechter te zijn. Hij kreeg één kans om de net na de start aan Vettel verloren tweede plaats terug te veroveren en die greep hij. Zon der gebrul en spierballengerol, maar door uitstekend denkwerk aan de pitmuur. Ferrari haalde Vettel in de vijf tiende omloop als eerste coureur binnen en schroefde wonderlijk ge noeg ultrasofts onder. Het signaal voor Red Buil om Verstappen nog twee rondes door te laten stampen, hem binnen te roepen en hem voor Vettel op verse softs weer op de baan te krijgen. Het paste allemaal net, met dank aan Sergio Pérez die Vettel eventjes ophield. Boven verwachting Natuurlijk, het op een tweestopper mikkende Ferrari blunderde. Vettel moest met de rapper slijtende ul tra's nu door naar de geblokte vlag, als een mank raspaardje, terwijl Verstappen op softs zo door naar de finish kon. Dus beet de Neder landse Formule i-coureur zich vast in de tweede plaats, van zins om niet meer los te laten. Dat lukte feilloos, dus wist hij eenmaal op het podium waar hij zijn dankwoorden aan moest rich ten. „Dit resultaat heb ik volledig te danken aan mijn team. Aan een heel goede strategie", zo vertelde Verstappen, die door sputterende achterblijvers wedstrijdleider Hamilton zelfs nog even naderde. Tot een serieuze kans leidde het niet. „Maar normaal had ik Lewis hier toch nooit ingehaald", zo maalde Verstappen er niet om. „Toen ik voor Vettel kwam, besefte ik met een dat ik die tweede plaats gewoon naar huis moest brengen. Ik ben heel blij dat me dat gelukt is. Denk dat we hier zeker met de toch nog wel ondervonden motorproble men maximaal gepresteerd heb ben." De tweede plaats voor de Fer- rari's en één Mercedes in de kwali ficatie én de race, het voelde alle maal boven verwachting goed. „Wat dit nu zegt over de rest van het seizoen? Ik weet het eigenlijk niet", zo klonk het vertwijfeld. Foe terend ging hij een kleine twee maanden terug immers op vakan tie. Mogelijkheid En nu, drie races verder, heeft hij er twee podiumplaatsen en een net gemist podium op Monza (tijd straf) bij. Liefst 43 WK-punten in drie races. „Maar het lijkt me duide lijk dat dit circuit ons beter ligt dan bijvoorbeeld Monza. We moeten dus maar zien nu, wat de volgende goede mogelijkheid wordt." Verstappen: „Mexico wellicht, al denk ik niet dat het daar zo goed gaat worden als vorig jaar. Maar ik moet altijd positief blijven, denk ik. Klaarzitten als er iets voor me ge beurt." FORMULE 1 Uitslagen maandag 17 september 2018 GO Max Verstappen weer helemaal het mannetje Arjan Schouten Singapore - Max Verstappen (20) Max Verstappen blijft met zijn RB14 in Singapore onder meer Valtteri Bottas voor. fotoepa A Max Verstappen (onderste rij, derde van rechts) viert het resultaat met zijn team. FOTO GETTY IMAGES GRAND PRIX VAN SINGAPORE 1. Hamilton (GB/Mer) 1.51.11,611 25 pt 2. Verstappen (Red) +8,961 18 pt 3. Vettel (Dui/Fer) +39,945 15 pt 4. Bottas (Fin/Mer) +51,930 12 pt 5. Raikkönen (Fin/Mer) +53,001 10 pt 6. Ricciardo (Aus/Red) +53,982 8 pt 7. Alonso (Spa/McL) +1.43,011 6 pt 8. Sainz Jr. (Spa/Ren) 1 ronde 4 pt 9. Leclerc (Mon/Sau) 1 ronde 2 pt 10-Hülkenberg (Dui/Ren) 1 ronde 1pt 11. Ericsson (Zwe/Sau), 12. Vandoorne (Bel/McL), 13. Gasly (Fra/Tor), 14. Stroll (Can/Wil), 15. Grosjean (Fra/Haa), 16. Pérez (Mex/Frc), 17. Hartley (NZI/Tor) allen 1 ronde, 18. Magnussen (Den/Haa), 19. Sirotkin (Rus/Wil) beiden 2 ronden. Uitgevallen: Ocon (Fra/Frc) ronde 1. WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 281 1. Mercedes 452 2. Vettel 241 2. Ferrari 415 3. Raikkönen 174 3. Red Buil 274 4. Bottas 171 4. Renault 91 5. Verstap. 148 5. Haas 76 6. Ricciardo 126 6. McLaren 58 7. Hulkenberg 53 8. Alonso 50 9. Magnussen 49 10. Pérez 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33