Boadu ligt er weer lang uit 2 EREDIVISIE AZ - FEYENOORD Het gat tussen Feyenoord en PSV is al vijf punten. Maar de Rotterdammers wanhopen nog niet. De concurrentie krijgt een loodzwaar schema. En bovendien is Nicolai Jorgensen eindelijk terug. üsï Column HUGO BORST Er is niet alleen nieuws gierigheid wat betreft de Euro pese aspiraties van PSV en Ajax, maar ook een onverklaarbaar op timisme. Het valt me op dat niet alleen supporters, liefhebbers en pseudo-kenners heel positief zijn, maar ook oud-voetballers en oud-trainers houden er serieus rekening mee dat de Neder landse deelnemers aan de Cham- pions League weieens kunnen gaan overwinteren. Na het zien van (de eerste helft van) Nederland-Peru en Frank rijk-Nederland en het gepruts van Jong Oranje zouden we het toch behoorlijk somber in moe ten zien. Tuurlijk zijn De Ligt en Frenkie de Jong heel, heel bijzon der, maar tel hun wedstrijden nou eens bij elkaar op. Rookies zijn het. En kijk naar hun ploeg genoten bij Oranje: een enkeling is bij zijn club Europese subtop, maar de meeste collega's zijn bankzitter of basisspeler bij in ternationale onderdeurtjes. De hoge verwachtingen lijken mede gebaseerd op de suprema tie van PSV en Ajax in de eredivi sie. Die competitie is levendig en leuk, maar als Eindhoven en Am sterdam alpenbergtoppen zijn dan bevindt de onderhoudende rest zich in een donker dal. Tuurlijk, tuurlijk. PSV en Ajax hebben goede keepers en PSV heeft Lozano en Ajax een zeld zaam tandem, Ziyech en Tadic, buitencategorie - maar de rest? Geen slechte voetballers, hele maal niet, maar ze moeten pres teren in de Champions League. In de, ik spel het even: C.H.A.M.P.I.O.N.S. L.E.A.G.U.E. Sommigen zeggen: de trainers gaan het verschil maken. Erik ten Hag en Mark van Bommel wek ken ineens heel veel vertrouwen. Die gaan hun team tactisch bril jant vormgeven. Ten Hag lijkt na een reeks van zes Europese wed strijden uit de dood herrezen en bij Van Bommel lijkt het geen moer uit te maken dat hij op het gymnasium slechts een brugpie- pertje is, meer topvoetballer nog dan toptrainer. Ik wil de stemming niet ver zieken, maar laten we Tita Tove naar erbij roepen en vragen of hij nü de tijd stilzet. Dan heeft PSV nog evenveel punten als Barce- lona en Ajax staat nog gelijk met Bayern München. Sommigen zeggen: de trainers gaan het verschil maken BLESSURE Het ging na AZ tegen Feyenoord weer eens over een wissel van Giovanni van Bronckhorst. De trai ner van Feyenoord bracht kort voor tijd Nicolai Jorgensen in het veld voor Robin van Persie. Een spits voor een spits, bepaald geen poging tot een alles of niets-offen- sief om in Alkmaar nog de volle buit te veroveren. Daar viel na tuurlijk best iets voor te zeggen. AZ schakelde snel om, creëerde ook volgens Van Bronckhorst meer kansen. Feyenoord had met een middenvelder minder mis schien het ene puntje ook wel ver speeld in Alkmaar. „Het was voor mij gewoon geen optie", zei Van Bronckhorst. „We hielden de wedstrijd na de wissel neutraal, hoopten nog op een tref fer uit een standaardsituatie." Een punt in Alkmaar, daar viel blijk baar best mee te leven. Achterstand bijzaak? Is de achterstand van Feyenoord op PSV en Ajax dan nu al bijzaak? „Of dat de conclusie is? Nee, de conclusie is dat Ajax en PSV beter zijn gestart dan Feyenoord. Maar er zijn nog 29 wedstrijden te spe len", stelde Van Bronckhorst. De witte vlag nu al hijsen ter wijl er enkele weken geleden in Rotterdam nog luid en duidelijk werd gecommuniceerd dat Feyen oord een selectie bij elkaar heeft gescharreld die in staat moet zijn om de landstitel in zicht te hou den; het zou ook heel gek zijn. Vo rig jaar haakte de club in januari af, dat moest en zou beter. „We kun nen er niet omheen dat Ajax en PSV er erg goed opstaan zo vroeg al in het seizoen", zegt Steven Berghuis, de maker van de 1-1 te- Als het om zijn doelpunten gaat, heeft Klaas-Jan Huntelaar een foto grafisch geheugen. Zijn laatste goals in de Champions League? Een paar prachtige staccato-zinnetjes volgen. „Twee keer tegen Real Madrid. In Bernabeu. Met Schalke. 3-4 winst. Maar wel uitgeschakeld." Natuurlijk klopt het. Dat was in maart 2015 tijdens de achtste fina les. Drieënhalf jaar later mag Hun telaar opnieuw proberen te scoren in het belangrijkste clubtoernooi van de wereld. Door zijn twee doel punten afgelopen zaterdag tegen FC Groningen is hij weer topscorer van Nederland. Hij grapte er al over. „Ik ben nog jong, dus er moeten nog meer doelpunten volgen." 35 jaar is hij inmiddels. Maar dit prille seizoen 'gewoon' weer een garantie voor goals. In de eredivisie dus, maar ook in de voorrondes van het Europees voetbal. De eigen schap waar vorig jaar zo aan werd getwijfeld, toen Huntelaar veel meer kansen miste dan we van hem in zijn lange loopbaan gewend zijn. Vorig seizoen worstelde heel Ajax, Huntelaar ook. Nu in een draaiend elftal is het leven van een Ajax-spits zo veel leuker en makkelijker. Zelf zegt hij: „Afgelopen jaar zat ik ook wel goed in mijn vel hoor. Nu spe len we dominanter en verfijnder. M-i maandag 17 september 2018 GO Nieuwsaieria Heeft u er ook zo'n zin in, deze week? Feyenoord: nu al Mikos Gouka AZ moet het lange tijd stel len zonder Myron Boadu. De 17-jarige spits liep tegen Fey enoord een zware enkelbles sure op in een ogenschijnlijk onschuldig duel met Eric Bot- teghin. „De eerste berichten zijn dat hij zijn enkel heeft ge broken", zei AZ-trainer John van den Brom. Het uitvallen van Boadu, die per brancard werd afgevoerd, had zijn weerslag op AZ. „De impact was enorm. De jon gens gaan dag en nacht met elkaar om, ze zijn vrienden van elkaar. Of 'broers', zoals ze het zelf zeggen. Het was duidelijk dat ze tot aan de rust met hem in het hoofd over het veld liepen. Ik weet het: dat kan en mag niet. Maar toch: het gebeurt. We hebben dat in de rust wat kunnen herstel len." Boadu miste een groot deel van vorig seizoen door een zware knieblessure. Hij werd tegen Feyenoord vervangen door Björn Johnsen. Alkmaar Huntelaar is Na de 3-0 overwinning tegen FC Groningen begint Ajax aan een bepalende week. Woensdag AEK Athene in de Champions League, zondag de topper bij PSV. Met Klaas-Jan Huntelaar die weer scoort als Klaas-Jan Huntelaar. Daniël Dwarswaard Amsterdam Klaas-Jan Huntelaar scoorde dit seizoen al zes keer in de ere divisie. FOTO JOEP LEENEN/PRO SHOTS •f7-* T-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30