Brood Pluim voor fusiehaven Twee auto's vermoedelijk in brand gestoken 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het is nog vroeg. De kilte van de nacht wordt langzaam verdreven door de zonne stralen. De dauw is net vertrokken. Ik loop over onze dijk op deze ver stilde zondagochtend. De stilte en de geur van de naderende herfst doen een drukke week vergeten. De pelotons wielrenners met hun nerveuze fluitjes en geschreeuw zijn er nog even niet. Ook alle au to's slapen nog. Het geritsel van de bladeren is het enige dat de stilte van de herfst doorbreekt. door de polder. De Schotse Hoog landers in het natuurgebied tillen slaperig hun hoofd op: 'Goede morgen'. Een kleine witte reiger en een blauwe reiger staan aan de rand van een kreekuitloper. Ze knikken me minzaam toe. Ik wens ze een mooie zondag. Maar inmid dels zijn ook de pelotons coureurs verzameld en onderweg. Ik moet de polders weer met hen delen. Ik ben op weg naar Sint Jan steen, een dorp of twee verderop waar nog een echte warme bakker is. Het is een dorp op een steen worp afstand van de grens. In Bel gië verkopen alle bakkers op zon dagochtend verse heerlijkheden. Maar ook bakker Boussen hier in Sint Jansteen, bakt elke zondag heerlijk vers brood. Ook een don ker brood met zaden en pitten, dat daar een 'Steejn' heet. Of het klas sieke 'Roggeverdommeke': rogge brood met rozijntjes. Een godde loze naam, maar wie vaker in Ant werpen komt, kent het. Een mooi verhaal vertelt dat het voor de ge vangenen (de verdoemden) in Antwerpen was die in opstand kwamen vanwege het schamele roggebrood. fietsen ben ik er. Het is een sla pend dorp, waar alle fietsen voor de bakker staan. De geur van vers gebakken brood omgeeft het bak- kerspand. Ze staan er nog niet bui ten maar veel scheelt het niet. Aan de tongval hoor ik dat zelfs Belgen hier hun brood komen halen. Ik sta met tien mensen in een piep klein winkeltje. Echt brood, vers gebakken. Zalig brood op een za lige zondagochtend. Bakker Boussen in Sint Jansteen bakt elke zondag heerlijk vers brood DESTELLING Vandaag: Pesten is niet uit te roeien Oneens Eens Toos Henk Paul Kusters VEEL WERKNEMERS IN ONVREDE MET BAAS SOEfcEMIt^ASj WIJ ZIJN VAN HET prosramma"help, MIJN BAAS IS EEN EIKEL". Handrem vergeten: camper dendert van de dijk Guido Brink pakt twee keer brons op EK Lifesaving VLISSINGEN Cliff Richard treedt 'live' op in Zeeland Bulc deelde dit compliment niet zo maar uit. Ze was nog maar net uit de auto gestapt bij de Terneuzense Westsluis, of ze stak al de loftrom pet. De Eurocommissaris van Slo veense komaf was nog nooit in de Kanaalzone. Ze had zich goed inge lezen. „Een grensoverschrijdende samenwerking als hier is zo belang rijk", stelde ze. „Op deze manier kunnen we het éne Europa een ge zicht geven en laten zien dat verre gaande samenwerking loont, voor welzijn en welvaart in Europa." Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, hoefde zijn toespraak haast niet meer te houden, na zoveel enthousiasme. Hij herinnerde eraan dat de Europese Unie 48 miljoen euro heeft bijgedragen aan de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen, als belangrijke schakel tussen de Noordzee en Middellandse Zee. Hoog op de verlanglijst staat ook nog verbetering van de spoorwegin frastructuur in de hele Kanaalzone, met voorop de aanleg van een ont brekend stuk spoorlijn tussen be drijventerrein Axelse Vlakte en Zei- zate. Treinen van en naar de Axelse Vlakte moeten nu nog richting Bel gië omrijden via de Sluiskilbrug, die na opening van de Nieuwe Sluis in 2022 vaker dicht dan open zal zijn Laten zien dat samenwerking loont, voor welzijn en welvaart in Europa voor landverkeer. Een driejarige stu die loopt naar de spoorweginfra structuur, waarbij ook wordt geke ken naar personenvervoer tussen in elk geval Gent en Zelzate. Topman Jan Lagasse van havenfusiebedrijf North Sea Port wilde nog niet voor uitlopen op de onderzoeksresulta ten en Europese subsidies. VLISSINGEN Twee auto's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in vlammen opgegaan in Vlissin gen. De politie vermoedt dat er sprake is van brandstichting. Zaterdag rond 01.20 uur stond een personenauto in de Van Speijkstraat in brand. Een blus- voertuig van de brandweer rukte met spoed uit, maar bij aankomst van de brandweer was de brand al grotendeels geblust. De brand weer bluste de auto na. De tweede autobrand werd zaterdag even voor 03.00 uur ontdekt aan de Schuitvaartgracht. Hier stond bij aankomst van de brandweer een personenauto in brand. Het vuur kon snel worden geblust, maar de auto brandde wel groten deels uit. Er ontstond schade aan de rechter voorzijde. Een ber gingsbedrijf heeft het voertuig weggetakeld. 4 dagen in de heuvels van Zuid-Limburg incl. 2 x diner maandag 17 september 2018 Ik stap op de fiets en slinger Na een kleine tien kilometer Reageer op pzc.nl Weekend: Politieagent is extra geld dubbel en dwars waard 807 reacties i HOEDEKENSKERKE Aan de Steigerweg in Hoedekenskerke is giste ren rond 11.20 uur een camper van de dijk gere den en in een schapen weide beland. Daarbij raakte niemand gewond. De eigenaar van het voertuig, een 62-jarige man uit Heeswijk-Dinther, was vergeten om zijn voertuig op de handrem te zetten. Er zat niemand in de camper toen het voertuig aan zijn afdaling begon. VLISSINGEN Afgelopen week heeft de 16-jarige Guido Brink (r) uit Vlissingen tijdens de Europese junioren Kam pioenschappen Lifesa ving in Ierland twee bron zen plakken weten te winnen. Samen met Ma- rijn in 't Veld (I) uit Dor drecht won Brink op het onderdeel linethrow ver rassend een bronzen plak. Op de 4 x 90 meter beachsprint relay ein digde hij samen met zijn Nederlandse teamgeno ten in op de derde plaats. Er werd gezwommen in het universiteitszwembad in Limerick en in zee bij het strand van Kilkee. De legendarische En gelse zanger Cliff Ri chard is vrijdagavond 12 oktober live in CineCity in Vlissingen en Terneu- zen en nog ongeveer zevenhonderd biosco pen in West-Europa te bewonderen. Omdat hij 60 jaar in het vak zit, begint Richard volgende week aan een tournee door Engeland. Het concert in Man chester wordt via de sa telliet rechtstreeks doorgestraald naar vijf tig Nederlandse biosco pen. Daar kunnen fans vanaf 21.00 uur meege nieten van hits als 'Devil Woman', 'Congratulati- ons' of 'We Don't Talk Anymore'. Van Richard verschijnt in november een nieuw album, geti teld 'Rise up'. Eurocommissaris Violeta Bulc heeft een hele dikke pluim uitge deeld voor de fusie tussen de Zeeuwse havens en Gent in North Sea Port. „Een voorbeeld voor heel Europa", noemde ze de fusie gisteren bij de start van een werkbezoek aan Terneuzen, de Kanaalzone en Gent. Harmen van der Werf Terneuzen - Violeta Bulc, Eurocommissaris ▲De autobrand in de Schuitvaartgracht. foto hvzeeland Gasthof Euverem 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 x 3-gangendagmenu (op lc en 3C avond) S Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Op Zoover beoordeeld met een 8,4! Tip: Valkenburg en Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2