diehard e 4) f 22 M NGELA KIJKT BOEREN Bijna twee weken na de start van RTL Late Nightls het duidelijk nog zoeken voor presentator Twan Huys. Naar onderwerpen, structuur én kijkers. „Bij Twan ontbreekt dat rauwe randje." Die Remco. Leek het een doorsnee brievenaflevering te worden bij Boer zoekt Vrouw, besloot hij op de valreep een 'Richardje' te doen. Voor wie enige op frissing van het geheugen behoeft: die me- gastalhouder uit Duitsland van een paar sei zoenen terug, die stiekem buiten de ca mera's om bleek te hebben afgesproken met logee Annemieke. Uitgerekend Remco, die Friese knuffelbeer in houthakkershemd, die bij zijn oproep half mei zo ontroerde met zijn levensverhaal: vader plots overleden, waardoor hij zich niet alleen over honderd koeien moest ontfermen, maar ook over zijn jongere zusjes. Uitgerekend die Remco bleek dus al vóór Yvon in haar Amerikaanse pick-uptruck zijn 47 brieven kwam bezorgen, 'innig contact' te hebben gehad met een paar van die vrou wen. Da's boerenbedrog en einde pro gramma. De uitleg van Yvon in de voice-over was vrij summier, nadat het speciaal voor Remco geregelde surprise-tentfeest voor de kijker abrupt eindigde. Je gaat je als kijker dan toch afvragen hoe dat 'innige contact' precies is ontstaan. Ik tenminste wel. Hebben die be wuste dames zich na de oproep spontaan ge meld op het erf omdat ze de eerste wilden zijn? Kreeg Remco van dorpsgenoten de tip dat hun zus of nichtje een brief had geschre ven? Ja, dan waan je je als eenvoudige Friese boer ineens George Clooney, dat snap ik ook wel. Maar nee, bleek uit een statement van de KRO-NCRV dat meteen na afloop op de BZV-site verscheen. Remco heeft aan een paar vrouwen gevraagd of ze wilden schrij ven. Valt me toch tegen van hem. Een geluk bij een ongeluk: met 47 brieven had Remco er toch net één te weinig om door te gaan naar de speeddate en logeer- week, dus het programma kan gewoon ver der. Vanaf nu alle aandacht voor Wim, Michelle, Marnix, Steffï en Jaap. Van de eer ste drie had ik wel verwacht dat ze genoeg brieven zouden krijgen - ja, ook eigen heimer Marnix. Er zijn genoeg vrouwen die een uitdaging zien in zo'n boer met vast omlijnde ideeën over alles in het leven. Iets met ruwe bolster en blanke pit. Het was zo mooi om te zien dat hij direct al moest terugkomen op zijn met veel aplomb ver kondigde vooroordelen over paardenmeisjes. Ja, aan Marnix gaan we lol beleven komende weken, wat ik je brom. Steffi en Jaap vond ik een grotere verras sing, maar wel de mooiste van de avond. Die pure emoties als verbouwereerdheid, ontroering en dankbaarheid, gecombineerd met een fikse stoot instant-zelfvertrouwen - dat maakt Boer zoekt Vrouw zo'n mooi programma. Al vermoed ik dat Remco daar momenteel anders over denkt. VI: minder reclame Buitenland voor Rebel WIE ZIT WAAR Je moet met een talkshow zor gen dat er over je gepraat wordt. Nou, dat hebben ze in ieder geval voor elkaar.Met zijn cynische opmerking ver wijst Frits Barend naar de lage kijkcijfers van RTL Late Night en de kritiek op talkshowhost Twan Huys. „Het ziet er allemaal geweldig uit, heeft een prachtige setting, maar het is Nieuwsuur met publiek", vindt de man die ooit - begin jaren negentig - begon met latenightshow Barend Van Dorp. Na vijfjaar met Humberto Tan moest het alle maal anders bij RTL Late Night. Met een nieuw de cor, nieuw format en nieuwe presentator, Twan Huys. Het is nog te vroeg voor keiharde conclusies, maar duidelijk is wel dat het programma een valse start kent, meent Barend. Het was redelijk, hoor maar ook niet dat je de volgende dag zegt: jongens, heb je dat gezien gisteravond?" De kijkcijfers staven het stroeve begin van RTL Late Night. Twan Huys scoorde in de eerste negen afleveringen gemiddeld 483.000 kijkers, concur rent Jeroen Pauw liet 763.000 kijkers noteren. De gemiddelde leeftijd van de Huys-kijker ligt daarbij wel iets lager: 56 jaar tegenover 62 jaar voor Pauw. Een uitschieter naar boven was de uitzending waarin de winnaar van The Voice Senior bekend werd gemaakt. „De redactie zal in paniek zijn. Al thans, dat mag ik hopen, want tevreden kunnen ze niet zijn", stelt Barend. Experimenteren RTL bivakkeert duidelijk in een experimentele fase. Neem alleen de tafel. Twitter-Nederland ging los over (het ontbreken van) de kaasstengels, maar gezelliger werd het (uiteindelijk) wel: van louter glaasjes water naar een tafel vol hapjes en verschil lende drankjes. Wat onderwerpen betreft, schiet Huys van links naar rechts. De ene keer begint hij met een zwaar onderwerp als Howick en Lili, een andere avond start hij met Adam zkt Eva Vips. Dat moet anders, stelt Tina Nijkamp. „Het pro gramma heeft geen line-up", zegt de voormalig SBS-zenderbaas. „Het is elke dag totaal anders en de redactie lijkt zich meer te laten leiden door welke gasten ze kunnen krijgen dan zich aan een heldere structuur te houden. Dat is cruciaal." Frits Barend verwijst naar de eerste uitzending. „Toen was de hoofdgast Wesley Sneijder. Dat miste exclusiviteit, want Wesley had daarvoor uit gebreid in een aantal kranten gestaan. Grote inter views. Daardoor ben je bij Late Night een iets min der topgast. Toen wij Barend Van Dorp maakten móest er over ons geluld worden. Wij wilden nieuws maken, primeurs, het gesprek van de dag." Opkrikken Nijkamp, in 2008 Omroepvrouw van het Jaar en al sinds 1994 programmamaakster van veel dage lijkse shows, werd in 2014 door SBS 6 gevraagd de kijkcijfers van het dagelijkse Shownieuws te helpen opkrikken. Het programma werd vooral na wat 'lossere' jaren opnieuw strenger geformatteerd. Met succes, de kijkcijfers stegen. „Het is voor de kijker fijn als je weet wat je te wachten staat. En er moet afwisseling inzitten tussen rubrieken en gasten. Actualiteit, entertainment en infotain- ment, die ongeveer evenveel aandacht krijgen per uur en op een vaste plek in het programma." De redactie van Late Night zou volgens Nijkamp meer moeten kijken naar hoe producent Ewart van der Horst het heeft aangepakt bij Jinek. „Dat leek eerst heel erg op wat Huys nu doet, maar Ewart heeft er een format van gemaakt en zie het succes. Huys was trots op zijn lange interview met Stormy Daniels en haalde daarmee zelfs de voor pagina van de Washington Post. Maar één gast de hele uitzending centraal zetten in je eerste week Angela de Jong is ai jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke week een column over de aflevering van zondagavond. De radiocolumn van Vincent Bijlo verhuist tijdelijk naar dinsdag. maandag 17 september 2018 GO TALKSHOW Voetbaltalk- programma Veronica Inside heeft vanaf vanavond een reclameblok minder. De presentatoren klaagden vanaf de start bij Ve ronica over het aantal reclame blokken én de lengte van het programma. MUZIEK Jett Rebel staat komende week op het grootste clubfestival van Duitsland, het Reeperbahn Festival. Aan het eind van het jaar toert hij bij onze oosterbu ren. Wat hem betreft is dat pas het begin van zijn interna tionale carrière. V ■o Wie waren de blikvangers van Pauw (boven) en Huys tijdens de eerste twee weken? MA 3/9 Gerard Joling Arnon Grunberg Antoine Bodar Wesley Sneijder Shirma Rouse Roy de Ruiter Dl 4/9 Jan Mulder Kees van Kooten Nada van Nie Onno Hoes Pete Hoekstra WO 5/9 Kees Jansma Giovanni van Bronckhorst Johan Nijenhuis Anne Lok Rolf Sanchez Valse start van Late Vight Dennis Jansen Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22