PZC Film Aw K Getreiter op school vaker recht in het gezicht dan online Van de Ven blijft hopen Vandaag bij deze krant Anneke Grönloh overleden Walcheren Zeeuwse motorcrossster maakt nog steeds kans op wereldtitel Behalve Sophia Loren kende de twintigste editie van Film by the Sea nog een diva - een uit Zeeland. De documentaire Van verlies kun je niet betalen was met 2800 van de in totaal 46.500 bezoekers de best bezochte film, het publiek zette hem in de top 3 van meest gewaardeerde films en de Vlissingse filmmaakster Helge Prinsen verdiende er zowel de PZC Publieksprijs als de Lions Club Vlissingen Film Award mee voor beste Zeeuwse film. „Ik kan hier gewoon van huilen", stamelde ze. Dat blijkt uit nieuwe cijfers die het kabinet vandaag, bij de start van de Week Tegen Pesten, naar de Tweede Kamer stuurt. Gemiddeld worden nu in elke klas één of twee kinderen gepest. Het aantal kinderen dat in het voortgezet onderwijs wordt ge pest is afgenomen. Op de basis school blijft het percentage gepeste kinderen gelijk. Sinds een aantal zelfdodingen door pesten in 2012, kwam het als groot maatschappelijk probleem op de agenda terecht. In maart 2013 werd een landelijke aanpak gelan ceerd. Er kwam een wet die sociale veiligheid op school regelt en scho len werden verplicht een aan spreekpunt aan te stellen voor ou ders en leerlingen die met pesten te maken krijgen. Nu blijkt dat dit vruchten af werpt. Op middelbare scholen is het aantal pestkoppen verder terugge drongen. Werd daar in 2014 nog 11 procent gepest en in 2016 8 procent, nu is dat gedaald naar 5 procent. Op de basisschool blijft het pestgedrag gelijk. Facebook Het gepest gebeurt op school nog al tijd vooral recht in het gezicht van de kinderen. Van de basisschool leerlingen zegt 66 procent op die manier getreiterd te worden; op het voortgezet onderwijs is dat 47 pro cent. Daarna wordt het vaakst ge pest via internet (8 procent basis school, 20 procent middelbare school). Dan gaat het om getreiter via Facebook, WhatsApp of e-mail. Dat dit percentage nauwelijks is gestegen terwijl kinderen wel meer uren online zijn, komt volgens ver antwoordelijk minister Arie Slob voor basis- en voortgezet onderwij s door de aandacht die er voor cyber- pesten is. „Jongeren weten nu hoe ze daarmee om moeten gaan. En be seffen datje iets wat je eenmaal hebt verstuurd, niet meer terug kunt ha len." „Ieder kind dat gepest wordt, is er een te veel", zegt minister Slob. „We moeten onverminderd alert zijn, zorgen dat kinderen er gewoon bij horen en niet buitengesloten wor den." Hij gelooft niet dat pesten he lemaal uitgebannen kan worden. „Ik denk niet dat het ooit tot nul zal komen. Al moet dat wel onze inzet zijn. We zijn op de goede weg." Podiumdieren boegbeeld van de Indonesische gemeenschap werd 76 jaar. »P7 Nieuwsmedia SPORT12 »P16 FOTO RUBEN OREEL Pestkop verliest terrein Jongens worden op de basis school vaker gepest dan meisjes. Op de middelbare school is er geen verschil meer tussen hoe vaak jongens of meisjes het slachtoffer worden van pesten. Opvallend is dat internetpesten - via sociale media of appjes - niet toeneemt. Hanneke Keultjes Den Haag maandag 17 september 2018 24°C Zomerse warmte in september pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1