Rammelbakkenreis naar Zuid-Frankrijk 18 ZEELANI Burgemeester blijft vertrouwen houden Boksen voor mensen met Parkinson Van den Tillaar zei dit zaterdag in Ritthem, waar hij zaterdag het nieuwe onderkomen opende van de Alfa Compagnie van de Nationale Reserve (Natres) aan de Zandweg in Ritthem. De voormalige locatie van aannemer Poelman is een tijdelijke oplossing, benadrukte de burge meester. „Het plan was, en is nog steeds dat de Nationale Reserve straks een plek vindt op de nieuwe Marinierskazerne. Daar gaan we nog steeds vanuit." Oorzaak „Je ziet dat de uittocht ook bij an dere defensie-onderdelen speelt", relativeert Van den Tillaar. „Mensen vertrekken ook bij de Luchtmobiele Brigade en bij de Commando's; on derdelen waar de factor 'verhuizen naar Vlissingen' helemaal niet speelt." De burgemeester zoekt de oorzaak eerder in de aantrekkende economie. „De economie is boo ming. Er wordt hard aan mensen getrokken door het bedrijfsleven. Vaak kunnen ze er ook beter verdie nen. Wij kunnen een plek bieden die ze bij Defensie 'fitfor purpose' noemen Aan de argumenten die voor Vlis singen pleiten is volgens hem niets veranderd. „Natuurlijk is Michiel de Ruyter een mooi symbool maar niet echt een argument. Veel belangrij ker is dat wij ruimte te bieden heb ben en dat we op de grens van land en water liggen. Zeventig hectare, waar vind je dat nog? Wij kunnen een plek bieden die ze bij Defensie zo mooi 'fit for purpose' noemen." Het nieuwe onderkomen van de Natres is nu het enige defensie-on derdeel in de provincie. Van den Til laar zei blij te zijn dat de Natres voor Vlissingen behouden is. „Normaal gooi je geen oude schoenen weg, voor je nieuwe hebt, maar de mari nekazerne moest sluiten. Het heeft heel wat voeten in aarde gehad maar ik ben blij dat het gelukt is." Reizen De locatie aan de Zandweg zal met name gebruikt worden voor coördi natiewerkzaamheden door de staf en het volgen van cursussen door de manschappen uit de regio. De Alfa compagnie heeft meerdere locaties in het zuiden. Volgens bataljons commandant luitenant-kolonel Arno van Essen is het goed dat er ook een vestiging in Zeeland is. „We vragen nogal wat van mensen in de Nationale Reserve. Ons hoofddoel is bewaken en beveiligen en we voe ren daarin dezelfde taken uit als het beroepsleger. Training en opleiding is daarin van groot belang. Ga er maar vanuit dat je op jaarbasis zo'n vijfhonderd uur moet steken in het werk. We combineren het met een reguliere baan. Als je dan mensen nog zou vragen ver te reizen, zou het wel heel moeilijk worden." GOES Jeannette van der Sman en Jan Dingemanse uit Goes stonden zaterdag met bokshandschoenen tegenover elkaar. De ziekte Parkin son bracht hen samen in het Om nium voor een speciale training van Fysiotherapie Ter Weel en Boxing Goes. Trainer Selim Okkali geeft pittige instructies. Dingemanse heeft door de ziekte moeite met zijn even wicht. Net als hij vindt Van der Sman de bokstraining pittig, maar ondanks dat bevalt het wel. „Je gaat toch op zoek naar iets om te doen en dan is dit wel leuk", vindt ze. Dat is precies wat Ankie Verstelle van Ter Weel hoopte. „Oefeningen waarbij je je arm naar boven moet doen, vervelen na drie keer. Dit is leuker en kunnen patiënten daarom langer volhouden." Met boksen kan Par kinson niet worden gestopt. Maar door oefeningen en medicijnen kunnen patiënten bepaalde dage lijkse vaardigheden, zoals fietsen langer volhouden. Okkali had net een speciale work shop voor Parkinson-patiënten ge volgd toen Verstelle hem bena derde. Hij wil best vaker met deze doelgroep werken. „Voor sommigen is het wel iets te zwaar, maar daar kun je op inspelen." Afhankelijk van interesse van andere patiënten, krij gen de bokslessen voor Parkinson- patiënten een vervolg. IN DE REGIO Concert Grootkoor Zeeland De imker vertelt Filmavond in De Herberg MIJN DORP, MIJN STAD maandag 17 september 2018 WA 'Mariniers komen naar Vlissingen' Vlissings burgemeester Bas van den Tillaar gaat er onverminderd vanuit dat het Korps Mariniers zich vestigt in een nieuw te bou wen kazerne in Vlissingen. Guido van der Heijden Ritthem - Bas van den Tillaar MIDDELBURG Hun Ford Ga- laxy kostte 750 euro. Veel duur der was het om de rammelbak te pimpen tot een rijdende re clame voor Zeeland. Zondag vertrekken Jeanet Luitwieler en Ed van der Stelt in hun Zeeuwse Vuulte met de Ram melbakkenreis naar Zuid- Frankrijk. De Rammelbak kenreis is een tocht voor au to's van voor het jaar 2000 die maximaal 750 euro kosten. Ze rij den in twee weken vanuit Breda naar Nice en terug. Dit 3000 ki lometer lange retourtje-Ri- vièra is 'puur voor de lol', zegt Jeanet Luitwieler uit Middel burg. „Vorig jaar hebben we ook meegereden en toen gin gen we naar Praag. Dat vonden we zo leuk dat we nu weer meegaan." 'We' zijn Luitwieler en haar vriend Ed van der Stelt uit Drie wegen. Hun auto was vorig jaar al gepimpt tot een Zeeuws mo biel en dit jaar hebben ze dat nog verfijnd. 'Zeeuwse Vuulte' hebben ze hun rammelbak ge noemd. Vuulte betekent onkruid, en on kruid vergaat niet. „We hebben vorig jaar inderdaad geen enkel probleem gehad onderweg", zegt Luitwieler. Ze hoopt ook nu weer op een vlekkeloze reis. „Elke dag krijg je opdrach ten waarmee je pun ten kunt verdienen en aan het eind is er een prijs." Meestal is dat gratis deel name voor de Rammelbak- kenreis van het volgende jaar, maar Luit wieler en Van der Stelt gaan in 2019 hoe dan ook mee. „We hebben ons al ingeschreven voor vol gend jaar. Dan rijden we naar Boedapest." De Zeeuwse Vuulte trekt on derweg veel bekijks. „We krij gen vaak enthousiaste blikken van mensen en leuk commen taar. We zijn vorig jaar ook een paar keer aangehouden door de politie, maar niet omdat ze twijfelden aan de auto hoor. Dat hoeft ook niet: hij is ge keurd en verzekerd." MIDDELBURG Het Grootkoor Zee land geeft vrijdag een concert in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Solistische medewerking wordt verleend door de jonge musici Ma rijke Loopers als sopraan, Erica Vogel als fluitiste en pianist Mark Brand wijk. Het concert begint om 20.00 uur. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar via zing@groot- koor.nl en bij Tourist Shop Middelburg. Meer informatie: grootkoor.nl. GOES MEC de Bevelan- den houdt woens dag de activiteit 'De imker vertelt' om 14.45 uur bij de Hol- landsche Hoeve. Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen mee doen. Imker Jan Honing komt vertel len over zijn eigen bijenvolk. Daarnaast krijgen de kinderen een echt imkerpak aan en mogen zij een kijkje nemen in de bijenkast. Ook wordt er honing ge proefd en gaan ze lippenbalsem maken van echte bijenwas. VLISSINGEN De Herberg houdt vanavond een film avond. ledereen is welkom om te kij ken naar de docu mentairefilm 'Young at Heart'. Het waar gebeurde verhaal gaat over de laatste repetitieweken van een koor waarvan de gemiddelde leeftijd 81 jaar is. De filmavond begint om 19.30 uur. Na afloop is er ruimte voor ge sprek. De Herberg is ge vestigd aan het Bellamypark 151. Toegang is gratis. VLISSINGEN Op het Bellamypark in Vlissingen brandt sinds zaterdag een eeuwige vlam voor de wereldvrede. Burgemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis, over handigde in de Sint Jacobskerk het vuur vanuit haar ge meente aan haar collega Bas van den Tillaar. Samen met Anna Coppens, voorzitter van World Peace Flame, ontstak die de Vredesvlam in het centrum van zijn stad. Doel van het initiatief is mensen te inspireren dat ieder mens een rol kan spelen in het bereiken van vrede, foto ruben oreel DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Acti viteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Adelaars traat 26,13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Kloostergan gen, Abdij 6, 08.00-18.00 uur: Tentoonstelling 'Achter de schermen van migratiema- nagement'Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verzamel- markt; Vergulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volksdansen; De Manteling, 13.30 uur: Middag cursus 'Omgaan met mensen met dementie'; Cinema Mid delburg, 14.00 uur: Vertoning 'Ceres'; Pakhuis 22,19.30 uur: Training 'Ruimte innemen en grenzen stellen' OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Taai huis Walcheren organiseert workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; De Herberg, Bellamypark 151, 19.30 uur: Filmavond 'Young at Heart' WESTKAPELLE WoZoCo De Kreek, Krekepad 37,14.30- 16.30 uur: Optreden 50+ koor De Zilvermeeuwen. VREDESVLAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18