Schoolschutter overmeesterd door docenten II 3 dagen Giethoorn 9 klaasintocht in het gezelschap van opa en oma Zorreguieta en dronken dan steevast koffie bij MeGusta!. Be drijfsleider Larissa Keijzer: „Eén keer liet Amalia hier haar pietenpet liggen, Willem-Alexander kwam hem toen nog zoeken." Willem-Alexander en Maxima schenken op vroege weekendochten den net als andere ouders koffie tij dens hun bardiensten bij hockeyclub HGC. En ze zijn, als hun reizen en overige werkzaamheden het enigs zins toelaten, enthousiaste suppor ters van de hockeyteams van hun dochters. Net als hun vader en diens broers vroeger in Lage Vuursche, trokken de prinsesjes jarenlang met Sint-Maar ten met lampionnen langs de deuren op landgoed De Horsten, voor een liedje in ruil voor een snoepje. Buur man Gerard Oliehoek, woonachtig aan de Raaphorstlaan: „Dan opende ik de deur, zag ik drie schattige prin sessen en achter hen Maxima en dan dacht ik wel: wat bijzonder eigenlijk. Maar zij kregen gewoon één snoepje, net als de andere kinderen die met Sint-Maarten aanbellen." www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zocPg Rond half negen gistermorgen be trad de 16-jarige scholier het terrein van het Kennis- en Expertisecen trum (KEC), een school voor spe ciaal onderwijs in de Roermondse wijk de Donderberg. Hij had onder meer een licht vuurwapen, messen en een bijl bij zich. Buiten en bin nen loste de jongen enkele schoten. Er raakte niemand gewond. De schutter werd door docenten geblokkeerd, vertelt een leraar die het incident van nabij meemaakte aan deze krant. „Ze zijn echte hel den. Ze praatten op hem in, over meesterden hem. Wat zij hebben gedaan is geweldig. Ze hebben er ger voorkomen." Op school is de schok groot: „Het is absurd. Pas op de fiets naar huis besefte ik wat er is gebeurd. Dit zijn dingen die je normaal uit Amerika hoort." Ouders van de leerlingen en Het motief van de 16-jarige schutter, een wapenliefhebber, is niet bekend burgemeester Rianne Donders van Roermond prezen de alerte docen ten eveneens. Donders: „Ze zijn heel dapper geweest, dat is iets om heel trots op te zijn." Het motief van de schutter, vol gens zijn Facebookprofiel een fer vent wapenliefhebber, is niet be kend. Wel zou hij ruzie hebben ge had met een andere scholier. Op zijn profielpagina poseert de 16-ja- rige Limburger op verschillende fo to's met wapens als luchtbuksen en messen. Maar volgens de docent was er geen aanwijzing dat dit eraan zat te komen. „Al weet ik niet of zoiets überhaupt te voorzien is." De schutter werd kort na het inci dent gearresteerd. Bij de huiszoe king troffen agenten ook nog pep- perspray en messen aan. Een vader van een vorig jaar ver trokken leerling van de Roer mondse school wijst erop dat daar vaker problemen zijn rond pesten en geweld: „Er zitten veel pro bleemleerlingen. Kinderen met so ciale problemen, autisme, adhd: het is een heel breed spectrum", vertelt de man. „Ze moeten daar echt wak ker worden: er moet een beveiliger komen." De docent herkent de klachten niet: „Op iedere school gebeurt van alles, we hebben hier leerlingen met allerlei problemen. Maar een beveiliger gaat niets oplossen. Als iemand iets echt wil, komt hij toch binnen. Al heb je hier tralies voor de ramen." Vanmiddag is er een informatie bijeenkomst op de school, daarbij is slachtofferhulp aanwezig. Beijersbergen, mijmerend: „Ach, ik snap ook wel dat we Maxima nu min der vaak bij de Albert Heijn zien. Een koningin die een zak aardappels in een winkelwagen legt, dat geeft toch geen pas?" Sinterklaas Beijersbergen pikt net een bestelling op bij boekhandel De Kier aan de Langstraat, ook al zo'n vast adresje van de Oranjes in het Wassenaarse Een koningin die bij Albert Heijn een zak aardappels in een winkelwagen legt, dat geeft toch geen pas? centrum. Maxima slaat hier wel sin terklaascadeaus voor haar dochters in, verklapt verkoopster Eva de Jonge, terwijl ze laatst ook prinses Ariane als klant had. Heel Wassenaar gaat er nogal op prat op dat het gezin van Willem- Alexander betrekkelijk normaal kan leven in de gemeente. Ze worden niet gefotografeerd als ze voorbij fietsen. Ze bezochten jaren achtereen betrek kelijk anoniem de plaatselijke sinter- incl. diner 4 dgn Sauerland HP 3 dgn Twente diner zaterdag 15 september 2018 Kijk op de site bij /video hoe Wassenaarders genoten - van de koninklijke familie Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting GO in Wassenaar Een 16-jarige jongen heeft gis terochtend enkele schoten ge lost bij zijn school in Roer mond. Docenten konden de zwaarbewapende scholier over meesteren. Niemand raakte ge wond. „Het zijn echt helden." Niels Klaassen Roermond Burgemeester Donders is trots op de docenten, fotoanp Kijk op de site bij /video waar medescholieren vertellen over het incident ILLUSTRATIE MARK REIJNTJENS -Ton Beijersbergen, inwoner van Wassenaar Voor maar: 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hajé Hotel Heerenveen 1 keer een 2-gangen diner met koffie of thee na 1 keer een rondvaart van 1 uur door Giethoorn Gratis wifi en parkeren. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Nesselbach (7,9) 4* Resort Bad Boekelo (8,1) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3x een 2-gangen diner lx diner (hoofdgerecht) Gratis Sauerlandkaart Incl. hapj e van de chef Vanuit dit, in Heerenveen gelegen hotel, bezoek je eenvoudig het mooie Giethoorn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9