Zij Iet op de prijs, hij niet Geld geluk Tessa en Yamiro wonen in een koopwoning, een rijtjeshuis met twee etages, in Dordrecht. wg magazine 33 Yamiro: „Ik ben tevreden met mijn inkomen. Doordat ik sinds kort in ploegendienst werk, komt er 19,2 procent aan salaris bij." Tessa: „Jij had al zo jong een vaste baan." Yamiro: „Vanaf mijn zestiende. Eerst zeven jaar bij een elektro- bedrijf." Tessa: „In je nieuwe baan ben je erop vooruitgegaan." Yamiro: „Daarom kon ik een hypo theek krijgen. Het huis kost 170.000 euro." Tessa: „Het is best ruim." Yamiro: „Zo'n 90 vierkante meter." Tessa: „Ik woonde tot maart nog bij mijn moeder. Ik heb me op mijn achttiende ingeschreven voor een huurwoning. Ik dacht: kunnen we samen huren." Yamiro: „Mooi niet, ik vind huren weggegooid geld." Tessa: „Mij leek kopen doodeng. Maar je hebt groot gelijk." Yamiro: „Ik betaal de hypotheek. Zo'n 650 euro." Tessa: „Voor de andere lasten, zoals gas, licht en internet, stort ik 130 euro per maand op Yamiro's rekening." Yamiro: „Die vaste lasten hebben we bij elkaar opgeteld en gedeeld." Tessa: „Ik krijg een minimumsala ris, want ik ben nog in opleiding. We hebben een gemeenschappe lijke rekening waarvan we bood schappen doen." Yamiro: „We storten ieder 400 euro." Tessa: „300 toch?" Yamiro: „Kan wel. Daar doen we de boodschappen van. In het begin van de week gaan we meestal samen met de auto." Tessa: „Yamiro pint dan altijd, want ik vergeet geregeld mijn por temonnee." Yamiro: „Zodra we de winkel bin nenstappen vraag je: 'Heb jij je por temonnee bij je?"' Tessa: „Haha. Ik denk wel dat ik meer oplet wat dingen kosten. Als er twee soorten kaas zijn, en de ene kost zes en de andere vier, pak ik de goedkoopste, jij de duurste." Yamiro: „Klopt. Ik kijk er eigenlijk niet naar." Tessa: „Dat leer jij dan weer van mij. Ach, we komen geen geld te kort." Yamiro: „We hebben ook een geza menlijke spaarrekening." Tessa: „Maar het geld staat nog op de eigen rekening. Het doel is om het huis te verbouwen." Yamiro: „Plafondspotjes erin, alles laten stuken." Tessa: „Dat kost wel wat. Voor de inrichting hebben we vier nieuwe eetkamerstoelen gekocht, die waren samen 365 euro." Yamiro: „Als ik echt geld over heb, wil ik motorrijles en een motor kopen." Tessa: „Dat mag je uiteraard zelf bepalen, maar ik vind het niets. Als ik zelf geld zou overhouden, kocht ik liever een Renault Clio. Nu ga ik met het ov naar mijn werk en stu die, en in het weekend kan ik ook in Yamiro's auto rijden. Die is heel goed. Yamiro koopt altijd dure din gen die goed zijn en lang meegaan." Yamiro: „Daar ben jij helaas heel anders in. Zoals met die oordopjes." Tessa: „Hou op zeg. Zo stom van me. Ik heb al zo vaak oordopjes van slechte kwaliteit gekocht die dan weer kapotgingen." Yamiro: „Of die je kwijtraakte." Tessa: „Ja. Wat dat betreft zijn we totaal verschillend. Ik koop ook veel goedkope kleren." Yamiro: „Ik koop minder kleding, maar duurder." Tessa: „Mijn sportschoolabonne ment is ook goedkoper: 19 euro per maand." Yamiro: „De mijne is 27,50." Tessa: „Ook weer een verschil." Yamiro: „Gelukkig respecteren we elkaar daar wel in." 41 O -€2000 €2000 - €3500 n €3500 - €5000 €5000 of meer EU Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tessa den Boef (21) leerling- operatieassistent Yamiro Waltheer (24) E&l-technicus (storingsmonteur) bij een voedings middelenbedrijf. Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Tessa: Roze 'custo- mized' schoenen van Asics, van zo'n 60 euro. „Ze zagen er op de website heel mooi uit, maar de verf ging er meteen af. Ik heb ze weggegooid." Yamiro: Een BMW van 13.000 euro. „Niet zuinig en heel veel onkosten." Beste koop Tessa: Laptop, was 800 euro. „Veel sneller dan mijn vorige." Yamiro: Kia Picanto, nieuw gekocht (wit met oranje velgen). „Met mooi geluids systeem erin, daar kan ik enorm van genieten." Tekst EDITH ANDRIESSE ToK. ARIE KIEVIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99