Libris De IHORRECKE Geschiedenis Prijs 2018 genomineerden zijn: JIL HET Bekendmaking winnaar 28 oktober tijdens het radioprogramma OVT op radio 1. Boeken bestellen via www.libris.nl. Geen bezorgkosten voor boekbestellingen vanaf 15,00. Kijk voor een Libris-boekhandel in de buurt op www.libris.nl BIDGRRFIE URN EEN STRRTSMRN Refl| Rerts Remieg Aerts Thorbecke wil het. Biografie van een staatsman Johan Rudolf Thorbecke (1798-1872), afkomstig uit een berooide Zwolse familie, maakte carrière als classicus, filosoof, historicus en jurist. Van 1848 tot 1872 legde hij als grondwetgever, Tweede Kamerlid en premier van drie kabinetten zijn wil op aan de Nederlandse politiek. Hij richtte Nederland in. Voor zijn vrienden, vrouw en kinderen bleef hij altijd: Thorbecke. Maar zijn huwelijk met zijn 'Madonnaatje' Adelheid Solger is een van de tederste romances van de negentiende eeuw geweest. Gebonden 40« JeVolkskrant RUKS MUSEUM VDfO E5BMH NIEUWSBLAD fïw LIBRIS Frits van Oostrom Nobel streven. Het onwaarschijnlijke maar waargebeurde verhaal van ridder Jan van Brederode Rond 1372 kwam op het luisterrijke kasteel Santpoort Jan van Brederode ter wereld in de meest gezegende omstandigheden. Een kleine veertig jaar later sneuvelde hij roemloos, als ridderlijke huurling, in de fameuze Slag bij Azincourt. Nobel streven reconstrueert, als een historische detective, de loop van dit bizarre leven tot in verbluffende details. Frits van Oostrom heeft de geschiedenis van Jan van Brederode, en heel de rijke wereld daaromheen, vervat in een meeslepend en virtuoos verhaal. OA 99 Gebonden Hella en Sandra Rottenberg De sigarenfabriek van Isay Rottenberg Een oproep over geroofd joods bezit brengt Hella en Sandra Rottenberg op het spoor van de sigarenfabriek die hun grootvader, Isay Rottenberg, in 1932 over nam in het stadje Döbeln. In Duitse archieven vinden ze een schat aan documenten, waarin op de voet te volgen is hoe de Nederlands- joodse ondernemer Rottenberg onverschrokken strijd levert om zijn bedrijf in nazi-Duitsland te behouden. Waarom stapte hij in dit avontuur? En waarom bleef hij toen Hitier een halfjaar later aan de macht kwam? 01 99 Paperback I Ook als ebook Gabri van Tussenbroek De toren van de Gouden Eeuw. Een Hollandse strijd tussen gulden en God Amsterdam 1645. Naast het oude, aftandse stadhuis staan de geblakerde resten van de Nieuwe Kerk die in vlammen is opgegaan. Burgemeester Willem Backer wil niet alleen het herstel van de kerk, maar ook een toren van meer dan honderd meter hoog. Maar een jaar later pleiten Backers tegenstrevers voor een nieuw stadhuis, dat al snel alle financiële middelen opeist. Interne verdeeldheid en internationale spanningen leiden tot een verbeten machtsstrijd onder de Amsterdamse regenten. De inzet is niets minder dan de macht over de rijkste stad ter wereld. Paperback Piet Hagen Koloniale oorlogen in Indonesië Piet Hagen Koloniale oorlogen in Indonesië. Vijf eeuwen verzet tegen vreemde overheersing Portugezen, Spanjaarden, Engelsen, Fransen, Japanners, en met name ook de Nederlanders, voerden hun koloniale oorlogen in de archipel vooral vanwege economisch gewin. Door de brede aanpak is het boek ook meteen een naslagwerk over de geschiedenis van Indonesië. Het laat zien hoe behalve vrijheids drang ook de islam een belangrijke rol speelde in het verzet tegen vreemde overheersers. Gebonden Ook als ebook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 80