beetje raar van, al probeerde ik - en de mensen om mij heen - dat te relativeren. En dan ineens ruim je poep en kots op en huilen kinderen op momenten dat het jou helemaal niet uitkomt. Dan moet je je overgeven aan het leven en leer je dat het bestaan helemaal niet om jou draait. Ik houd van muziek maken, maar zangeres is zo'n egocentrisch beroep, zo een dimensionaal. Ook dat hele BN'erschap, het is allemaal zo „Niet nep, maar beperkt. Je went er als artiest aan dat iemand je koffers draagt. Thuis kruip ik met stoffer en blik over de vloer om de rotzooi van de kinderen op te ruimen. Tegenstrijdig, want op het vlieg veld van Istanbul stond ik te wachten tot de crew alle koffers in een busje had gela den. Nu til ik zo'n koffer zelf op." „Dat hoop ik. Ik vind het knap hoe vrij mijn moeder mij liet. Al rond mijn twaalfde, dertiende hing ik met een groep alto's in het Vondelpark. Daar lie pen ook junkies en zwervers rond. We experimenteerden met alcohol, sigaret ten, we blowden. Mijn moeder wist dat, maar liet mij mijn eigen grenzen ontdek ken. Ik kan dat niet, vrees ik. Kan me niet goed voorstellen dat mijn dochter daar later rondhangt en dat ik zeg: doe je ding maar, hoor.Ik krijg er trilhandjes van." „Met geen tien paarden krijg je me hier weg. Ik floreer bij het bruisende van de stad, wil nergens anders zijn. Op het plat teland zou ik echt inkakken, vermoed ik. Bovendien weet ik dat dit geen slechte plek is om op te groeien. Wij hadden junks in de staat, stront voor de deur. Dat heeft me, op een goede manier, gehard. Je kunt wel alle obstakels weghalen voor je kind, maar dan wordt het zo'n halfbak ken ei. Dat wil je toch niet?" De wereld van Caro Emerald ziet er anno 2018 volstrekt anders uit dan tien jaar ge leden. In 2008 zong ze onder de naam Caro op AT5 voor het eerst het nummer Back It Up. Het sloeg zo aan dat producen ten David Schreurs en Jan van Wieringen een album met haar maakten. Dat de- buutwerk uit 2010, Deleted Scenes Brom The Cutting Floor, werd met bijna 1,5 mil joen verkochte exemplaren een interna tionaal succes. De nummers waren hoofdzakelijk van de hand van songwriter David Schreurs en de Canadese tekstschrijver Vince De- Giorgio - Caro Emerald leverde een be scheiden bijdrage. Mede dankzij een uit gekiende marketing- en imagostrategie stond 'het merk' Caro Emerald vanaf het begin als een huis. Ze was al snel de klas siek gestileerde zangeres: rode lippenstift, een bloem in het donkere haar en vintage jurken, vaak met polkadotpatroon. Nep? Je groeide op in Amsterdam, jouw kinderen ook. Wordt het eenzelfde opvoeding? Moet je dan wel in Amsterdam blijven wonen? 101 zaterdag 15 september 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 76