[f^| Sieraden met koninklike allure gr. W Goeie zaak I v r' r I 4 nu «ii Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. In het winkelpand, dat op steenworp afstand van het Haagse Binnenhof ligt, leidt directeur Erik Nieuwen- huys (60) de klanten langs de handgemaakte sieraden. De pronkstukken worden boven de winkel gemaakt door drie goudsmeden, onder leiding van Reinier Brom (links op de foto). „Wij zijn een van de wei nige Nederlandse juweliers die in eigen huis hun eigen juwelenlijnen maken." Nieuwenhuys werkt hier al meer dan 35 jaar. „Toen ik begon, stonden we met vier man in de winkel. Nu heb ben wij een filiaal voor ju welen en een tweede filiaal voor horloges, met meer dan twintig man personeel. Ik heb het zien groeien." Nieuwenhuys is trots op het ambachtelijke aspect van zijn vak. Samen met Brom en shopmanager Paul Cieremans (rechts op de foto) is hij altijd op zoek naar mooie edelstenen voor nieuwe creaties. „We reizen regelmatig naar het buiten land. Op verzoek van een klant werken we nu aan een sieraad, waarvoor we na lang zoeken de juiste edel stenen in Bangkok vonden. Die slijpen we ter plaatse, en terug in Den Haag ont werpen wij het bijpassende juweel." Het echte werk in Broms atelier begint pas nadat de klant akkoord is met het ontwerp. „Zo is de koper van begin tot eind bij het creatieproces betrokken. Dat maakt het persoonlijk." Vorig jaar vierde Steltman zijn honderdjarig jubileum. Sindsdien mag de juwelier zich officieel hofleverancier noemen. „Dat predicaat krijg je wanneer je honderd jaar bestaat en je je verdien stelijk manifesteert." De Oranjes zijn zeker geen vreemden bij de juwe lier. Zo dragen Willem- Alexander en Maxima regel matig creaties van Steltman en worden hier de diade men van de koningin onderhouden. Ook de ver lovingsring van Maxima en de trouwringen van het koninklijk echtpaar komen uit de werkplaats. 41 r te a nifc't ♦WFi "i Teksl SAMUELBOM Polo JOOST HOVING Er komen mannen die een trouwring zoeken, maar ook de leden van het Koninklijk Huis be zoeken juwelierszaak Steltman in Den Haag vaak en graag. Steltman Juwelier, Plaats 26, Den Haag magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71