Cubacrisis Voorti/oord CASOORTHUYS OPTOURNEE SCHOOLWISSEL Altijd als mensen enthousiast vertellen over wat een geweldige vakantiebestemming Cuba is, dwalen mijn gedachten af. Ik wil er niets over horen, over de indrukwekkende sigarenplantages, de kleurrijke Cadillacs in Havana, de rumovergoten feestjes in het tropi sche Santiago de Cuba en de salsaclubs in het Unesco-stadje Trinidad. In 1998 was ik in Cuba. In een Fiatje Seicento scheurden we kriskras het land door. Bij een bed and breakfast in het noorden van het land bood de vrouw des huizes aan een avondmaaltijd te bereiden. Ze had een prachtige witvis in de vrie zer, zei ze. Dat leek ons wel wat, want we hadden tot dan toe vooral kip, bonen, rijst, bonen, kip en rijst gegeten. Vanuit het slaapkamerraam zag ik hoe de kokkin de vis ontdooide in een emmer water, die ze in de zon zette. Om een lang verhaal kort te maken: we liepen een forse voedselvergiftiging op. We voelden ons zo ziek, dat we niet in de benauwde bed and breakfast wilden blijven. We pakten onze spullen en reden naar de kust, om daar op krachten te komen. Bij een scherpe bocht in de kustweg ver loor mijn reispartner de macht over het stuur, waarna we een meter of vier een ravijn inkukel- den. De schade: een gebroken vooras en - erger - twee gebroken rugwervels. Enkele vissers zagen het ongeluk, rolden me in een tafellaken en reden me naar een ziekenhuis, waar ik werd getrakteerd op spierverslappers, pijnstillers, sigaren en rum. Ik heb altijd vrij laconiek gedaan over mijn rampspoed in Cuba. Behalve een flinke afslank- kuur en chronische rugpijn, was ik goed wegge komen. Bovendien had ik een sterk verhaal voor op verjaardagen en partijen. Toch denk ik dat ik niet honderd procent ongeschonden uit mijn Cubacrisis ben gekomen. Ik weiger nog steeds te luisteren naar verhalen over dit ge-wel-di-ge vakantieland. En ook het - ongetwijfeld prachtige - verhaal van collega Leo van Marrewijk achter in dit Magazine laat ik dit keer aan me voorbijgaan. ■naga/ine 3 22 Van zijn half miljoen foto's is een selectie te zien in het Nederlands Fotomuseum Na een hartoperatie bruist Gerard Spong weer van de energie. Hij gaat het theater in Vader Pieter ziet zijn kind wegkwijnen en grijpt in Mark Roos E Reageren? magazine@persgroep.nl SMagazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasjade Vries Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Suzanne Eijgenraam, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Annemarie Kleywegt, Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl Instagram VI Facebook IÜJ @admagazine_ U @admagazine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69