W Doesburg treft oude bekende Vjeko Krezo ziet verbeterpunten BARRY VAN DER HOOFT 22 ZEELANE Goes met fitte groep naar Cuijk Ondanks de koppositie in de derde divisie kan Goes nog beter. „Waarom tevreden zijn als we misschien wel twintig procent beter kunnen?" wl Koploper Goes reist morgen met een volledig fitte selectie af naar JVC Cuijk. De Goesenaren wonnen alle competitieduels, terwijl de thuisploeg slechts één keer zege vierde. Trainer Rogier Veenstra keek afgelopen donderdag de wed strijd tegen OFC (2-1-winst) terug. De Middelburger kwam tot een op merkelijke constatering. „Er gaat nog heel veel verkeerd", lacht hij. Een betere start had Goes zich niet kunnen wensen in de derde di visie. De promovendus won de eer ste drie wedstrijden en deelt de koppositie met Jong FC Volendam. „In een fase waarin het goed gaat, moet je soms met je neus op de fei ten gedrukt worden", meent trai ner Rogier Veenstra. Want nog lang niet alles op het veld gaat zoals het moet gaan. „We beginnen aardig aan wedstrijden en pakken het initiatief. Op den duur zet de tegenstander hoger en fanatieker druk. Meestal nemen we dan genoegen met de lange bal. In zo'n fase moeten we rust creëren in balbezit en meer energie steken in vrijlopen. Als dat lukt, kun je de te genstander wegtikken." Veenstra wil voorkomen dat zijn selectie in een te euforische stem ming geraakt. „Waarom tevreden zijn als we misschien wel twintig procent beter kunnen? Willen we echt meestrijden om de titel in de eerste periode of gaan we op de gok verder?" Volgens de Middelburger is het spel van Goes soms 'te passief. „Af en toe twijfelen jongens of ze diep moeten gaan. Andere keren zie ik dat het te laat gebeurt of op een drafje. Op sommige momenten moet je zonder twijfel voluit sprin ten om een teamgenoot opties te bieden." Wedstrijdbeelden Bewegende beelden helpen de oe- fenmeester om zijn bevindingen te duiden. „Op deze manier kan ik mijn spelers confronteren." Hans en Angélique Schalkwijk, de ou ders van aanvaller Steve, leggen alle duels vast. Donderdag bekeek Veenstra de ontmoeting met OFC. Een dag later toonde hij enkele beelden aan zijn selectie. „Elke tweede vrijdag van de maand ko ken twee spelers na de training. Dat gebeurt om beurten. Tijdens het eten kunnen we rustig een aantal momenten terugkijken." Ook gedurende de busreis naar Cuijk zal de coach enkele spelers in dividueel of in duo's bij zich roe pen. Met hulp van zijn laptop geeft hij instructies. „Ik ga uit van spel- principes. Dus ik roep Brian (Meul- meester, de keeper) niet bij me als hij een bal over de zijlijn schiet. Ook laat ik geen moment zien dat Erwin (Franse) zich vastloopt tussen vier man. Het gaat mij bijvoorbeeld om momenten wanneer je wel of geen druk zet." Veenstra maakte tevens tijd vrij om te laten zien wat er wel goed ging. „Dat is ook belangrijk. We staan niet voor niets bovenaan." Over de opponent sprak hij weinig. „Soms kan het spelbeeld heel an ders zijn dan dat je vooraf dacht. We zijn daarom gefocust op ons eigen ^Spd" Willen we echt meestrijden om de titel in de eerste periode of gaan we op de gok verder? HOEK Kyle Doesburg werd afge lopen seizoen met dertien goals topscorer van ASWH. De aanval ler uit Goes had in eerste instan tie wel oren naar een langer ver blijf bij de club uit Hendrik-Ido- Ambacht, maar besloot toch in te gaan op het aanbod om terug te keren bij Hoek. Zijn oud-ploeg genoten ziet hij echter al snel weer terug, want vanmiddag staat Doesburg met Hoek tegen over ASWH. Doesburg miste de training van afgelopen donderdag door een ouderavond op het Ostrea Ly ceum in Goes, waar hij werkt als docent Economie en ook mentor is van VWO 3. „Jammer, maar werk gaat nog altijd voor. Onder zo'n ouderavond kan ik niet uit." Vanmiddag speelt hij met Hoek de vierde wedstrijd van het sei zoen in de derde divisie. Na twee overwinningen volgde vorige week een onnodige nederlaag bij FC Lisse (3-2). „We hadden nu op negen punten moeten staan", vindt Doesburg. Vandaag krijgt hij daar een nieuwe kans voor, tegen zijn oude ploeg ASWH. Hij startte er onder de vleugels van de ervaren trainer Jack van den Berg. Half februari vertrok hij echter van de ene op de andere dag, naar top club Katwijk. Cesco Agterberg werd aangesteld als zijn opvolger. „Hij zei tegen mij: geef me twee, drie weken om te kijken welk vlees ik in de kuip heb. Met Jack had ik al be sproken dat ik bij ASWH zou blijven, daarna hoorde ik lange tijd niets van de club. Andere jongens tekenden wel bij, waar door ik zoiets had van: ik ga ook verder kijken. Ik heb een gesprek gehad met Smitshoek, daarna belde Hoek om een afspraak te maken. We waren er snel uit." En nu staat hij tegenover zijn vo rige club. „Ik vind het leuk dat ik ASWH al zo vroeg in het seizoen tref. En het lijkt me nog leuker om vandaag drie punten tegen ze te pakken." Column De eerste keer dat ik Adrie Poldervaart sprak, was in maart 2013 na Zwaluwen-Hoek. Ik had al goede verhalen over hem ge hoord en die werden in dat ge sprek direct bevestigd. Een fijne, aimabele man, met verstand van het spelletje, die een wedstrijd nuchter kan analyseren. Ik kwam hem daarna vaker tegen, de laat ste keer was in december 2017 bij de wedstrijd Barendrecht-AFC. Ik maakte een verhaal over Lio- nel Fitsch en Thomas van den Houten, die in dat duel tegenover elkaar hoopten te staan. Fitsch was nog niet topfit, speelde eerst met Barendrecht 2 en zat daarna nog op de bank bij het eerste. „Ik hoorde dat je kwam", zei Polder vaart na afloop. „Daarom heb ik Lionel erbij gepakt. Leuker voor het verhaal, lijkt me." Naast dat hij een sociale en communicatief sterke man is, is Adrie Poldervaart vooral een goede trainer. Vraag het aan spe lers die met hem werkten, aan mensen die zijn trainingen za gen. Of pak de eindstanden van de afgelopen jaren erbij. Het lin kerrijtje, daar kon je Barendrecht vinden. Het trainersvak combi neerde hij met zijn werk als fysi otherapeut, in twee praktijken én bij Excelsior. Deze zomer werd Poldervaart aangesteld als hoofdtrainer van de Rotterdamse club. Het was volgens veel ken ners een gewaagde keuze, want hij kwam uit het amateurvoetbal. Terwijl het in die wereld voor veel trainers moeilijker werken is dan in het profvoetbal. Bij de amateurs kun je maar drie keer Leukervoor het verhaal, zei de trainer trainen met je selectie en moet je veel zelf regelen. Wie er echt iets van wil maken, iets wil bereiken, moet een workaholic zijn. Adrie Poldervaart is dat en Dick Advo caat schijnt dat ook te zijn. Alleen heb ik er bij Advocaat altijd een heel ander gevoel bij en moet ik meteen aan geld den ken. Iedereen dacht dat het na het fiasco bij Sparta eindelijk klaar was met Advocaat, maar deze week dook de bijna 71-jarige trainer weer bij FC Utrecht op. Bij die club vinden ze dus dat het trainersaanbod flink te wensen over laat, lijkt me. Toch is het een zwaktebod, de aanstelling van Advocaat. Er lopen veel betere opties rond. Want er zijn echt nog veel meer trainers, die net als Adrie Poldervaart een kans verdienen. Alleen hebben die vaak geen mooie carrière als profvoetballer achter de rug en dan begin je in dit land met een flinke achter stand. Daarom hoop ik dat Excel sior dit seizoen richting het lin kerrijtje opschuift en Advocaat laat zien dat FC Utrecht een ver keerde keuze heeft gemaakt. Mis schien krijgen meer 'verrassende namen' dan eens een kans. Morgen speelt VC Vlissingen zijn derde competitiewedstrijd van het seizoen. In eigen huis treft de zon dag-hoofdklasser Unitas, dat tot dusver óók drie punten heeft verza meld. „Het kan beter", stelt Vjeko Krezo. „Naar mijn mening hadden we zes uit twee moeten hebben", vervolgt de 24-jarige centrumverdediger. Op speeldag 1 was Groene Ster nipt te sterk (1-2). „Onnodig", vindt Krezo. Een week later maakte Vlissingen korte metten met De Meern (0-3). „Het had zelfs meer kunnen zijn", blikt hij terug. De zomeraanwinst stipt een essen tieel verbeterpunt aan. „Kansen af maken", zegt Krezo, die geboren werd in de Oekraïense havenstad Marioepol en opgroeide in Rotter dam. „Ik ben van mening dat we ook tijdens de voorbereiding, zoals tegen Kloetinge, de wedstrijd eer der op slot hadden moeten gooien. De marge verhogen, de tegenstan der mentaal breken." Zondag hoopt Vlissingen de zege op De Meern een goed vervolg te kunnen geven. Unitas is om 14.00 uur de opponent aan de Irislaan. „Ik denk dat het een pittige wedstrijd wordt", aldus Krezo. De formatie uit Gorinchem is uitgebreid geanalyseerd. „Het schijnt dat ze graag willen voetbal len door het centrale gedeelte van het veld, niet via de zijkanten. Ze spelen 4-4-2 en willen steekballen geven aan de lopende spitsen." Voor centrumverdediger Krezo en co dus de taak om het spel van Uni tas te ontregelen. „Ik verwacht niet dat we morgen minder zullen zijn. We weten wat onze kwaliteiten zijn en gaan uit van eigen kracht." zaterdag 15 september 2018 GO Veenstra rust niet op zijn lauweren Len Wolters Goes - Rogier Veenstra Goes staat op een reeks van veertien opeenvolgende (na)competitieduels zonder nederlaag. Kyle Dosburg. foto ruben oreel @Barryvdh9 Zwaktebod Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58