is nog ongewis Doorstart ZLM Tour O O) CD O 20 ZE Jarno Mobach langer bij Sunweb Tim van den Broeke verrast in Stadsloop Julius Bliek maakt debuut bij Eagles Groene Ster speelt tegen voortrekker V Jarno Mobach verdedigt ook de komende twee jaar de kleuren van Team Sunweb. De twintigjarige wielrenner uit Philippine, mo menteel actiefin Olympia's Tour, is sinds 2017 actief voor de opleidingsploeg van de Duitse formatie.„Ik denk dat dit voor mij de beste omgeving is om een betere wielrenner te wor den", vertelt Mobach op de site van de ploeg. Eerder werd al bekend dat ook de Zeeuwen Lars Oreel en Timo de Jong volgend jaar op continentaal niveau actief blijven, bij Destil- Parkhotel Valkenburg. Gisteren reed Oreel tij dens de vierde rit in Olympia's Tour in een kopgroep van zes. Acht kilometer voor de meet in Duiven werden ze teruggepakt. Dat Lopers Company uit Goes gisteravond de teamloop van de WEA Stadsloop won, was geen verrassing. Dat Tim van den Broeke de acht kilometer won, was wel verrassend. De beginnend ROC-docent liet de Belg Mels Lambrechts, Job de Feijter, Erwin Harmes en Patrick de Vos zijn hielen zien. Op de meet stopte de tijd van Van den Broeke na 24 minu ten en 42 seconden, een minuutje boven het parkoersrecord van Michel Schrier. Bij de vrouwen vergrootte Monique Verschuure ie dere ronde haar voorspong op Monica San- derse om na 29.06 over de meet te gaan, ook een minuutje boven het parkoersrecord. Julius Bliek debuteerde gisteravond bij Go Ahead Eagles. De Zeeuwse voetballer kwam tien minuten voor tijd in de ploeg toen koplo per Eagles verrassend met 3-2 achter stond bij Jong AZ. Ook met Bliek werd de gezochte ge lijkmaker niet gevonden. Ook Istvan Bakx uit Vlissingen kon dit keer zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. Hij moest na 58 minuten het veld ruimen. Cambuur is nu koploper met 13 punten, Eagles staat nu op één punt tweede. FC Twente staat na de 2-0-zege bij FC Dor drecht derde op drie punten. Tom Boere scoorde niet. Augustine Loof (Koewacht) ver loor met FC Eindhoven van MW (0-1). De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen treffen vanavond een oude bekende in een nieuw jasje. In Rotterdam is Feyenoord Futsal de tegenstander, het voormalige TPP-Rotter- dam. In het voorjaar tekende TPP samen met een basketbal-, hockey- en handbalclub in De Kuip een intentieverklaring voor de opstart van een omnivereniging. Coach Abdul Mar- bah noemde het een doorbraak. „Ik hoop dat de andere eredivisieclubs ons voorbeeld kun nen volgen. Het zaalvoetbal kan erdoor evalu eren, zoals in Spanje en Brazilië is gebeurd." Minderhoud Wielrennen Rugby KUSTMARATHON LEIN LIEVENSE steld en wordt er meer Dat er volgend jaar op za terdag 20 april een wie lerwedstrijd in Zeeland plaatsvindt, staat nage noeg vast. Over het ni veau, de deelnemers en het parkoers van die koers bestaan vooralsnog vooral vragen. Een (groot) deel van die vra gen wordt begin oktober beantwoord. Want dan heeft het be stuur zijn deadline ge- bekend over de toekomst van de wedstrijd die tot dit jaar door het leven ging als ZLM Tour. Het verhaal daarover is be kend: Hoofdsponsor ZLM haakte na 21 jaar af, waardoor een groot gat in de begroting is ont staan voor de Nations Cup-wedstrijd voor de beste renners tot 23 jaar. „Begin oktober komen we bij elkaar om te be slissen wat voor wed strijd we volgend jaar gaan organiseren", ver telt bestuursvoorzitter Kees Veerhoek. „Dan gaan we kijken of we weer een Nations Cup wedstrijd kunnen orga niseren of dat het plan b wordt." Momenteel ligt het tweede scenario het meest voor de hand. „We hebben op dit moment niet voldoende sponso ring om opnieuw een Nations Cup-wedstrijd te organiseren", zegt Veerhoek. Daarmee is er vermoede lijk onvoldoende tijd om het benodigde sponsor geld nog bij elkaar te krij gen. „We zijn nu al zo lang naar sponsoren aan het zoeken", zegt Veer hoek, die daardoor ge noodzaakt lijkt om op plan b over te gaan: het organiseren van een wie lerkoers op dezelfde da tum, op een laagdrempe- liger niveau. Om welk niveau dat dan gaat, kan en wil Kees Veerhoek nu nog niet zeggen. een goede dag heb en denken dat het nooit zo ernstig kan zijn." Maar wel dus. Onderhuids is er een enorme strijd aan de gang. In ruim een halfjaar is Lievense daardoor compleet veranderd. „Van een man die zich 100 pro cent voelde in iemand die zich -100 procent voelt." Zijn conditie is compleet verdwenen. Een strandwandelingetje is er niet meer bij. Met zijn hondje loopt hij buiten slechts enkele tiental len meters. Van dag tot dag kijkt hij hoe het gaat. „Er is niet te zeg gen hoe ik de volgende dag ben. Sterker nog: het is niet te zeggen hoe ik me over een half uur voel." Deze donderdag, op ruim drie weken voor de Kustmarathon, is hij prima opgestaan. Monter doet hij zijn verhaal en hij heeft al zin om de kleinkinderen te zien die tussen de middag komen eten. Lein: „Ik zei vanmor gen zelfs tegen Lenie: 'Als het zo goed blijft gaan, ga ik van daag een stukje fietsen.' Niet ver, zomaar een paar kilometer." Lenie: „Maar dat ben je zo dikwijls van plan." Lein: „Ja, dat klopt. En dan gaat het vaak niet door. Ik heb nu al vier weken niet meer op de fiets gezeten. Je hebt nu ook best kans dat ik over een half uur op bed Lein Lievense, de organisator van de Kustmarathon, is ernstig ziek. De lever kanker is uitgezaaid. Bij de wedstrijden van 5,6 en 7 oktober probeert hij zijn gezicht enigszins te laten zien. Met zijn vrouw Lenie praat hij over de moeilijke periode die ze doormaken. zucht hij later. Maar hij heeft zijn bos krullen nog - ondanks de ver woestende chemokuren - en de wangen van de Walchenaar ver tonen volop kleur. „Heel veel mensen begrijpen er daardoor niks van. Die zien mij dan als ik Lein Lievense is tame lijk opgewekt. Hij zit samen met zijn vrouw Lenie aan de keukentafel van hun nieuwe, fraai ver bouwde huis onderaan de duinen van Zoutelande. De organisator van de Kustmarathon kijkt uit over het dorp en vertelt vrijuit. Op een gegeven moment vraagt hij: „Zie jij nou aan mij dat ik ziek ben? Zou jij denken-als je niets van me af wist - dat het heel slecht gaat? Nee toch?" Lievense heeft uitgezaaide lever kanker. „Het is één grote malaise", ver- zaterdag 15 september 2018 WIELRENNEN ATLETIEK Tim van den Broeke. foto peter nicolai VOETBAL ZAALVOETBAL GO 5 Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle is vijfde gewor den met het Nederlands team op het WK in het Ame rikaans Tryon. Individueel werd hij zeven tiende. 25 Na zo'n 25 jaar heeft Wol- phaartsdijk weer een weg wedstrijd. Wie- lerliefhebbers als Kees Reijn- hout en Martin Boer vonden dat dit moest veranderen en vandaag wordt weer een Ronde van Wolphaartsdijk verreden. 'Met de marathon De rugbyers van Oemoeme- noe wacht van daag in Leiden een lastige op gave tegen- Diok. Het is het laatste duel in de BeNeCup en tegelijkertijd het eerste in de ereklasse. Tien eerdere duels in Leiden wer den verloren. Arwin Willemsen Goes o. Lein Lievense: „Ik heb gewoon driedubbele pech. FOTO FRANK HUSSLAGE Roeland van Vliet Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56