fsM 31 Startgrid in Formule 1 ziet er volgend jaar heel anders uit In Singapore is 'Silly Season' helemaal losgebarsten, na de bekendmaking van de switch tussen Charles Leclerc en Kimi Raikkönen. Hoe ziet de Formule 1-grid in 2019 er voorlopig uit en wie gaat welke stoel nog vullen? MAX MERCEDES Voorlopig het enige team waar hele maal niks verandert. Ook volgend seizoen nog Lewis Hamilton en Valt- teri Bottas in de twee Zilverpijlen. In het 'eigen' Hockenheim had Merce des voor de zomerstop de zaakjes al rond. Eerst tekende Hamilton voor een godsvermogen (een dikke 35 mil joen euro per jaar) bij tot eind 2020. Een dag later bleek ook Bottas voor een fractie van dat bedrag bereid om ook volgend seizoen voor 'wingman' te spelen, met een optie voor 2020. FERRARI De 20-jarige Charles Leclerc voor de 38-jarige Kimi Raikkönen. Een lang verwachte switch die iedereen zag aankomen. En toch was er tot het laat ste moment twijfel of de Italianen het wel echt aandurfden om voor jong ta lent te kiezen naast Sebastian Vettel, die nog tot eind 2020 vastligt. De laat ste keer dat Vettel een jonge, gretige hond (Daniël Ricciardo bij Red Buil) naast zich kreeg, was hij een jaar later vertrokken. In Singapore probeerde hij iedereen wijs te maken dat hij het helemaal geen probleem vindt dat Le clerc straks naast hem zit. „Een heel mooie kans voor Charles", begon hij. „Maar ik vind het ook jammer dat ik Kimi kwijtraak. Met Kimi was er nooit gedoe en dat telt voor mij." De jonge Monegask vertrouwt erop dat hij volgend jaar gelijke kansen krijgt. „Natuurlijk, ik moet nog veel leren en meteen leveren." REDBULLRACING Een nieuw contract voor Daniël Ric ciardo lag al klaar. Alleen de krabbel GP van Singapore ontbrak nog. Maar die kwam niet, toen de Australiër na de GP van Hon garije opeens besloot toch geen trek te hebben in nog een jaar naast Max Ver stappen. Hij bleek toe aan een nieuwe omgeving, die hij vond bij Renault. Verrassend was de naam van zijn ver vanger niet: Pierre Gasly. Op een sponsorevenement van Casio blikte de 22-jarige Fransman deze week in Singapore nog eens vooruit op de sa menwerking met zijn goede vriend uit Nederland. „Wij willen altijd van elkaar winnen, met alles. Wat voorop staat is respect voor elkaar." Aan de sfeer zal het dus niet liggen bij Red Buil, wél aan de motor. Re nault wordt na een jarenlange samen werking ingeruild voor Honda. „Ik heb daar écht heel veel vertrouwen in", vertelde Verstappen. RENAULT Nico Hülkenberg blijft en krijgt in plaats van Carlos Sainz jr. nu Daniël Ricciardo naast zich. Dé verrassing van de coureurscarrousel. Een over stap die niemand had verwacht en ook eentje die voor Hülkenberg wel gevolgen zal hebben. De 31-jarige Duitser begint in Singapore morgen aan zijn 150ste GP, maar stond nog nooit op het podium. Racend voor een middenmotor deed nie mand daar ooit moeilijk over, maar straks met Ricciardo - goed voor 7 zeges en 29 podiums - zal de goedlachse 'Hulk' elke race opnieuw weer op examen gaan voor die slordige 9 miljoen euro per jaar die hij verdient. Het kan niet anders dan dat Ricci ardo een nog veel Marina Bay Street Circuit EB m m ES ES ES ES ES vettere worst is voorgehouden door de Fransen, want voor kampioenschaps ambities stap je nu niet over naar Re nault. „Ik snap ook wel dat Red Buil er nu beter voor staat, maar ik heb geko zen voor de lange termijn", vertelde Ricciardo in Singapore nog eens. HAAS Nog niemand is bevestigd voor het Amerikaanse team. Wel meldde de Deense pers deze week dat de 25-ja rige Kevin Magnussen zo goed als ze ker blijft. De uitgesproken Magnussen staat in de WK-stand achtste met 49 punten, ver voor teamgenoot Romain Grosjean, veertiende met 27 punten. Logischerwijs moet de 32-jarige Fransman na een rommelig seizoen met een paar knullige crashes vrezen voor zijn stoeltje. Wie er dan in zijn auto moet? De verhoudingen met partner Ferrari kunnen wel eens een niet te nemen barrière opwerpen voor de komst van Mercedes-talent Este- ban Ocon. McLAREN De grootmacht van weleer is al even de kluts kwijt en besloot na het ver trek van Fernando Alonso het roer he lemaal om te gooien voor 2019. De ene auto blijft Spaans met Carlos Sainz. De Belg Stoffel Vandoorne moet het veld ruimen voor het Britse toptalent Lando Norris, die eerst nog kampioen in de Formule 2 hoopt te worden. RACING POINT FORCE INDIA Voor de zomerstop nog Force India, nu actief met een iets aangepaste naam en een sloot minder punten, na de overname van het team door La- wrence Stroll. De schat rijke Canadese va der van Willi- ams-coureur Lance Stroll. Geen mens die er dan ook aan twij felt dat zoon Lance volgend jaar een van de roze auto's bestuurt, alleen de beves tiging ontbreekt nog. Naast hem? Hoogstwaarschijnlijk weer Sergio Pé- rez. Kind van de rekening is Esteban Ocon, het grootste talent van de drie, maar financieel de zwakste. TOROROSSO De twee stoeltjes bij het zusterteam van Red Buil Racing zijn officieel nog leeg. Maar voor Esteban Ocon is geen ruimte, zo liet Red Bull-baas Chris- tian Horner zich al eens ontvallen. En ook Stoffel Vandoorne komt niet, ver klapte Max Verstappen in Singapore, waar hij toegaf dat hij al wel weet wie er volgend jaar bij Toro Rosso rijden. „Maar wie, dat ga ik niet vertellen." Wel zeker: Gasly vertrekt en Brendon Hartley zit er flink op de wip. SAUBER Grijze muis in de paddock, maar de komende twee jaar dus absoluut niet, met bijna-veertiger Kimi Raikkönen in een van de wagens. Voor hem is de cirkel nu rond, aangezien de Fin in 2001 zijn Fi-debuut maakte in dienst van Sauber. Wie zit er naast Raikkö nen? Marcus Ericcson neemt jaarlijks veel Zweedse kronen mee, maar het nieuws haalde hij dit jaar alleen door die enorme crash op Monza. Ferrari wil graag Antonio Giovi- nazzi in de tweede Sauber. Net zoals de Italianen Leclerc via die route lieten debuteren. WILLIAMS Tja, Williams... Ooit een superteam, nu alleen nog beroemd van een mooie documentaire op Netflix. Onderaan de WK-stand met 7 schamele puntjes. Lance Stroll is al zo'n beetje vertrok ken. En als Sergei Sirotkin mag blij ven, dan echt alleen vanwege die legio roebels die hij mee neemt. Hoe treurig ook, van wege de banden met Merce des zou het noodlijdende Williams wel eens de enige serieuze optie voor Esteban Ocon kunnen zijn. Andere gegadigden? Reserve-cou reur Robert Kubica, Merce des-talent George Russel en Formule 2-Rus Artem Markelov. zaterdag 15 september 2018 PC Stoeltjes voor 2019 beginnen op te raken Arjan Schouten Singapore DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Een redelijke eer ste dag voor Max Verstappen in Sin gapore, waar hij een tweede en derde trainingstijd neerzette. „Voor ons chassis is dit een mooi rondje, voor onze motor niet echt", zo constateerde hij na de avondtraining waarin Kimi Raikkö nen en Lewis Ha milton een halve seconde sneller waren. „We moeten ergens nog wel iets kunnen vinden, maar of dat genoeg voor poleposition gaat zijn? Ik ben bang van niet. Ik geloof niet dat we hier nog de eerste startrij gaan halen, maar we gaan het natuurlijk wel pro beren. Maar zien hoe dichtbij we komen." Bochtnr. Snelheid (km/u) Anderson Rondes Circuit Kimi Raikkö nen: de cirkel is rond. FOTOGETTY Afstand Winnaar 2017 Morgen, Ziggo Sport 5,063 km 308,843 km L. Hamilton (Mercedes) race: 14.00u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31