Verhuizen Waterschap spaart gezinnen Oeps, ambtenaar staat in Kapelle en bruidspaar in Capelle 2 MAIKEL HARTE Column Wij gaan verhuizen. Het is niet heel spectaculair, het is hemelsbreed zo'n 50 meter verderop, maar het is toch even een geregel. Zodra zoiets bekend is komen er direct allerlei goedbedoelde adviezen: 'Zetje huis eerst op Facebook', 'zorg dat je niet thuis bent als er kijkers ko men', maar ook de gouwe ouwe: 'bak een appeltaart voor een be zichtiging'. Ik vind dat lastig hoor, ik neig toch vooral naar een make laar die het allemaal voor je regelt, maar juist zo'n makelaar vindt dan weer dat je niet thuis moet zijn als hij bezichtigingen komt doen. Maar ik laat toch geen vreemde mensen rondsnuffelen als ik er niet ben? was ik nog alleen en ik weet dat de familie die er woonde met het ge zin aan tafel zat. Niet de lucht van warme appeltaart verwelkomde mij, maar de kaassaus over de bloemkool die op tafel stond. Ik vond het wel wat hebben. En eer lijk gezegd maakte het al niet meer uit hoe het rook. Op het moment dat ik de woning binnenkwam wist ik het: hier wil ik wonen en dan was ik nog niet verder dan de woonkamer en de keuken ge weest. woning die we nu gekocht heb ben. Door de huidige bewoners die ik al kende werd ik tijdens mijn lunchpauzewandeling bin nengeroepen met de vraag of er interesse zou zijn. Ik stapte binnen en ik wist het: dit wordt verhui zen, want als ik dit huis aan m'n vrouw laat zien dan is ze verkocht. Dat was ook zo. Een huis kopen, althans zo er vaar ik het, doe je toch vooral op gevoel. Ik ga dan ook geen appel taarten bakken, trouwens dan is de kans groter dat de brandweer komt dan kandidaatkopers. Ik zie het al voor me zeg: de keuken blauw van de rook, de geur van aangebrande rozijnen, de rook melders die afgaan en dan een jong stel voor de deur die komen kijken. Nee hoor, ik trakteer wel op een appeltaart als ze het kopen. Ééntje van de bakker. Ik trakteer wel op een appeltaart als ze het kopen DESTELLING Vandaag: Politieagent is extra geld dubbel en dwars waard Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters &ER&E ZATERbAS IN SEPTEMBER I Agent breekt hand bij aanhouding Verdeeldheid over zondagopenstelling VLISSINGEN Man opgepakt voor wapenbezit In de landelijke plannen voor een nieuw belastingstelsel voor de wa terschappen is de zuiveringsheffing een van de heikele punten. Nu be talen alleenwonenden één keer het tarief (bij Scheldestromen dit jaar 58 euro) en alle andere huishou dens, ongeacht de grootte, drie keer. De Unie van Waterschappen stelt voor tweepersoonshoudens twee keer het tarief in rekening te bren gen en gezinnen met vier of meer personen vier keer het tarief. Vol gens de berekeningen stijgt het Zeeuwse tarief naar 73 euro. Voor gezinnen met meer dan één kind betekent dat een belastingver hoging die kan oplopen tot 100 euro per jaar. Het Zeeuwse waterschap, dat gisteren zijn standpunt moest bepalen over het nieuwe belasting stelsel, vindt dat veel te ver gaan. Zij vinden drie categorieën vol doende. Ook verantwoordelijk da gelijks bestuurder Denis Steijaert kon zich daarin vinden, al wees hij er wel op dat daardoor het tarief met nog eens vijf euro zal stijgen. Alleen de PvdA en Gert-Jan Min- derhoud (Partij voor Zeeland) stemden daar niet mee in. Zij zijn de voornaamste voorstanders van een heffing op basis van het echte Extra verhoging van de belasting zou huishoudens te zwaar belasten waterverbruik. „Dat is het eerlijkste systeem", zei Paul Weemaes (PvdA). Zijn pleidooi om dat verder te onderzoeken kreeg onvoldoende steun. De Unie van Waterschappen neemt in december een besluit over het nieuwe belastingstelsel, dat in 2022 van kracht moet worden. Verbazing en paniek, zowel in Zee land als in Zuid-Holland. Hoe kon zoiets gebeuren? „Het ging om een Marokkaans echtpaar uit Heerhu- gowaard", vertelt Noomen. „Ze wilden gratis trouwen en hadden de plechtigheid online geboekt. Ik heb vooraf telefonisch gesproken met een contactpersoon en alles leek voor iedereen helder. Ver moedelijk is er in de onderlinge communicatie toch iets verkeerd gegaan." Bruid en bruidegom had den geen moment door dat ze een huwelijk in Zeeland hadden ge boekt. „De plechtigheid bij de ge meente was voor hen een formali teit", zegt Noomen. „Ze hadden er volgens Marokkaans gebruik al drie dagen feesten opzitten. Mis schien heeft dat ook nog een rol gespeeld." Raar Noomen maakte als trouwambte naar al veel mee. „Maar dit... Of het nou om een gratis voltrekking gaat maakt geen verschil. Als trouw ambtenaar bereid je je goed voor. Er was een zaal gereserveerd, we stonden klaar met een team. Als er dan geen bruidspaar komt opda gen sta je toch wel raar te kijken. Toen ik de bruidegom aan de tele foon kreeg, vroeg hij of het moge lijk was om alsnog naar Kapelle te komen. Maar dat kon niet meer." Het echtpaar heeft een nieuwe afspraak gemaakt. In Capelle aan den IJssel. 3 dagen aan de Maas tussen Dinanten Namen zaterdag 15 september 2018 Toen ik destijds het huis kocht, Zo is het ook gegaan met de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik geloof niet meer in de komst van de mariniers kazerne 1041 reacties -TRADITIONEEL de da© van de uitoelekte MILJOENENNOTA EN DAN DINSDAS DE NA&ESCHOUWIN© DOOR DE K.ONIN©... GOES Een agent heeft donder dagavond een gebroken hand opgelopen tijdens de aanhouding van een man aan de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat in Goes. De politie ging daarheen na een melding van geluidsoverlast in een woning. De muziek bleek hard aan te staan. Volgens de politie deed de bewoner van het huis moeilijk. Hij weigerde onder meer zich te identi ficeren. Daarop werd de man aangehouden. Daar bij verzette hij zich hevig. De dader is na een nacht in de cel gisteren met een proces-verbaal op zak naar huis gestuurd. TERNEUZEN Het ligt nogal eens ge voelig, de zondagopen stelling van winkels, zo ook in Terneuzen. Nu mogen winkels er zonder ontheffing van 12.00 tot 18.00 uur open zijn. Het college van B en W wil dat verruimen, van 08.00 tot 22.00 uur, om in de pas te lopen met Sluis en Hulst. SGP en CU zijn zoals verwacht tegen. De grootste partijen TOP/Gemeentebelangen en CDA zijn verdeeld. GroenLinks aarzelt, omdat 'iedereen een rustdag verdient'. Het wordt 27 september een dubbeltje op z'n kant in de gemeenteraad. In een woning aan de Jacob van Ruijsdaellaan in Vlissingen is de bewo ner aangehouden we gens het in bezit hebben van een vuurwapen. De politie doorzocht de wo ning vanwege het ver moeden dat de man een vuurwapen had. Inder daad werd een pistool met patronen gevonden. En verder een taser. De spullen zijn in beslag ge nomen. De man werd aangehouden en voor verder onderzoek naar een politiecellencom plex gebracht. Hij is gis teren verhoord. Tegen hem wordt proces-ver- baal opgemaakt. Als het aan waterschap Schel- destromen ligt, gaat de extra be lastingverhoging voor gezinnen niet door. „Dat zou huishoudens te zwaar belasten", zei Henk Verheuvel (SGP) gisteren in het algemeen bestuur. Rolf Bosboom Middelburg - Henk Verheuvel, SGP Daar stond ze dan in het ge meentehuis van Kapelle. Klaar om het huwelijk te voltrekken van wéér een nieuw bruidspaar. Maar op het afgesproken tijdstip zag Bianca Noomen, zelfstandig trouwambtenaar uit Kapelle, geen bruid en bruidegom. Na een paniekerig telefoontje werd duidelijk waarom: het paar stond bijna honderd kilometer ver derop, in Capelle aan den IJssel. Eldridge Pentury Kapelle Ibis DinantCentre V 2 overnachtingen incL. ontbijtbuffet V Welkomstdrankje en late check-out tot 14 uur Gratis gebruik van Wi-Fi in het hotel Gelegen aan de oevers van de Maas Tip: bezoek de Citadel van Dinant hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2