Royston Drenthe maakt zelf wel uit wat hij doet 28 WIELRENNEN VUELTA A ESPANA A Of Steven Kruijswijk op het eind- podium staat van de Vuelta wordt beslist in de korte spektakeletappe van vandaag. KNVB blij dat duels doorgaan Drenthe is volwassen geworden. Vader van zes kinderen, deeltijd zanger, uitbater van een restaurant in Spanje. En, dat vooral, heringe- treden profvoetballer. De man die als Feyenoord-speler ooit voor mil joenen de overstap maakte naar Real Madrid, en die tot enkele maanden terug officieel gestopt was, wil nu Sparta naar het kampi oenschap in de eerste divisie leiden. Hij ziet er scherp uit, Drenthe. Passend bij de rol die hij sinds enige maanden vertolkt bij de Rotter damse eerste divisieclub. Dragende kracht, uithangbord, baas zonder aanvoerdersband. De Royston Drenthe 2.0, zou je hem kunnen noemen. Iemand die niet alleen zijn gouden tanden kwijt is, ook 21 kilo aan lichaamsgewicht. Dat moest wel, wist hij, om als gepensi oneerd prof nog één maal een co meback te maken. Ook tegen Tel star en Helmond Sport red je het immers niet met een omvang van 95 kilo. Het was een lange, zware weg voor de Rotterdammer, ooit ploeg genoot van Cristiano Ronaldo. „Ik stond achter mijn beslissing om te stoppen met voetballen. Maar nu ben ik blij dat ik weer elke dag op het veld sta. Zo lang mijn lichaam het volhoudt, ga ik door met voet ballen. Zingen is leuk, zaken doen ook. Alleen: voetballen blijft toch het allermooiste. Zeker als het gaat, zoals het nu gaat. Ik ben bijna weer de Royston die door Real werd ge vraagd. Kwestie van karakter tonen. Begrijp je?" Karakter Karakter tonen. Het wil nog we ieens als argument aan worden ge voerd waarom Drenthe nooit alles uit zijn carrière heeft gehaald. Of, beter: het gebrek aan dat karakter. Google de naam Royston Drenthe en het gaat over prostituees die zijn huiskamer leegroofden. Over mil joenen die hij kwijtraakte. Of over zijn voorliefde voor horloges van 80.000 euro. Zelf denkt hij dat het anders zit. „Mijn karakter is nooit het probleem geweest, veel eerder mijn impulsieve movements", zegt hij. „Je hoort zaakwaarnemers vaak zeggen: 'Richt je op voetbal, wij doen de rest'. Doe ik niet aan mee. Ik zit in business, ik zing. Om straks, als het voetbal voorbij is, nog steeds zelf mijn broek op te kunnen houden. Ik bepaal mijn leven." EREDIVISIE Programma Stand Topscorers btandV Ëlptt i Hij is na zeventien kilometer klimmen eindelijk boven op Coll de la Rabassa, maar na de finish weet Steven Kruijswijk (31) niet meer waar hij heen fietst. Geluk kig kan hij alleen maar rechtdoor. Als Kruijswijk rodetruidrager Si- mon Yates voorbij rolt, steekt hij een hand uit. Praten lukt niet meer. De nummers één en drie van de Vuelta happen naar adem, maar toch is daar een blijk van ver standhouding. Noem het in het geval van Kruijswijk gerust een bedankje. „Want Yates reed ont zettend hard. Als hij zo doorrijdt, gaat-ie de Vuelta winnen. En ik kon gelukkig aanhaken." In de voorlaatste bergetappe - de eerste van twee in Andorra - is het Kruijswijk zelf die de finale in de fik zet met een aanval op dertien kilometer van de streep. Daarna ontspint zich een droomscenario. Zijn eerste metgezel in de aanval is Nairo Quintana, al staat die niet te springen om hard door te rijden. Maar zodra Yates en Thibaut Pinot - die met succes op zoek gaat naar een tweede ritzege - aansluiten, wordt voor Kruijswijk de weg naar het eindpodium geplaveid. Con currenten als Alejandro Valverde, Enric Mas en Miguel Angel López bijten zich daarachter stuk op de koplopers. Zelfs de hulp van Quin tana, die zich laat zakken voor een krakende Valverde, kan niet voor komen dat de schade op de streep bijna een minuut bedraagt. Risico Vooraf heeft Kruijswijk al aange kondigd aan te vallen zodra de kans zich aandient. „Als het risico is dat ik uiteindelijk zesde wordt, dan neem ik dat. De kans op een podiumplek moet je niet laten lig gen. Dan moet je durven." Hij wil niet wachten op de laatste berg etappe en dus is daar op dag één in Andorra al de aanval op het po dium. „Ik koers op intuïtie. Wan neer het uitkomt, probeer ik het. Nu ook. Ik was niet eens super- goed, maar kon mooi profiteren," zegt hij als hij achter de hekken verdwijnt voor de dopingcontrole. Mede door zijn toedoen is het klassement overhoop gegooid. Het is een voorbode voor wat komen gaat in de laatste bergrit, weet Kruijswijk. Yates lijkt uit zicht met bijna twee minuten voorsprong, Valverde staat twintig tellen bo ven hem. En Mas en López hijgen Kruijswijk in zijn nek met een achterstand van een halve minuut en minder. „Ik zal slim moeten koersen en niet te gulzig zijn met Kruijswijk op koers voor podium De KNVB is blij dat de aangekondigde staking van de politie is opge schort. Het betekent dat alle profduels van dit weekeinde kunnen doorgaan. „We zijn voor de fans en clubs blij dat er gewoon gevoetbald kan worden", meldde de voetbalbond gisteren. De politie had aange kondigd komend week einde te gaan staken, omdat de vakbonden maar geen akkoord kon den bereiken met het ministerie van Justitie over een nieuwe cao. Zonder inzet van agen ten zouden de nodige wedstrijden in het be taalde voetbal mogelijk niet door kunnen gaan. Zo stond een vraagteken achter de eredivisiewed strijd van morgen in Alkmaar tussen AZ en Feyenoord en dreigden ook wat duels uit de Keuken Kampioen Divi sie uitgesteld te moeten worden. „We zijn blij dat we geen alternatief plan hoeven te gebrui ken", aldus de KNVB. Wu leidt bij KLM Open Volleyballers winnen op WK zaterdag 15 september 2018 GO Royston Drenthe (31) was ge stopt als profvoetballer. Nu is hij weer terug. Niet meer in het shirt van Feyenoord of Real Ma drid, maar in dat van eerste divi sionist Sparta. Dennis van Bergen Rotterdam SPEELRONDE Zaterdag 18.30 uur De Graafschap - VVV ADO Den Haag - PSV 20.45 uur Willem II - Excelsior Ajax - FC Groningen Zondag 12.15 uur AZ - Feyenoord 14.30 uur Heerenveen - Heracles FC Utrecht - FC Emmen NAC - Fortuna Sittard 16.45 uur PEC Zwolle - Vitesse 1El Khayati (ADO Den Haag) 6 2. Huntelaar (Ajax), Van Persie (Feyenoord), Peterson (Heracles) en Sol (Willem II) 4 gespeeld w 9 V pt (v-t) 1 PSV 4 4 0 0 12(14-3) 2 Ajax 4 3 1 0 10 (11-1) 3 Feyenoord 4 3 0 1 9 (12-7) 4 AZ 4 2 1 1 7 (11-4) 5 Heracles 4 2 1 1 7(8-10) 6 ADO Den Haag 4 2 0 2 6(10-9) 7 Willem II 4 2 0 2 6 (7-7) 8 Vitesse 4 1 2 1 5 (6-6) 9 VVV 4 1 2 1 5 (3-3) 10 Heerenveen 4 1 2 1 5 (8-9) 11 FC Utrecht 4 1 2 1 5 (4-6) 12 De Graafschap 4 1 1 2 4 (3-5) 13 Excelsior 4 1 1 2 4 (5-8) 14 FC Emmen 4 1 1 2 4 (4-11) 15 PEC Zwolle 4 1 0 3 3 (4-7) 16 FC Groningen 4 1 0 3 3 (2-7) 17 NAC 4 1 0 3 3 (5-11) 18 Fortuna 4 0 2 2 2 (4-7) Kruijswijk: Podium? Zou wat zijn Daan Hakkenberg Coll de la Rabassa Na etappe: 1 Achter- 0 stand in min 0:30 1:00 10 11 Met nog twee etappes te gaan klimt Kruijswijk terug naar de derde plek. Het podium lijkt haalbaar. VOETBAL GOLF Golfer Ashun Wu (foto) blijft de ver rassende leider van het KLM Open. De 33-jarige Chinees had voor zijn tweede rondgang in Spijk 66 slagen nodig. Hij maakte donderdag al indruk met een rondje van 64. VOETBAL De Nederlandse vol leyballers hebben de eerste zege op het WK in Bulgarije en Italië geboekt. Oranje klopte China in vier sets: 3-1 (25- 21 25-13 23-25 25- 13). De ploeg her stelde zich knap van de verloren eerste wedstrijd tegen Ca nada (0-3). Oranje mikt op een plek bij de eerste vier in de poule. In dat geval is Nederland een ronde verder. Royston Drenthe, routinier bij Sparta. fotomarcodeswart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28