27 de basis voor een profcarrière door hard te zijn voor zichzelf Tadic: Groningen geeft om spelers door zijn acties en doelpunten, maar, zo benadrukt Huistra, toch vooral óók een teamspeler. Een tastbaar voor beeld: „Wij hadden toen de Zweedse linksback Frederik Stenman. Prima speler, maar door Tadic kon hij echt uitblinken. Stenman ging dat sei zoen als de brandweer. Stoomde steeds mee op en wist dat hij pre cies op tijd de bal zou krijgen van Dusan. Dat werd echt een tandem. Frederik ver diende een transfer naar Club Brugge. Ik ge loof niet dat zoiets zonder Tadic was ge lukt. Het be wijs dat Dusan een elftal beter maakt. Dat doet hij nu bij Ajax nog steeds." ren tussen 2010 en 2012? „De overle- vingsmodus", zegt de trainer die nu assistent-coach is van Shota Arveladze bij PakhtakorTasjkent in Oezbekistan. „Ik zie het hier ook. We hebben twee Servische jongens in de selectie. Voet bal in Servië is heel belangrijk, maar in de competitie is het daar sportief en fi nancieel niet te doen. Het belang van slagen in het buitenland is zo groot. Dat merk je aan die jongens. Was bij Dusan ook. Los van de ongekende liefde voor de sport, voelde je vanaf dag één de drive om te slagen. Ja, die overlevings- modus was mooi om te zien." Matavz In Tim Matavz vond Tadic bij Gronin gen snel een (Slavisch) maatje. Na tuurlijk was Tadic een individualist TERUGBLIK op het middenveld. Het wordt inte ressant te zien tot welke combinatie van spelers Van Bommel in de hart- linie van zijn elftal komt. Gutierrez, Jorrit Hendrix en Gaston Pereiro kunnen een trio worden. Maar Gu tierrez kan ook als creatieve aanvul ling op het blok dat Hendrix en Pa- blo Rosario nu bij PSV vormen in dat middenrif. Linkspoten Van Bommel laat nog niet in zijn kaarten kijken. Wel gaf hij gisteren aan dat een middenveld met louter linkspoten (Gutierrez, Hendrix en Pereiro) geen obstakel zou zijn voor hem. Van Bommel: „Die vraag over een volledig linksbenig middenveld had ik wel verwacht. Maar had je soms harde keuzes in de wedstrijd selectie moeten worden gemaakt. In de Champions League mogen bijvoorbeeld telkens maar 18 man op de lijst. Onder anderen Bart Ramselaar zat daardoor uit bij BATE Borisov al eens op de tribune. Jong PSV Vanavond in Den Haag is Rams elaar er echter bij, mits fit, stelde Van Bommel gisteren expliciet. En dat terwijl hij gisteravond al met Jong PSV speelde in de Keuken Kampioen Divisie. „Bart is bewust aan Jong PSV meegegeven", aldus Van Bommel. „Hij is een speler die ritme nodig heeft. Ik had gedacht dat-ie afgelo pen week twee keer zou spelen met Jong Oranje. Maar dat is niet ge beurd. NEC-uit, voor een vol sta dion, lijkt ons dan een goed alterna tief. En ook tegen ADO sluit hij aan bij de selectie." hem ook gesteld als Gutierrez rechtsbenig zou zijn? Je ziet heel veel middenlinies met alleen maar rechtspoten. Dat kan kennelijk wel. Het klopt wel hoor, dat wij nu rela tief veel linksbenige voetballers in de selectie hebben. Maar als het goede spelers zijn, maakt het vol gens mij niet uit." W PSV heeft nu 25 a 27 spelers. Dat betekent soms harde keuzes maken Belangrijker vindt Van Bommel dat 'Guti' al in het ritme van een seizoen zit. Hij speelde competitie met Pachuca en afgelopen week nog 60 minuten in een interland met Mexico. PSV heeft nu 25 a 27 spelers om uit te putten. Dat betekent dat er zaterdag 15 september 2018 Dusan Tadic wordt tijdens FC Groningen - Ajax (2010) hard handig gestuit door Gregory van der Wiel (r) en Toby Alder- weireld. Tadic als Ajacied FOTO'S PRO SHOTS Tijdens Ajax-FC Gro ningen zit vanavond Bobby Mileski ook op de tribune in de Johan Cruijff Arena. Met de eigenaar van een Macedonisch restaurant in Gronin gen had Dusan Tadic als speler van de FC een uitstekende band. Uit eten bij hem was zo'n beetje het meest belangheb bende uitje dat Tadic maakte in zijn Gronin- gen-tijd. „Hij komt uit Macedonië, maar we spreken dezelfde taal", zegt Tadic. „Het eten was vertrouwd en met Bobby kon ik fijn praten over alle belangrijke zaken in het leven. Prettig als je als jonge kerel al leen in een nieuwe stad woont." De herinnering aan de club Groningen is zoet. Tadic: „De eer ste club in het buiten land blijft altijd speci aal. FC Groningen geeft echt om spelers en probeert het hen zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ik wilde inderdaad zo veel mogelijk zelf ont dekken. Uiteindelijk heb je daar meer aan. Het vormt je karakter. Natuurlijk ben ik meer volwassen dan toen, maar qua beleving van mijn sport ben ik nog dezelfde." Érick Gutierrez (I) in duel met Martin Caceres tijdens Mexico- Uruguay. fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27