4 Amstel Live gaat lucht in Hl 24 M Een recordaantal boeren gaf zich op voor de tiende reeks van Boer zoekt Vrouw, die morgen begint. Yvon Jaspers verklaart boerenliefde in zes stappen. „Het programma is intiem, maar dat willen we." ANGELA KIJKT TV De publiciteitscampagne van Nieuwsuur kent geen grenzen. Na een paar gerucht makende nieuwszaken gecombineerd met een serie advertenties in de kranten, volgde gisteravond het klapstuk: nieuwe presentator Jeroen Wollaars zat bij Ivo Niehe. Beter gezegd: mr. TV Show ging bij Wollaars langs tijdens een van zijn laatste dagen als NOS- correspondent in Berlijn. Om met hem te pra ten over 'zijn nieuwe grote liefde' en 'hond met de wonderlijke bijnaam Drieluik'. Alleen Ivo kan die zaken aankondigen alsof hij zojuist ei genhandig het conflict tussen Israël en de Pales- tijnen heeft opgelost of eindelijk die ene smo king gun heeft gevonden die Trump ten val gaat brengen. Ik moet er nog van bijkomen. Een anchor van een serieuze nieuwsrubriek die opendoet voor Ivo Niehe. Ik heb het Clairy Polak, Twan Huys en Mariëlle Tweebeeke nooit zien doen - al heeft Huys daar in zijn nieuwe baan als host bij RTL Late Night nu misschien een beetje spijt van. Jeroen Pauw, Paul Witteman en Eva Jinek ook niet, overigens. Nieuwslezers van de NOS was het lange tijd expliciet verboden om waar dan ook persoonlijke interviews te geven. De kijker moest vooral niet weten of ze getrouwd waren en welke boeken ze graag lazen, want dat zou alleen maar afleiden van de boodschap die ze moeten overbrengen, zo luidde het idee. Maar anno 2018 geldt voor tv-gezichten het zelfde als politici: wie kijkers/stemmers wil trekken én aan zich wil binden ontkomt er niet aan meer van zichzelf te laten zien. Zelfs Nieuwsuur-presentatoren niet. En ik snap de keuze voor de TV Show wel. Hoeveel nieuwe kij kers zal de rubriek netto bereiken met een ad vertentie op de voorpagina van De Volkskrant of NRG Precies. Maar bij Ivo zitten ze wél volop. En al die mensen weten nu dat die leuke frisse presentator, die ze avond aan avond tegenko men bij het zappen, jongensachtig straalt als hij over zijn nieuwe vriendin praat. En al sinds zijn 17de een lege fles port uit 1977 mee verhuist die hij ooit van zijn ouders kreeg. En als diezelfde kijker dan vervolgens óók iets opsteekt over Po len die op grote schaal frauderen met Neder landse uitkeringen, is dat mooi meegenomen. Toch? Dus: wie gisteravond stiekem dacht dat Je roen Wollaars ten prooi is gevallen aan aan- dachtsziek BN'ergedrag ziet het volkomen ver keerd. Door de deur voor Ivo open te zetten, heeft hij als journalist misschien wel iets heel nobels gedaan. American Dream Glennis Grace Dotan komt met muziek Show over overgang INTERVIEW YVON JASPERS DE OPROEP et verhaal van een nieuwe reeks boerenliefdes begint vier maanden geleden. Dan doet Boer zoekt Vrouw de traditionele oproep aan vrijgezellen van Neder land om zich aan te melden voor het dateprogramma. „Daar beleven de boeren eigenlijk een soort coming- out", weet presentatrice Yvon Jas pers, „want op dat moment geven ze toe aan de wereld dat ze enorm ver langen naar een partner. Het maakt ze kwetsbaar, want ze beseffen ook dat miljoenen mensen straks over hun schouders mee kunnen kijken. Ik geloof dat het daar begint, net als voor de mensen die schrijven." i-H=i=in'HJi ien boeren krijgen bij elkaar zo'n duizend reacties. Brieven, mails, foto's. „Soms hele foto boeken of allerlei soorten pakketjes", verklaart Jaspers. „Voor de boeren is dit retespannend. Is er geschreven? Hoeveel? Door wie? Je ziet de meeste Als de liefde er in het begin afspat, hoeft dat nog niet te betekenen dat het iets wordt boeren stralen bij het lezen van de brieven, want eigenlijk is het één groot compliment. Zij hebben die aandacht soms jaren niet gehad. Het kan alle kanten op. Want ja, hier kun je laten zien wie je bent, maar het is ook verneukeratief. Als je als jezelf mooier neerzet dan je bent, bijvoor beeld een foto van jezelf van tien jaar geleden instuurt, dan kom je van een koude kermis thuis en sta je al met 10-0 achter." Jaspers is, zegt ze, 'overal bij en be moeit zich met alles'. Niet alleen de boer leest de brieven, ook de redac tie. „Dat is nodig, want we willen weten wie er in ons programma komt. Ja, dat is intiem, maar daar zijn we op uit. Dat willen we. En als de boer gaat selecteren, ben ik super- streng. Is dit de dame die je echt zoekt? Denk je dat zij het ook leuk vindt in de winter als jij 's morgens om zes uur in de koeienstal staat?" De liefde kan een vervolg krijgen als Yvon Jaspers het erf oploopt met een tasje brieven. De boer selecteert tien vrouwen. „Moet je je voorstel len voor de boer dat daar, daar in dat tasje, jouw toekomst zit. Boer zoekt Met 120.000 bezoekers, 12 heli kopters en 24 acts zorgen de ar tiesten voor een uniek hoofdstuk in de geschiedenis van De Vrien den van Amstel Live. Om in de sfeer te komen, boekte een aan tal zangers vooraf een miniva- kantie. „Meteen toen we op Ibiza uit het vliegtuig stapten, werd er niet meer over werk gesproken. Wel werd gediscussieerd wie welke slaapkamer kreeg", blikt Jeroen van Koningsbrugge terug. Hij is vandaag één van de 51 ar tiesten die zich per helikopter door het land verplaatst. Ook Nick Schilder, van het Volen- damse duo Nick Simon, is er bij. En ook hij ging mee naar Ibiza. „We waren met een man of tien. Allemaal zijn we betrok ken bij De Vrienden van Amstel. We zijn dus collega's, maar we zijn vooral ook vrienden. En wat is er dan leuker dan samen op vakantie gaan?" Naast Jeroen en Nick waren Simon Keizer, Kraantje Pappie, Diggy Dex, Marco Borsato, André Hazes en John Ewbank van de partij. Het is voor het eerst dat De Vrienden van Amstel het land in gaan. De afgelopen edities was Ahoy Rotterdam de vaste thuis basis. Maar het werd tijd voor iets nieuws. Er ontstond een sa menwerking tussen Amstel, The Flying Dutch en evenementen bureau Tribe Company. De grootste uitdaging van het evenement zit 'm volgens mede organisator Yvonne de Liefde van Amstel in het vervoer. „Je moet je voorstellen dat de arties ten allemaal een band bij zich hebben, en dat alles van de ene locatie naar de ander vervoerd moet worden. De artiesten zelf gaan met helikopters, de rest gaat met auto's en vrachtwagens. Alles is tot op de minuut af gere gisseerd." Wollaars zaterdag 15 september 2018 GO NEPPROFIELEN Dotan komt voor het eerst sinds de ophef rondom zijn werkwijze met gebruik van nepprofielen op social media met nieuwe mu ziek. Hij schreef mee aan een nummer van de Australische muzikant Dustin Tebbutt. THEATER Isa Hoes en Me dina Schuurman gaan komend seizoen door het land toeren met Te Lijf, een voorstelling over ouder wor den. De actrices willen met de show, en een boek, de over gang uit de ta boesfeer halen. V ■u 4) In dat tasje zitje toekomst9 Dennis Jansen 44 Een groot aantal Nederlandse artiesten doet vandaag Eind hoven, Zwolle én Amsterdam aan. Het zijn De Vliegende Vrienden van Amstel Live. Bonne Kerstens Aanstaande dinsdagnacht is de ontknoping vanAmerica's Got Talent. Kijk dit weekend op de site bij /show en lees verhalen over de weg naar de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24