Mevrouw gilt nogal niet de ramen open. Ik geneer me rot. Hoe kaart ik dat aan? Wij hebben geen behoefte aan dit contact Joost mag weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Een anoniem briefje schrijven doen we na tuurlijk niet. U wilt niet de rest van uw leven aan uzelf denken als aan iemand die anonieme brieven verstuurt. Buurman of -vrouw een keer beleefd waarschuwen kan natuur lijk. Maar klinkt nogal nuffig. Het woord jaloezie komt ook bij me op. Ik zou het niet doen. Een heel andere optie is de volgende. Als u die buurvrouw tegenkomt, houdt u haar staande en u zegt: 'Wat me nu toch overkomen is! Word ik bij het uitgaan van de supermarkt aangesproken door een mevrouw die een paar huizen verderop woont. Ze zegt: 'Een beetje minder 's avonds kan ook.' Ik zeg: 'Ik mag toch zelf weten wanneer ik het licht aandoe.' Zegt zij: 'Daar heb ik het niet over. Ik heb het over dat lawaai 's avonds. Uit de slaapkamer, of moet ik het soms voor u uittekenen?' Toen ging me pas een licht op. Ik zeg: 'Meid, was het maar waar. Ik sta al weken droog.' 'Oh sorry', zegt ze en weg was mevrouw. Wat zeg je me daarvan? Niet te ge loven toch!?' Is voor deze variant meer moed nodig dan u in huis hebt? Dan raad ik u aan u te wachten tot het weer omslaat en de ramen weer dichtgaan. Net als de boeken in uw tuin. De waarheid 'wij stellen geen prijs meer op regelmatige omgang' is in dit geval niet te verkopen. In geen enkele variant. Zelfs de klassieke smoes 'we kunnen toch vrienden blijven', en helaas hoorde niemand dat zinnetje vaker dan ik, helpt u niet verder. Gelukkig hebben we nog de leugen tot onze beschikking. En omdat liegen niets voor u is, maak ik er een leugentje om bestwil van. Denk eens aan de oude mevrouw Carter, moeder van de Amerikaanse president Jimmy Carter. Me vrouw werd geïnterviewd door een nogal agressieve dame. 'Liegt uw zoon weieens', vroeg zij. 'Hooguit een leugentje om bestwil', zei mevrouw Carter. Naar een voorbeeld van zo'n leugen gevraagd, ver volgde ze met: 'Toen u binnenkwam, zei ik dat ik blij was u te zien.' Zo superieur heb ik het niet in huis, helaas. Maar wat denkt u hiervan? Als uw expat u weer eens uitnodigt, zegt u: 'Beste vriend, mijn man en ik hel pen graag mensen die ons land niet goed kennen. Zo hebben we u ook een eindje op weg kunnen hel pen. Maar nu zijn er andere buitenlanders die onze hulp harder nodig hebben dan u. Dat zult u hoop ik begrijpen.' Simpel, doeltreffend en nauwelijks gelogen! Niet echt aardig? Hoor eens, we kunnen niet alles hebben. 41 magazine 45 PRIVÉFEESTJE. Graag lees ik in mijn achtertuin een mooi boek. Het raam van mijn achterbuur man en zijn vriendin staat deze zomer vaak open, en hun 'privéfeestjes' gaan er luidruchtig aan toe. Mevrouw gilt nogal. Ik geneer me rot. Zal ik een anoniem briefje sturen? Herrie maken, zingen? Weet u een elegante oplossing? EXPAT. Ik (vrouw, dertiger) zit met een ongewen ste vriendschap. Dat zit zo: mijn man verhuurde zijn appartement aan een expat, die vroeg of we wat gingen drinken samen. Nu volgt de ene na de andere uitnodiging. Mijn man en ik concludeerden dat er geen vriendschap in zit. We vinden het las tig dit contact te verbreken. Hoe doe je zoiets? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 111