i 7 INTERVIEW BRITT VAN BAARLEN Britt van Baarlen, die met haar baby vastzit in een hotel in Egypte, wordt overstelpt met reacties van mannen die haar willen helpen en voor het kind willen zorgen. Deze krant zocht Britt op. Al die koekjes en dietoetjesbarin het hotel. Ik dacht dat ik daarvan was aangekomen Normaal gesproken zou je de 18-jarige Rotterdamse totaal niet horen klagen over dit paradijs aan de Rode Zee met wuivende palmbomen, een wit strand en een heldere zee. Ze komt niet voor niets al dertien jaar in Hurghada. Sommige medewerkers kennen haar zelfs nog uit de tijd dat ze er met een pop speelde. Maar de kersverse moeder kan er nu niet van genieten. „Als je de hele dag op je kamer bent, word je daar niet vrolijk van." Het liefst had ze het vliegtuig ge pakt nadat haar zoontje ter wereld kwam. Maar ze wachten nog steeds op een geboorteakte waarmee hij een visum in zijn noodpaspoort kan krij gen. Die komt maar niet omdat de vader van Yassin niet bekend is; een groot probleem voor de Egyptische autoriteiten. Zolang het niet is opgelost, pro beert Britt er samen met haar moe der het beste van te maken in de ho telkamer die steeds meer op een ba bykamer begint te lijken. De eerste knuffels van familie en vrienden uit Nederland staan op de rand van het bed. Op de televisie hangt een ge- boortekaart en het dressoir ligt vol speentjes, flesjes en babyvoeding. Na bijna twee weken improviseren in deze bijzondere kraamkamer, lukt het steeds beter om Yassin de zorg te geven die hij nodig heeft. Wassen doen ze hem in de wastafel van de badkamer. „Maar dat kan niet meer te lang duren, want dan is hij daarvoor te groot geworden", zegt Britt terwijl ze haar zoontje liefkozend aankijkt. Genieten Ideaal is de situatie natuurlijk niet. Het liefst gaat Britt morgen naar huis. „In het begin ben ik daar heel erg mee bezig geweest. Maar ik probeer er niet meer zo gefrustreerd over te zijn. Ik wil vooral kunnen genieten van mijn kleine mannetje. Het zal toch wel een keer goed komen, mag ik hopen?" Het bizarre verhaal van Britt begint uitgerekend op de dag dat ze zou ver trekken uit Hurghada. Britt had een lange zomer vrij en verbleef sinds juni samen met vrienden in Hurg hada, waar familieleden een apparte ment hebben. Zondag 2 september voelt ze zich niet lekker. Ze heeft aanvankelijk geen idee wat het is tot dat blijkt dat ze moet bevallen van een jongetje. Hij is kerngezond, zal later in het ziekenhuis blijken. „Het is ongelooflijk, maar tegelijk ook zo mooi", zegt Britt. Ze noemt hem Yas sin. Een Arabische naam omdat hij hier is geboren en omdat ze zelf zo is vergroeid met Egypte. Yassin bete kent rijk. „En zo voel ik mij ook sinds de bevalling." Personeelsleden van het hotel zijn superlief. „Dat heeft mij echt op de been gehouden hier toen mijn moe der er de eerste dagen nog niet was. Ik moet er niet aan denken dat dit was gebeurd in het vliegtuig." Hoe kun je negen maanden zwan ger zijn zonder het te merken? En zonder dat anderen het merken? Nie mand in haar familie, vriendenkring en in het hotel had het in de gaten. Toen Britts moeder Sylvia haar afge lopen zomer voor het eerst in weken weer zag, schrok ze wel even. Haar dochter was flink aangekomen. 'Ben je zwanger ofzo?', grapte ze nog. Be dankt ma, dacht Britt alleen maar, zonder een moment te beseffen dat ze snel moeder zou worden. „Al die koekjes en die toetjesbar in het ho tel. Ik dacht dat ik daarvan was aan gekomen in de drie maanden dat ik hier zat." Het heeft niet veel zin om er lang bij stil te staan, vinden ze. Belangrijker is dat ze wegkomen. Dat eist hun aandacht op. Voortdurend is er over leg. Met een advocaat. Met de ambas sade. Als deze krant er is krijgen ze bericht van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Er wordt aan ge werkt en we hopen dat er snel een oplossing is, luidt de boodschap. Vader Het is een verhaal dat ze zo langza merhand wel kennen. Soms fanta seert Britt weieens over hoe dit hele gedoe sneller opgelost had kunnen worden. Had ze niet gewoon een be kende uit Nederland naar voren moeten schuiven als de vader? Er wa ren genoeg onbekende mannen die dat afgelopen dagen voorstelden via Facebook. Sommigen wilden niet al leen 'op papier' vader worden, maar ook wel voor het kindje zorgen. De echte vader, die ze niet goed kende en na het feestje in november nooit meer heeft gezien, zat daar ove rigens niet bij. Hij kan haarveel el lende besparen, maar na alle publici teit heeft Britt de hoop opgegeven dat hij zichzelf meldt. Het hoeft van haar ook niet meer. „Het is mijn kindje. Dat staat gelukkig wel vast en ik ga heel goed voor hem zorgen." Een 'nepvader' had haar alleen maar meer in de problemen kunnen brengen, beseft Britt al te goed. Het moet netjes opgelost worden. Al hun hoop hebben ze gevestigd op minis ter Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Hij kan het breekijzer zijn om snel naar huis te kunnen. En dan? „Ga ik eerst naar mijn va der. Hij heeft Yassin nog helemaal niet kunnen vasthouden, maar alleen op video's gezien." vrijdag 14 september 2018 GO 'Het komt toch wel een keer goed, mag ik hopen' Raymond Boere Hurghada J Britt, haar moeder Sylvia en hotelperso neel met baby Yassin. FOTO ADR EN PRIVÉBEELD Kijk op de site bij /video voor een interview met Yassins oma en een kijkje in de hotelkamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7