Dienst in teken van Johnny Cash gMBBwi Drugspand Tholen zes maanden dicht Profile verhuist naar Houttuinen in Goes 6 Verwaarloosd schor nu mooie natuur De fietswinkel zit nu nog op de hoek van de J.A. van de Goeskade en de Zaagmolenstraat. „Het grote voordeel van het pand waar we naartoe gaan, is dat het gelijkvloers is", zegt eigenaresse Mirjam Klaas- sen. Nu zitten de winkel en werk plaats nog in een pand met een ver dieping. Het toekomstige onderko men is bovendien een stukje groter. Stoep Dat pal voor de huidige winkel een fietstunnel komt (onder de Ring baan door) speelt ook een rol in het besluit om een paar honderd meter verderop te gaan zitten. „Er komt een dam rondom de winkel te lig gen", legt Klaassen uit. „Ook ligt de straat straks lager dan de stoep, waardoor het voor klanten moeilij ker wordt om bij de ingang te ko men." De eigenaresse is blij dat ze op een steenworp afstand een alter natief heeft gevonden. „Dat is ge makkelijk voor de klanten." Klaas sen denkt volgende zomer de over stap te maken. Er moet eerst nog worden verbouwd. Leeg Het pand nabij het Molenplein staat leeg sinds Action ruim een jaar geleden naar het voormalige onderkomen van V&D in de Goese binnenstad verhuisde. Onlangs werd ook bekend dat de dierenwin kel aan de Houttuinen vertrekt. Die vestigt zich op termijn in het pand op bedrijventerrein Klein Frankrijk waarin nu nog Autobedrijf Van der Vliet zit. Geen psalmen en gezangen, maar muziek van 'the man in black', zoals Cash tijdens zijn leven werd ge noemd. Muziek gespeeld door de band Cashflow3, die werd opge richt nadat dominee Van Die een paar jaar terug in zijn kerk een bij eenkomst over Johnny Cash had gehouden. De Papendrechtse pre dikant heeft een zwak voor de Geen psalmen tijdens de kerkdienst, maar muziek van 'the man in black' Amerikaanse countryzanger, wiens leven hij tijdens de dienst uit de doeken doet. Drank en drugs haal den het slechtste in hem boven, en daar worstelde hij zijn leven lang mee. „Hij was net zo menselijk als wij allemaal. Hij zocht naar het mooie leven en het geloof." De Johnny Cash-kerkdienst trekt doorgaans veel publiek, zowel gelo vigen als niet-gelovigen. „Het is voor mij een klein platform om mensen van heel verschillende pluimage bij elkaar te brengen." De gratis dienst begint om 16.00 uur. THOLEN Grote kans dat Tholena- ren het schor Alteklein nooit be schouwd hebben als mooie natuur. Dat is niet raar, want het stuk grond aan de Gemaalweg was verwaar loosd. Onder beheer van de Natuurver- eniging Tholen en natuurorganisa tie A Rocha is het schor echter tot bloei gekomen. De afgelopen tijd zijn er drie zeldzame orchideeën- soorten, twintig soorten dagvlin ders en verschillende soorten pad denstoelen gezien. Zaterdag vanaf 10.00 uur wordt de 'wedergeboorte' van het schor gevierd met een hooiochtend en een picknick. Om 13.30 uur worden informatieborden onthuld die wij zen op de zeldzame natuur. Stedentrip in kerstsfeer 2 of 3 dagen Londen v. za 24-11 en vr 7-12 3 dagen Parijs v. vr 7-12 v.a. 129,-- jPl^Boek nu al onze kerstreizen! Beverwijkse Bazaar za 6 oktober 35,-- Dagtocht Maastricht do 18 oktober €35,- Annie M.G. Schmidt za6okt,za17nov €85,-- The Night of the Proms 10-daagse wintersportreis Kirchberg v. vr 25-01-2019 v.a. €799,-- Kerstconcert in de Doelen za 15 december €54,- 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a. €745,-- Kerstarrangement Soldaat van Oranje IN DE REGIO Wandeltocht voor een veteranenhond Nazomertocht Open dag Legerdes Heils MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 14 september 2018 BB Fietswinkel in oude pand Action Het voormalige pand van Action aan de Houttuinen in Goes krijgt weer een invulling. Fietswinkel Profile Goes hoopt het volgende zomer te betrekken. Rob Paardekam Goes Piet van Die uit Papendrecht is dominee, liefhebber van popmu ziek én een groot fan van Johnny Cash. Genoeg aankno pingspunten om een Johnny Cash-kerkdienst op poten te zetten. Zondag 23 september wordt deze dienst gehouden in de Adriaanskerk in Dreischor. Esme Soesman Dreischor THOLEN Een bedrijfspand aan de Schelde-Rijnweg in Tholen moet zes maanden dicht, omdat er een wiet- plantage is gevonden. Dat heeft burge meester Ger van de Velde (foto) besloten. De sluiting geldt voor twee hallen van het bedrijf en het bijbehorende erf. Bij een politie-inval in mei van dit jaar werd er een wer kende hennepkwekerij met 471 planten gevonden. Op basis van het zogehe ten Damoclesbeleid is een burgemeester bevoegd om over te gaan tot sluiting. Er moet dan wel duidelijk zijn dat in het betreffende pand handel in drugs plaatsvond. De grootste overdekte markt van Europa! Maastricht is magisch! Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam Hét muziekfestival van klassiek en pop! Met o.a. Milow, Seal en Suzanne Vega za 24 november 79,-- Kerstconcert met Deo Cantemus onder leiding van Hans van Blijderveen Matineevoorstelling inclusief kerstdiner wo 26 december 165,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl KWADENDAMME Hulp voor Helden organiseert morgen de 'Walk 4 Vete rans' vanuit Berken- hof's Tropical Zoo. De opbrengst van deze sponsortocht komt ten goede aan veteranenhonden, ook wel PTSS-hulp- honden genoemd, ledereen kan mee doen aan de routes van 5,10 of 20 kilo meter. Door de mili taire beleving on derweg is de wan deltocht ook leuk voor kinderen. De route van vijf kilo meter is geschikt voor buggy's, rol stoelen en scoot- mobielen. www. walk4veterans.nl. GOES Stichting Fruitwan- deltochten Goes or ganiseert zaterdag de 59e Nazomer- tocht in en rond Goes. Er zijn routes uitgezet van 5,10, 15, 20, 25 en 30 ki lometer. Voor de af standen 25 en 30 kilometer is de in schrijving tussen 08.00 en 09.00 uur, voor de overige af standen tussen 09.00 en 12.00 uur in Sportpunt Om nium aan de Zwem- badweg 3. De kos ten bedragen 3,50 euro per persoon. SINT-MAARTENS DIJK Loods 3 van het Leger des Heils houdt zaterdag een open dag. Tussen 10.00 en 13.00 staan vrijwilligers klaar om alles te vertellen over het Leger des Heils. De dag staat ook in het teken van het wer ven van vrijwilligers. Dienstencentrum Loods 3 bevindt zich aan Sportlaan 3. KRABBENDIJKE Wethouder Jaap Sinke heeft gisteroch tend in Krabbendijke, onder toeziend oog van de gemeente werkers, de eerste paal geslagen voor één van de twee gloednieuwe steunpunten in Reimerswaal. De oude, tamelijk anonieme (Krabbendijke) of verscholen (Yerseke) werk plaatsen worden vervangen door moderne gebouwen. „Dit worden ook de eerste gemeentelijke gebouwen die volledig energieneutraal zijn", zei Sinke. Niet alleen wekt het gebouw zelf energie op voor de verwarming, de zonnepanelen leve ren ook genoeg stroom op om de elektrische machines op te laden. Bouwbedrijf Schrijver verwacht in maart de nieuwe steunpunten die in beide dorpen bij de begraafplaats staan, op te leveren, foto joeri wisse COLIJNSPLAAT Strandje Co- lijnsplaat, vanaf 15.00 uur: Oosterschelde Beleef Dagen met diverse workshops en schuurverkoop; De Thuisha ven', overdag: Pop-up exposi tie 'Johannis de Rijke, van Zeeuwse polderjongen tot Ja panse onderminister' GOES Ter Weel, 08.00-17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Grote of Maria Magdalena- kerk, 13.00-17.00 uur: Exposi tie 'De Stilte'; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Rommerswalestraat 1, 20.00 uur: Politiek Café SP KAMPERLAND Dorpshuis 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Vroonlandseweg 49a, 11.00-11.45 uur: Gratis voorlezen voor kinderen van 0-4 jaar; Aquariumvereniging De Vuurneon, Stationssingel 10, 20.00 uur: Lezing over de opbouw van een tuinvijver KRUININGEN Brouwerijstraat 1, 09.00-09.45 uur: Gratis voorlezen voor kinderen van 0-4 jaar SINT-ANNALAND Brasserie De Deu-Braek, 17.45-22.30 uur: Thoolse vrijwilligersavond SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpscentrum MeerWaarde, 20.00 uur: Theaterconcert Hans Visser en Irena Filippova WILHELMINADORP Centrum, 10.00 uur: Workshop vogels fotograferen in het kader van Oosterscheldeweek YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen. WERKPLEKKEN IN DE MAAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 78