'Rijk uitgerust en fiscaal aantrekkelijk' WERKVAKANTIES VOOR BARMANNEN IN ZEELAND 3,2% 2.646 1 1 wm&w 50-plussers MERCEDES-BENZ: BEREIKBAARDER DAN JE DENKT 'Korte lijnen en persoonlijk contact is waar ik voor sta' 'Overdag genieten, 's avonds werken' dé oplossing voor alle mobiliteitsvraagstuk ken: van trucks, bedrijfswagens tot luxe personenauto's. "Dat is wat wij verstaan onder one stop shopping!', zegt Korstian van de Koevering, directeur verkoop bij Au- tomotions Mercedes-Benz. Dit alles onder de paraplu van de grootste dealergroep van Zuidwest Nederland: Automotions. o O Voor wie nog geen Mercedes-Benz rijdt, is het nu de tijd. Het merk met de ster op de neus is bereikbaarder dan ooit, met speciale fiscaalaantrekkelijke businesspakketten voor de zakelijke rijder. "Koopje nu een auto uit voorraad dan profiteer je bovendien van een gunstig BPM-voordeel", zegt accountmanager Jim Konijnendijk van automoti ons Mercedes-Benz. Als ondernemer wil je geen omkijken heb ben naar je wagenpark. En voor je mede werkers wens je maar een ding: dat ze vei lig onderweg zijn. Gaat het onverhoopt toch mis, dan wil je een aanspreekpunt. Ie mand die ontzorgt én het oplost. Bij Auto motions Mercedes-Benz is dat Jim Konij nendijk, het gezicht voor de zakelijke markt in Zeeland en West-Brabant. "Korte lijnen en persoonlijk contact is waar ik voor sta." Met plezier laat Jim zien dat rijden met een ster op de neus dichterbij is dan je denkt. Daar zorgen de speciale Business So- lution-uitvoeringen voor, verkrijgbaar van de A- tot de E-Klasse. Uitgerust met alle opties die de zakelijke rijder wenst, zoals navigatie, achteruitrij camera, regensensor en cruise control. En niet onbelangrijk: het pakket is fiscaal aantrekkelijk, wat weer gunstig is voor de netto bijtelling. "Dat merk je maandelijks terug", zegt Konijnendijk. Voordeel Wanneer je als zakelijke rijder op zoek bent naar een jong gebruikte dealeroccasion, ben je bij Automotions Mercedes-Benz ook aan het juiste adres. Jim: "Beide vestigin gen hebben circa 40 exemplaren op voor raad, waarvan een groot deel zogeheten BTW-auto's. Dat zijn modellen waarvan on dernemers de BTW kunnen verrekenen. Zoals onze company cars, auto's met ex treem lage kilometerstanden die enkel zijn gebruikt voor demonstratiedoeleinden." Lease Eenmaal een auto naar wens gevonden, rest de vraag: ga je leasen of kopen. "Voor de zakelijke rijder zijn onze lease-oplossin gen extra interessant", zegt Konijnendijk. "Automotions is gelieerd aan ZuidWest Lease, een persoonlijke en betrokken lease maatschappij die meedenkt over de beste oplossingen voor ondernemers." Kortom, Automotions Mercedes-Benz heeft Voldoende horecapersoneel aan de kust, het is iedere zomer weer een uitdaging voor strandtenthouders, restaurants, ho tels en campings. Want hoe krijg je per soneel naar Zeeland? Bij uitzendbureau Tempo Team hebben ze een oplossing. De horeca in Zeeland schreeuwt om men sen. Niet alleen in de zomermaanden, ook in het voor- en naseizoen. Afwashulpen, medewerkers in de bediening en koks, ze zijn amper te vinden. Alleen al in de vaca turebank van Zeelandnet staan bijna 170 horecabanen. Het personeelstekort in de Zeeuwse horeca is een jaarlijks terugke rend probleem, met 500 tot 600 te vervul len vacatures op jaarbasis. Dat vraagt creatieve oplossingen. Aan de kust van Zeeland is het probleem het grootst, vanwege de reistijden. Personeel wordt steeds vaker uit Vlaanderen en de Randstad gehaald. Uitzendbureau Tempo Team heeft zelfs een speciale campagne in het leven geroepen om scholieren en stu denten naar de Zeeuwse kust te krijgen. Voor een gereduceerd tarief verblijven de jongeren op campings in de nabijheid van de werkplek. Het idee is een aantal jaar terug ontstaan bij de collega's in Zeeuws-Vlaanderen, ver telt intercedent Esther Franke. "Nu passen we hetzelfde principe toe op Schouwen- Duiveland. Daar is de vraag om horecaper soneel het grootst." Met campinghouders en lokale horeca is het idee voor een werk vakantie aan de kust ontstaan. Overdag genieten aan de kust, in de avond uren bijspringen in een strandtent of res taurant. Terwijl in Zeeuws-Vlaanderen zo'n 35 jongeren op deze manier vakantie- vieren, slaat het concept op Schouwen-Dui- veland nog niet helemaal aan, zegt Franke. "De kandidaten blijven uit. We hebben voor 16 jongeren onderkomens, slechts 6 zijn er gevuld." Het blijkt in de praktijk las tig om jongeren warm te maken voor wer ken aan de kust. De jongeren die ervoor kiezen, verblijven op campings in Scharen- dijke en Eikerzee. Voor het verblijf betalen ze een vast percentage van hun inkomen. "Zo blijft het voor iedereen eerlijk", zegt Franke. Hoe het komt dat de belangstelling tegenvalt, weet ze niet. "Aan de Zeeuws- Vlaamse kust zie je veel jongeren uit de omgeving van Hulst die een bijbaan zoe ken. Dat is op Schouwen-Duiveland toch echt anders." o samenstelling en tekst TIMO VAN DE KASTEELE Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Automotions Mercedes-Benz. De vestiging in Goes is te vinden op de Albert Plesmanweg 2. De vestiging in Roosen daal is op de Bredaseweg 225-227. Online via www.automotions.nl/mercedes-benz. Jim Konijnendijk, Automotions Mercedes-Benz Esther Franke, Intercedent Tempo Team In Vlissingen is de werkloosheid met 3,2 procent het hoogst. Van de 4.856 mensen met een ww-uitkering is 2.646 ouder dan 50 jaar. Dat is 54 procent. ,um Oprttr 1 V 33% 33 procent van de Zeeuwen met een uitkering heeft geen diploma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69