DE DAG VAN DE DAG VAN: ED D'HOOGHE HR DIRECTOR DOW BENELUX BV CIJFERS IN ZEELAND Mensen blijven uitdagen geeft voldoening' 'We hebben legio voorbeelden van medewerkers die doorstromen' Constant vernieuwen. Blijven verbete ren. Bij Dow Benelux in Terneuzen staat de ontwikkeling niet stil. Dat geldt ook voor de medewerkers. Zoals HR-director Ed d'Hooghe, die na twintig jaar in ver schillende technische functies nu de regie heeft over het grootste kapitaal van het internationale chemieconcern: de mens. Na een studie aan de technische universi teit in Eindhoven start Ed d'Hooghe begin jaren negentig met een technische job bij Dow Benelux BV in Terneuzen. Vanaf dat moment gaat het hard. Hij doorloopt ver schillende technische functies, woont een tijd in de Verenigde Staten waar de che miereus zijn oorsprong heeft en werkt later vanuit Brussel. Zes jaar terug krijgt Ed het aanbod leiding te geven aan de HR-afde- ling. Onbekende kracht Uit onderzoek van TNS Nipo blijkt dat de helft van de medewerkers in Nederland geen idee heeft wat de Human Resource afdeling doet. Juist nu de fusie tussen Dow Chemical en DuPont volop loopt, de organisatie verandert en medewerkers nieuwe functies krijgen, kan de HR-afde- ling veel betekenen voor een organisatie, zegt d'Hooghe. "Onze afdeling kijkt con stant hoe we het beste uit mensen kunnen halen, zodat de organisatie als geheel groeit." Zeker nu, in een tijd van schaarste op de arbeidsmarkt, blijkt hoe belangrijk een goed functionerende HR-afdeling is. "Jaar lijks nemen we meer en meer mensen aan. Van honderd enkele jaren terug, naar een kleine vierhonderd dit jaar." Wel merkt d'Hooghe dat het aantrekken van gekwali ficeerd personeel moeilijker wordt. "Opera tors aantrekken lukt nog wel. Lastiger is het vinden van specialisten. Die zoeken wij door heel Europa en daarbuiten." Recruitment Belangrijk voor het aantrekken van nieuw talent, is het onderhouden van nauwe con tacten met het onderwijs in de regio. Zoals met mbo's, hbo's en universiteiten. "Dow Benelux is verbonden met instituten als Scalda, Hogeschool Zeeland, TU Eindho ven, Universiteit Gent en sinds dit jaar ook de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Het aanbieden van stageplaatsen is erg belang rijk. Zowel voor studenten als ons concern. Een ideale manier om te zien watje in huis kunt halen." Dow heeft eigen recruiters in huis, mede werkers die constant op zoek zijn naar nieuwe medewerkers. "De inzet van social media is niet meer weg te denken", zegt d'Hooghe. "Via netwerksite Linkedln bena deren we talent direct. Vragen we of ze in teresse hebben om voor ons aan de slag te gaan. Die gerichte benadering werkt. Ook werken we met heat mapping. Dat gaat uit van het principe dat er plekken in Europa zijn waar je clustering van talent vindt. Zoals in studentensteden." Voldoening haalt d'Hooghe uit het boeken van successen. "Het is fijn als je medewer kers binnen het concern kunt blijven uitda gen. Dat het lukt, blijkt wel uit ons verloop. Dat is minimaal. We hebben legio voorbeel den van medewerkers die doorstromen in een geheel nieuwe functie. Zelf ben ik geen uitzondering. Voor je personeel is het goed als ze zich blijven ontwikkelen. Dat houdt ze gemotiveerd. En daar plukje als bedrijf de vruchten van. Met hogere producties en minder verzuim." Dat de werkdruk bij Dow hoog is, is geen geheim. "Onze afdeling leert medewerkers omgaan met die druk. Door het anders or ganiseren van werk. En het loslaten van bepaalde zaken. Daar geven we ons personeel 'handvatten' voor. Zo hebben we afspraken met fitnessclubs. Dat is in het belang onze medewerkers en van het be drijf." o O Slechts 2,5 procent van de Zeeuwse beroepsbevolking heeft een ww-uitkering. Dat is het laagste percentage van Nederland. Door een focus op duurzame inzetbaar heid maken ondernemers winst voor beide partijen. Ed D'Hooghe, Dow Benelux BV Dit artikel is tot stand gekomen in samenwer king met Dow Benelux BV. De getallen die er toe doen. JUit Eind juli telt Nederland 279.400 ww-uitkeringen. 85.000 minder dan in 2017. Een daling van ruim 23 procent. De sterkste afname van uitkeringen is bij de technische beroepen. 10 I DE ONDERNEMER I VRIJDAG 14 SEPTEMBER 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68