ZOEKTOCHT JOB-ALERT! ZEEUWSE VACATUREBANK BRENGT WERKEND ZEELAND SAMEN 'Banen zijn er volop, ze waren alleen slecht vindbaar' Personeel vinden: het voelt als zoeken naar een speld in een hooiberg. Door de krapte op de arbeidsmarkt sluiten vraag en aanbod slecht op elkaar aan. De Zeeuwse Connectie, een netwerk van ruim 10.000 Zeeuwen, brengt daar verandering in met de Zeeuwse Vacaturebank.nl. Een website die een eind maakt aan de versnippering van het banenaanbod. Waar moet je als Zeeuwse werkgever je vacatures aanbieden? Landelijke initia tieven zijn er genoeg, maar grote kans dat je als kleine Zeeuwse speler ver drinkt in de massa. De branchespeci- fieke vacaturebanken zijn ook geen echte oplossing volgens Jirn Goedhart, voorzit ter van De Zeeuwse Connectie, de stich ting die eind mei de ZeeuwseVacature- bank.nl heeft geïnitieerd: „Het aanbod is enorm versnipperd, veel partijen zijn voor zichzelf bezig." Vindbaar De versnippering maakt zoeken onover zichtelijk, zowel voor de werkgevers als voor de werkzoekenden, waardoor werk gevers tevergeefs zoeken naar geschikt personeel. Wie werk wil, kan zo in het oerwoud van vacaturesites niet de juiste baan vinden. „Wij horen ondernemers geregeld klagen dat ze niet aan perso neel kunnen komen. En andersom." Als voorbeeld noemt Goedhart een accoun tant in Rotterdam die op zoek is naar een baan in Zeeland. Tegelijkertijd hoort hij van een groot Zeeuws accountants kantoor dat het op zoek is naar verster king. „Toch vinden ze elkaar niet. Terwijl we hier toch echt met een hoogopgeleid iemand te maken hebben en een gede gen kantoor. Banen zijn er in Zeeland volop, zeker voor hoger opgeleiden. Ze waren alleen slecht vindbaar." Hetzelfde probleem speelt volgens Goedhart bij jongeren die op zoek zijn naar een stage plaats. Ze zoeken tevergeefs, terwijl werkgevers in Zeeland wel degelijk sta geplaatsen hebben. „Die worden te vaak alleen aangeboden op de website van het bedrijf zelf, of op verzoek. Dan moet je wel heel goed speuren en heel specifiek op zoek zijn." Netwerkkracht Zeeuwse jongeren moeten vaak op zoek naar een plek buiten de provinciegren zen. Dat is volgens Goedhart nu net wat je als bedrijf niet moet willen. „Aan Zeeuwse werkgevers heb ik maar één oproep: zet niet alleen je vacatures en opdrachten, maar ook die stageplaat sen online. Zelfs als je niet helemaal weet watje kunt bieden: maak bekend dat je ervoor open staat. Grote kans dat jongeren die een positieve stage door maken later terugkeren." De Zeeuwse Connectie heeft met ZeeuwseVacature- bank.nl een centrale plek ontwikkeld waar vraag en aanbod samenkomen. Het aanbod groeit met de dag. „In nog geen drie maanden zijn we verder dan de ge vestigde orde." Het is meer dan een vacaturesite. „We bundelen de krachten op het gebied van de Zeeuwse arbeids markt, want samenwerken is in Zeeland van levensbelang. Daarnaast zetten we de netwerkkracht en het grote bereik van De Zeeuwse Connectie in: mensen die vragen hebben over een baan of hun terugkeer naar Zeeland helpen we." Die netwerkkracht blijkt wel uit het feit dat er voor de start al bijna 50 grote Zeeuwse werkgevers hun toezegging hadden gegeven om sowieso tot 2020 mee te doen. „We zijn die partijen erg dankbaar voor het vertrouwen. Daar door konden we zo snel groeien. Werk gevers kunnen vacatures kosteloos plaat sen. Het draagvlak is groot en de cluste ring van aanbod werkt." Het netwerk van De Zeeuwse Connectie telt ruim 10.000 leden, binnen en buiten de pro vincie. Daarmee is al een belangrijke doelgroep voor handen. „Het is een sneeuwbaleffect. En die bal rolt nog steeds." Wie de site opent, kan eenvou dig en snel zoeken op opleidingsniveau, branche, functies. Ook kun je jobalerts aanvinken, zodat je een melding krijgt wanneer er een baan binnen jouw zoekprofiel wordt aangeboden. Automatisch De nadruk van de vacaturebank ligt op hoger opgeleiden. Maar ook mbo-banen en -stageplaatsen kun je aanbieden en vinden op de site. „Werkgevers kunnen hun vacatures dankzij koppelingen zelfs helemaal automatisch publiceren." Inmiddels zijn meer dan 440 Zeeuwse organisaties aangesloten. Het project wordt ondersteund door de provincie en het Zeeuws 30-overleg, de samenwer king tussen bedrijfsleven, onderwijs en overheden. Goedhart roept iedereen op aan te haken en vacatures, opdrachten en stages centraal online te zetten. „Het is een kwestie van de eigen krachten bundelen. Daar profiteren we straks allemaal van." o tekst TIMO VAN DE KASTEELE foto ZEEUWSE CONNECTIE Er zijn tegelijkertijd onopvulbare va catures en werklozen. Daar ligt een kans voor vacaturebanken. Aanbod groeit met de dag Jim Goedhart Jim Goedhart(l) en Frederik Silke(r) van de Zeeuwse Connectie. Steeds meer bedrijven en instellingen onder steunen het initiatief van de Zeeuwse Connec tie. Bijna 450 Zeeuwse organisaties hebben een account aangemaakt om vacatures, op drachten en stageplaatsen wereldkundig te maken en inmiddels hebben al 1.100 werkzoe kenden een profiel of Job-alert aangemaakt. Het aanbod schommelt tussen de 700 en 1100. Het initiatief wordt actief ondersteund door diverse partners (Schipper Groep, Roompot Groep, de Zeeuwse Rabobanken, ADZR, ZorgSaam, DOW, DNWG, Maxxton, Syntess Software, De Pooter, Zeeland Busi ness, FrisBEE, VNO-NCW, Impuls Zeeland en de provincie Zeeland). Ook verschillende par tijen die zich richten op een specifiek gedeelte van de Zeeuwse arbeidsmarkt haken aan, zoals Viazorg, gemeente Schouwen-Duive- land en gemeente Goes. 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65