f- O ja, de Papirette-Kado! 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Zachtblauw Stippen €11,50, Blauw Monteren Uitrollen Kniplijn Wat kon je je als kind toch stierlijk ver velen. Terwijl je ouders druk waren geld te verdienen om het dak boven je hoofd te bekostigen en het gezinsleven op de rit te houden, liep jij daar tussen door met je broers en zussen een beetje liederlijk te we zen. Om stomme dingen de slappe lach te hebben. Op de bank te hangen. En elk ver zoek van je ouders te beant woorden met een geïrri teerd: 'Jahaaa.' Koopgoot Dus toen ik de leeftijd be reikte waarop mijn ouders erop vertrouwden dat ik niet op een bizarre manier door mijn eigen schuld aan mijn einde zou komen zo dra ze me uit het oog verlo ren, mocht ik met vriendin nen naar 'het dorp'. Het dorp was een ordinaire koopgoot, de perfecte plek om als puber vertier te zoe ken. De eerste halte was de Bristol of de Schoenenreus. Daar haalden we de - in onze ogen - lelijkste kle dingstukken uit de rekken om die te passen. We lach ten onze broek van onze kont zodra we in onze hys terische outfits het pashokje uitkwamen. Ze verkochten alles waarvoor een prepuber zijn zakgeld wil stukslaan En dat was nog maar het begin van ons onschuldige vermaak. Want daarna to gen we naar Papirette-Kado. Ja, ik bedoel dus die ter ziele gegane winkelketen die in de negentiger jaren hofleverancier spiegeltjes en kraaltjes was. Papirette- Kado was de voorloper van Expo. Bij Papirette-Kado koch ten we prulletjes, maar met een minder hoog met-Pritt- WAT DOEN WE ERMEE? rfU T* C stift-aan-elkaar-gelijmd-ge- halte zoals je nu bij Action vindt. Was je op zoek naar een melige-kaart-met-mu- ziekje, geparfumeerd brief papier waarvan je high werd (dichterbij drugs kwam je toen niet) of een mok met Beste Moeder Van De Wereld (die je niet kocht, want je ouders waren su perstom), dan was je bij Pa pirette-Kado op het juiste adres. Ze verkochten alles waarvoor een prepuber zijn zakgeld wil stukslaan. En dat deden we dan ook grif. Om daarna weer naar huis te fietsen, wat een hele tour is als je de slappe lach hebt. Briefpapier Het verleden en heden kruisten elkaar weer eens toen ik dit setje briefpapier van wijlen Papirette-Kado bij de kringloop vond. Mijn twee toekomstige pubers (ja, dat is nog ver weg) la chen zich straks natuurlijk gek om mij, met mijn nos talgische briefpapier. En om de brave manier waarop ik vroeger mijn tijd verdreef. Het is hun goed recht. De nieuwe tijd, net wat u zegt. vrijdag 14 september 2018 GO €17,50, Typhoon loulechien.com €27, Le Creuset Monteer eerst de lin kerhouder. Duw dan de rol erin en meet op hoe veel de rol met rechter- houder uitsteekt. Haal het overtollige stuk eraf. Zo kun je bijna niet de mist ingaan. Rol het gordijn volledig uit. Teken de juiste maat op de ijzeren koker af. Je kunt de stof een stukje loshalen als deze geplakt zit of de koker een flink stuk uit schuiven. Zaag met een ijzerzaagje eerst de ijze ren koker af. Teken met een potlood de kniplijn op de stof af op de zijde die aan de niet-zichtbare kan komt. Gebruik hiervoor bijvoorbeeld een lange waterpas. Knip het liefst aan de kant die het minst opvalt. Rol de stof nu terug, plaats die in de rechterhouder en klik 'm erin. Klaar! jup j Lr Marlous ziet zichzelf weer met vriendinnen lopen in het dorp waar ze als pre- puber de tijd stuksloeg. En de Bristol en de Papirette- Kado onveilig maakte. Als u oud briefpapier heeft liggen of het bij de kringloop aantreft, dan kunt u het gerust weer in gebruik nemen/kopen. Er is een groep mensen die elkaar weer ouderwets brieven schrijft. Ze noemen dat snailmail, 'slakkenpost' Oftewel: post die op je mat valt. De beweging is ont staan als tegenreactie, omdat alle communicatie tegenwoordig via e-mail en social media verloopt en daardoor amper nog gezel- lige brieven of kaarten op de deurmat vallen. Kijk vooral eens op snail mail.nl. Of stuur een kaart. Ingewikkelder hoeft het ook niet te zijn. Mooi briefpapier of een mooie brief van een dier bare kunt u ook inlijsten. Brieven en kaarten verdwij nen veelal in een doos op zolder en dat is zonde. Briefpapier is ook prima in zetbaar als inpakpapier of als knutselmateriaal. Kin deren zijn nog altijd gek op papier in welke vorm dan ook. Waarom niet eens een middag knutselen met restjes papier in plaats van weer achter die iPad te kruipen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53